OGŁOSZENIA PARAFIALNE 

 

17 NIEDZIELA ZWYKŁA - 25 LIPIEC  2021 rok

 

 

1       Dzisiaj wolontariusze przed kościołem prowadzą kiermasz, z którego dochód przeznaczony będzie na operację Zuzi Kornaś. Po Mszach św. błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów mechanicznych, z racji wspominanego w liturgii 25 lipca św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących.

2       We czwartek 29 lipca na Mszę św. Wieczorną zapraszamy wszystkie osoby, już należące i wszystkich chętnych, którzy chcieliby dołączyć do Modlitewnej Grupy Wsparcia osób uzależnionych i potrzebujących naszej pomocy. Po mszy św. Krótkie spotkanie grupy. Informujemy również że wciąż można dołączyć do tej wspólnoty by wspierać potrzebujących naszą modlitwą.

3       Serdecznie zapraszamy wszystkich na VIII Parafialne Święto Rodziny, które rozpoczniemy w przyszłą niedzielę 01 sierpnia, w kościele Koronką do Bożego miłosierdzia o godz. 1500 , po niej na placu rekreacyjnym za murami klasztoru odbędzie się piknik rodzinny połączony z kwestą na Caritas. Zaś dochód z loterii fantowej na operację Zuzi. Zachęcamy do współudziału w przygotowaniu Święta Rodziny. Chętnych prosimy o upieczenie ciast, pieczywa i dostarczenie ich do Sali bł. Krystyna Gondka w sobotę od 900-1200 i od 1730-1900 , przyjmujemy również płody roli które można skonsumować w czasie pikniku.

4       Od godziny 1400 do godziny 2115 wyłączona z ruchu zostanie ulica Klasztorna od wejścia do Kościoła do skrzyżowania z ulicą Wyspiańskiego, oczywiście z możliwością dojazdu eskortowanego dla mieszkańców wyłączonego odcinka ulicy.

5       Zgodnie z zarządzeniem bpa tarnowskiego w przyszłą niedzielę przed kościołem odbędzie się kwesta na rzecz ludzi dotkniętych ostatnimi kataklizmami w naszej Ojczyźnie

6        Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia, jak zwykle, nowy numer tygodnika Gość Niedzielny.

7       Składamy, płynące z serca, serdeczne Bóg zapłać za wszelkie złożone ofiary na rzecz kościoła i klasztoru.

 

 

Wszystkim Wiernym uczęszczającym do naszej franciszkańskiej świątyni, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny czy inne jubileusze życzymy radości, spokoju oraz Bożych łask i darów w codziennym życiu osobistym i zawodowym. Zmarłych, którzy w ostatnim czasie odeszli do Pana polecamy Bożemu Miłosierdziu.

  

INTENCJA APOSTOLSTWA MODLITWY NA LIPIEC 

  

 

Módlmy się, abyśmy w konfliktowych sytuacjach społecznych, gospodarczych i politycznych byli odważnymi i pełnymi pasji twórcami dialogu i przyjaźni.

 

 

 

 

 

 

 

 

CAŁODZIENNA ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

w klasztorze
ss. Bernardynek
w Kończyskach

Kancelaria parafialna

Czynna:

  • Poniedziałek, środa, piątek: 
    16:30 - 17:30
  • W Niedzielę, święta i pierwsze piątki miesiąca kancelaria jest nieczynna.
  • W sprawach nagłych,
    do chorego, w związku z organizacja pogrzebu o każdej porze.

 

 

 

 

 

 

 

RDN Małopolska