II NIEDZIELA ADWENTU

4 grudzień  2016

 

1. Dziś przeżywamy II niedzielę Adwentu. Niech ten święty czas mobilizuje każdego do duchowej odnowy, zacieśniania więzi z Panem Bogiem i braćmi. Przygotowujemy się bowiem na spotkanie z Panem, który z miłości do nas przyjmuje na siebie nasze człowieczeństwo, aby je przemienić, uświęcić. Nie pozwólmy, aby religijny charakter Adwentu zagłuszyły nachalne, głośne reklamy i przedświąteczna gorączka zakupów.

W dzisiejszą niedzielę przypada XVII Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Zgodnie z zapowiedzią po każdej Mszy św. przed kościołem odbędzie się zbiórka do puszek na ten cel – za ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!

2. Roraty w naszej świątyni odprawiamy w dni powszednie z wyjątkiem sobót o godz. 1800 z kazaniem dla dzieci, zaś w soboty o godz. 700 z kazaniem ogólnym. W soboty Adwentu nie będzie Mszy św. o godz. 730. Zapraszamy wszystkich wiernych, a zwłaszcza dzieci z lampionami, ministrantów oraz młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania do radosnego oczekiwania na przyjście Pana.

3. W poniedziałek o godz. 1600 w kościele spotkanie dla członków Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

4. W czwartek 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte o godz. 700, 830, 1000, oraz o 1800. Po Mszy św. o godz. 1000 Godzina Łaski –  wystawienie Najśw. Sakramentu i okazja do prywatnej adoracji do godz. 1300. O godz. 1730 Godzinki do Niepokalanego Poczęcia NMP.

5. Brat Józef Domagała, nasz zakrystianin kontynuuje roznoszenie pobłogosławionych opłatków wigilijnych. Za życzliwe przyjęcie brata i złożone ofiary dziękujemy.

6. Od I do III niedzieli Adwentu włącznie będzie można złożyć dary serca w postaci długoterminowych produktów żywnościowych dla ubogich rodzin naszej parafii – specjalny kosz znajduje się przy ołtarzu Matki Bożej. Natomiast jeśli ktoś chciałby przeznaczyć ofiarę pieniężną dla potrzebujących może ją złożyć do skarbonki z logo Caritas i napisem Ofiara dla potrzebujących, która znajduje się przy ołtarzu św. Antoniego.

7. Przed kościołem można nabyć Kalendarz Parafialny na 2017 rok. Ofiary ze sprzedaży będą przeznaczone dla naszych ministrantów i lektorów.

8. W sklepiku klasztornym możemy nabyć prasę katolicką Gościa Niedzielnego, Miłujcie się, Małego Gościa, Ola i Jaś oraz Kalendarze Rolników, a takżeświece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom Caritas.

9. Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn informuje, że w dniu 8 grudnia 2016 r. tj. w czwartek o godz. 1730 w budynku Ratusza w Zakliczynie odbędzie się spotkanie informacyjne dla mieszkańców Gminy Zakliczyn zainteresowanych dofinansowaniem na wymianę pieca i instalacji grzewczej w gospodarstwach domowych.

10. Dyrekcja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Zakliczynie oraz klub Gastronom serdecznie zapraszają osoby starsze i samotne oraz ludzi dobrego serca na Wigilię która odbędzie się 10 grudnia w sobotę o godz. 1400 w budynku szkoły. W programie występy artystyczne, łamanie się opłatkiem, wieczerza wigilijna, wspólne śpiewanie kolęd. Chętnych prosimy zgłaszać w sekretariacie szkoły (tel.14 66 53 409).

11. 19 grudniaw poniedziałek od godz. 830 w salonie optycznym na ul. Malczewskiego 57 w Zakliczynie odbędzie się bezpłatne badanie wzroku wraz z możliwością zakupu okularów.

12. W minionym tygodniu do wieczności odszedł + Stefan Iwaniec – Dobry Jezu, a nasz Panie

 

Intencje Papieskie dla członków Żywego Różańca na miesiąc grudzień

ogólna: Aby we wszystkich częściach świata zniknęła plaga, jaką jest werbowanie dzieci żołnierzy.

ewangelizacyjna: Aby ludy europejskie odkryły na nowo piękno, dobroć i prawdę Ewangelii, która napełnia życie radością i nadzieją.* * * * * * * * * * * * *

Wszystkim Wiernym uczęszczającym do naszej franciszkańskiej świątyni, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny czy inne jubileusze życzymy radości, spokoju oraz Bożych łask i darów w codziennym życiu osobistym i zawodowym.

 

 

CAŁODZIENNA ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

w klasztorze
ss. Bernardynek
w Kończyskach

Kancelaria parafialna

Czynna:

  • Poniedziałek, Środa, Piątek: 17:00 - 18:00
  • W Niedzielę, święta i pierwsze piątki miesiąca kancelaria jest nieczynna.
  • W sprawach nagłych, do chorego, sprawach pogrzebowych o każdej porze.

 

 

 

 

 

 

 

RDN Małopolska

MIEJSCE NA REKLAMĘ 

kontakt: wikariusz parafii