OGŁOSZENIA PARAFIALNE 

 

 3 NIEDZIELA WIELKANOCNA  - 18 KWIETNIA 2021 rok

 1. Rozpoczynamy dzisiaj Tydzień Biblijny. Niech ten czas będzie dla nas zachętą do częstszego sięgania po Pismo Święte, które jest niewyczerpanym źródłem mądrości i przewodnikiem na drogach wiary.
 2. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie z rodzicami kandydatów do bierzmowania Kl. 8
 3. We wtorek 2 dzień Nowenny ku czci św. Antoniego z Padwy. Po Mszy św. o godz. 1800 Wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy nowennowe.
 4. We środę, w naszej wspólnocie imieniny obchodzi o Konrad, otaczając go naszą modlitewną pamięcią, solenizantowi składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej Anielskiej i Świętego Patrona w pracy duszpasterskiej i życiu zakonnym. O. Szymon zaprasza w tym dniu, kandydatów do bierzmowania z kl. 8 na próbę w kościele św. Idziego o godz. 1900
 5. W piątek przypada Uroczystość Świętego Wojciecha, Patrona Polski. Z racji uroczystości nie obowiązuje piątkowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 6. Za tydzień, w Niedzielę Dobrego Pasterza, będziemy modlić się o nowe powołania do służby w Kościele: kapłańskie, zakonne i misyjne. O godz. 1500 dodatkowa Msza św. w intencji narzeczonych, małżeństw i rodzin.
 7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, oraz kwietniowego numeru Małego Gościa dla dzieci.
 8. Składamy, płynące z serca, staropolskie Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na tacę inwestycyjną.
 9. Drogich solenizantów i jubilatów polecamy opiece świętych patronów i życzliwej modlitwie parafian.

 

Wszystkim Wiernym uczęszczającym do naszej franciszkańskiej świątyni, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny czy inne jubileusze życzymy radości, spokoju oraz Bożych łask i darów w codziennym życiu osobistym i zawodowym. Zmarłych, którzy w ostatnim czasie odeszli do Pana polecamy Bożemu Miłosierdziu.

  

INTENCJA APOSTOLSTWA MODLITWY NA KWIECIEŃ 

 

 

Módlmy się za osoby, które narażają swoje życie, walcząc podstawowe prawa w dyktaturach, w reżimach autorytarnych, a nawet przeżywające kryzys demokracjach.  

 

 

 

 

 

 

CAŁODZIENNA ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

w klasztorze
ss. Bernardynek
w Kończyskach

Kancelaria parafialna

Czynna:

 • Poniedziałek, środa, piątek: 
  16:30 - 17:30
 • W Niedzielę, święta i pierwsze piątki miesiąca kancelaria jest nieczynna.
 • W sprawach nagłych,
  do chorego, w związku z organizacja pogrzebu o każdej porze.

 

 

 

 

 

 

 

RDN Małopolska