OGŁOSZENIA PARAFIALNE   

 

4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 19 MARCA 2023 roku

 

 1. W tradycji Kościoła dzisiejszą niedzielę nazywamy Laetare, czyli niedzielą radości. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w codziennych postanowieniach. O godz. 18.00 Msza św. w intencji mężczyzn i młodzieży męskiej szczególnie wspólnoty Mężczyzn św. Józefa działającej przy naszym kościele i ostatni dzień nowenny przed uroczystością św. Józefa.
 2. W poniedziałek Uroczystość św. Józefa, Msze św. o godz.7.00, 7.30 i 18.00
 3. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17. 00, Droga Krzyżowa codziennie, oprócz niedziel i czwartków o godz. 17.30, którą animują: w poniedziałek Franciszkański Zakon Świeckich, we wtorek – dzieci, w piątek – LSO. Piątki Marcowe rozpoczynamy o godz. 9.00 Drogą Krzyżową, następnie Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i około Godz. 10.30 Msza św.
 4. We wtorek po Drodze Krzyżowej spotkanie dzieci pierwszokomunijnych.
 5. W sobotę, będziemy przeżywać Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 8.30, 10.00 i o 18.00 Msza św. Niedzielna. Jest to jednocześnie Dzień Świętości Życia. Zachęcamy wszystkich do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Wszystkie chętne osoby będą mogły to uczynić w sposób uroczysty podczas Mszy św. o godz. 07.00. Deklaracje są wyłożone w kruchcie na stoliku. W Katedrze Wawelskiej o 10.00 odbędzie się uroczysta Msza św. pod przewodnictwem abpa Marka Jędraszewskiego i z udziałem Ministra Generalnego Zakonu Braci Mniejszych o. Massimo Fuzarelli z racji 400 - lecia Prowincji Matki Bożej Anielskiej w Polsce. Na stronie internetowej i w biuletynie jest link do bezpośredniej transmisji z katedry Wawelskiej https://youtube.com/live/aTyHnoIWEt8?feature=share
 6. W najbliższą niedzielę, po każdej mszy św. członkowie Parafialnego Zespołu Caritas będą rozprowadzać baranki wielkanocne i paschaliki, oraz zbierać ofiary na pomoc osobom w potrzebie.
 7. Dziękujemy za złożone ofiary na inwestycje w ubiegłą niedzielę w kwocie: 7.540 zł., indywidualne ofiary oraz datki na kwiaty do Bożego Grobu i świąteczny wystrój kościoła: mieszkańcom Zdonii i uczestnikom Gorzkich Żali. W ostatnim czasie usunęliśmy awarię systemu odpływu wód gruntowych, które zalewały nam piwnice, kończymy remont toalety obok kancelarii, gdzie wymieniony został odcinek rur wodnych z założeniem zaworów odcinających i złożyliśmy wniosek o dotacje na dalszą dokumentację, potrzebną do prac przy kościele i klasztorze, łącznie z murem klasztornym.
 8. Zachęcam do lektury prasy katolickiej, nowego numeru Małego Gościa, Małego Promyczka
  i Promyczka Dobra dla dzieci, oraz Gościa Niedzielnego, w którym głównym tematem jest fałsz

  i manipulacja w medialnym obrazie działań kard. Karola Wojtyły, a w kolejnej części wielkopostnego cyklu wyjaśnienie, jak strapionych pocieszać.
 9. Rekolekcje Wielkopostne a zarazem renowacja Misji Świętych w naszej parafii odbędą się w Wielkim Tygodniu dniach od 2 do 5 kwietnia.
 10. Przewodnicząca Miasta Zakliczyn zaprasza na zebranie mieszkańców Zakliczyna do Ratusza
  w poniedziałek o godz.17.30 w programie sprawy budżetowe oraz planowane i wykonane zadania wraz z informacją Burmistrza Miasta i Gminy, a także sprawy bieżące.
 11. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia oraz wszystkim parafianom i dobrodziejom życzymy obfitości Bożych łask, i opieki Matki Najświętszej.
 12. W zeszłym tygodniu ziemską pielgrzymkę zakończył śp. Jan Gajda ze Zdoni, zmarłego Jana
  i wszystkich naszym zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie….

 

 

Komunikat Biskupa Tarnowskiego na Dzień Świętości Życia 2023

 

Drodzy Diecezjanie!

 

Godność ludzkiego życia stanowi nienaruszalną wartość, którą powinniśmy otaczać szacunkiem, chronić a także coraz głębiej rozumieć w obliczu aktualnych zagrożeń. Pomocą w tym zadaniu jest Dzień Świętości Życia, ustanowiony na prośbę św. Jana Pawła II, którą wyraził w encyklice Evangelium Vitae: „Jego podstawowym celem jest budzenie w sumieniach, w rodzinach, w Kościele i społeczeństwie świeckim wrażliwości na sens i wartość ludzkiego życia w każdym momencie i w każdej kondycji” (EV, 85).

         Odpowiadając na to wezwanie Papieża Rodziny, zapraszam Was do podjęcia w tym dniu w parafiach Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Centralne uroczystości Dnia Świętości Życia będą miały miejsce w parafii św. Jakuba Starszego Apostoła w Podegrodziu. Msza święta o godz. 18.00 będzie transmitowana przez nasze diecezjalne radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz.

 

„O Maryjo, Tobie zawierzamy sprawę życia (EV, 105)”.

 

 

 

† Andrzej Jeż

BISKUP TARNOWSKI

 

 

Wszystkim Wiernym uczęszczającym do naszej franciszkańskiej świątyni, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny czy inne jubileusze życzymy radości, spokoju oraz Bożych łask i darów w codziennym życiu osobistym i zawodowym. Zmarłych, którzy w ostatnim czasie odeszli do Pana polecamy Bożemu Miłosierdziu.

  

 

 

Intencja Apostolstwa Modlitwy na marzec:

 

Módlmy się za tych, którzy cierpią z powodu zła wyrządzonego im przez członków wspólnoty kościelnej, aby właśnie w Kościele znaleźli konkretną odpowiedź na swój ból i swoje cierpienia.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

CAŁODZIENNA ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

w klasztorze
ss. Bernardynek
w Kończyskach

Kancelaria parafialna

Czynna:

 • Poniedziałek, środa, piątek: 
  16:30 - 17:30
 • W Niedzielę, święta i pierwsze piątki miesiąca kancelaria jest nieczynna.
 • W sprawach nagłych,
  do chorego, w związku z organizacja pogrzebu o każdej porze.

 

 

 

 

 

 

 

RDN Małopolska