OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

12 listopada 2017 roku  

1. Dzisiaj solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata – szczególnie z chrześcijanami żyjącymi na Bliskim Wschodzie. My cieszymy się wolnością religijną, możemy swobodnie okazywać naszą wiarę w Pana Boga i przywiązanie do Kościoła. Ale nie możemy zapominać, że są na świecie kraje i narody, gdzie chrześcijaństwo jest prześladowane albo gdzie wyznawanie jakiejkolwiek religii jest źle odbierane przez sprawujących władzę. I dzisiaj wielu wyznawców Chrystusa, duchownych i świeckich, z powodu wiary płaci najwyższą cenę – oddaje swoje życie. To dzieje się, niestety, na naszych oczach. Materialnie możemy ich wesprzeć wysyłając SMS o treści RATUJE pod nr 72405 (koszt 2.46 zł). Jeśli nie możemy tym braciom w wierze okazać materialnej pomocy, to przynajmniej ofiarujmy im dar modlitwy.

2. W środę, 15 listopada obchodzić będziemy liturgiczne wspomnienie św. Dydaka z Alcalii patrona braci zakonnych. W tym dniu w szczególny sposób naszą modlitewną pamięcią otoczmy braci posługujących w naszej Parafii i klasztorze: br. Antoniego i br. Józefa. 

3. W poniedziałek i środę kancelaria parafialna czynna będzie do godz. 1740. Za utrudnienia przepraszamy. 

4. Zgodnie z decyzją papieża Franciszka w przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Światowy Dzień Ubogich.Hasłem tegorocznego, pierwszego Światowego Dnia Ubogich (ŚDU) są słowa przewodnie papieskiego Orędzia na ten dzień: „Nie miłujmy słowem, ale czynem”. 

5. Przez miesiąc listopad modlimy się za Zmarłych zgłoszonych na wypominki. Codziennie o godz. 1720 wyczytywanie imion Zmarłych, o 1730 nabożeństwo Drogi Krzyżowej, a o godz. 1800 Msza św. zbiorowa w intencji Zmarłych zgłoszonych na wypominki (w soboty o 730). Wypominki roczne w każdą niedzielę o godz. 1115

6. Osoby, które zapisały się na wycieczkę na Węgry proszone są o wpłacenie zaliczki w kwocie 300zł. do końca listopada. 

7. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę.

PAPIESKA INTENCJA DLA ŻYWEGO RÓŻAŃCA:

Aby chrześcijanie w Azji, dając świadectwo Ewangelii swoimi słowami i czynami, przyczyniali się do dialogu, pokoju i wzajemnego zrozumienia, zwłaszcza z wyznawcami innych religii.

Z KALENDARZA LITURGICZNEGO:

  • 13 listopada – wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, Pierwszych Męczenników Polskich;
  • 14 listopada – wspomnienie świętych męczenników Mikołaja Tevelićia i Towarzyszy;
  • 15 listopada – wspomnienie św. Dydaka z Alcalii, zakonnika, patrona braci zakonnych;
  • 17 listopada – święto św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy;
  • 18 listopada – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy;

  

Wszystkim Wiernym uczęszczającym do naszej franciszkańskiej świątyni, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny czy inne jubileusze życzymy radości, spokoju oraz Bożych łask i darów w codziennym życiu osobistym i zawodowym. Zmarłych, którzy w ostatnim czasie odeszli do Pana polecamy Bożemu Miłosierdziu.

 

 

CAŁODZIENNA ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

w klasztorze
ss. Bernardynek
w Kończyskach

Kancelaria parafialna

Czynna:

  • Poniedziałek, Środa, Piątek: 17:00 - 18:00
  • W Niedzielę, święta i pierwsze piątki miesiąca kancelaria jest nieczynna.
  • W sprawach nagłych, do chorego, sprawach pogrzebowych o każdej porze.

 

 

 

 

 

 

 

RDN Małopolska