OGŁOSZENIA PARAFIALNE  

3 NIEDZIELA WIELKANOCNA – 14 KWIECIEŃ 2024 roku

 

 1. Rozpoczynamy dzisiaj Tydzień Biblijny. Niech ten czas będzie dla nas zachętą do częstszego sięgania po Pismo Święte, które jest niewyczerpanym źródłem mądrości i przewodnikiem na drogach wiary.
 2. W poniedziałek o godz. 18.30 w parafii św. Idziego spotkanie kandydatów do Bierzmowania z kl.8 Sp.
 3. We wtorek pierwszy dzień Nowenny ku czci św. Antoniego z Padwy, przed jego uroczystością. Po Mszy św. o godz. 1800 Wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy nowennowe z procesją Eucharystyczną. Zapraszamy asystę procesyjną do niesienia figury św. Antoniego, dzieci do sypania kwiatów, chłopców z dzwoneczkami i wszystkich czcicieli św. Antoniego.  Również w tym dniu w Parafii św. Idziego o godz. 18.00 młodzież z naszej parafii przystąpi do Sakrament Bierzmowania. Módlmy się za naszą młodzież, aby byli otwarci na działanie Ducha Świętego i umacniali się w wierze oraz aby ich serca były gotowe na przyjęcie darów i łask, jakie przynosi Sakrament Bierzmowania. Niech ten wyjątkowy dzień będzie dla nas wszystkich okazją do wspólnej modlitwy i wdzięczności za dar sakramentów oraz za rozwój duchowy naszej parafialnej wspólnoty.
 4. Relikwie świętej rodziny Ulmów, beatyfikowanej 10 września 2024 roku w Markowej, peregrynują w naszej diecezji od 13 – 20 kwietnia. Jest to wyjątkowa okazja, aby modlić się za rodziny naszej parafii i prosić o ich wstawiennictwo w naszych codziennych potrzebach. Niech ta peregrynacja relikwii świętej rodziny Ulmów w naszej diecezji będzie dla nas okazją do głębszej refleksji nad świętością życia rodzinnego oraz do umocnienia więzi rodzinnych poprzez modlitwę, wspólne czytanie Biblii i spotkanie wokół ołtarza. Wystawa poświęcona świętości rodzinie Ulmów, pt.,,Nie ma większej Miłości”, będzie wystawiona w naszym kościele od poniedziałku do przyszłej niedzieli. W czwartek zapraszamy wszystkie rodziny na Mszę św. o godz. 18.00 w int. wszystkich małżeństw i rodzin, a po mszy św. zostanie zaprezentowana prezentacja multimedialna poświęcona życiu św. rodziny Ulmów, serdecznie zapraszamy.
 5. Chcielibyśmy jeszcze raz z całego serca podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w modlitwie uwielbienia, wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji tego uwielbienia w godzinie miłosierdzia w zeszłą Niedzielę.  Było to wyjątkowe i błogosławione spotkanie, w którym mogliśmy razem oddawać cześć i uwielbiać Boga za Jego nieskończone miłosierdzie.
 6. Składamy również serdeczne Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na tacę inwestycyjną, indywidualne dary serca, oraz pamięć w modlitwie i wszelką życzliwość. W ostatnim czasie zostały wyremontowane ławki na placu kościelnym, salka LSO, oraz stojaki na rowery, chciałbym podziękować Dyrekcji, Nauczycielom  instruktorom warsztatów oraz uczniom z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Józefa Piłsudskiego w Zakliczynie za bardzo dobrą współpracę z naszym klasztorem. Również chciałem podziękować państwu Skalskim – Cygan za ofiarowane dla klasztoru materiały, dzięki którym mogły zostać wyremontowane ławki. Została już sporządzona dokumentacja prac konserwatorsko – budowlanych, dotycząca odwodnienia kościoła, koszt to 40 tyś. zł., również w ostatnim czasie została zakupiona nowa kosiarka do ogrodu klasztornego. Ale czeka nas jeszcze wiele prac które w najbliższym czasie będą kontynuowane. Jeszcze raz za wszelkie dobro i ofiary które składacie, składamy serdeczne Bóg zapłać.
 7. W przyszłą Niedzielę zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek, Fundacja ,,Kromka Chleba” zaprasza do udziału w II edycji charytatywnej TULIPANY, mająca na celu zgromadzenie funduszy na zakup środków medycznych dla osób obłożnie chorych, przebywających w Hospicjum Via Spei w Tarnowie. Za zebrane ofiary zostaną zakupione środki pielęgnacji chorych.
 8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, oraz najnowsze numery dla dzieci Małego Promyczka i Promyczka Doba.
 9. Wszystkim, którzy obchodzą w zbliżających się dniach imieniny i urodziny, życzymy wszelkiego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej Anielskiej i świętych patronów.

 

Komunikat Biskupa Tarnowskiego z okazji Dnia Świętości Życia oraz peregrynacji relikwii bł. Rodziny Ulmów

 

Drodzy Diecezjanie!

Życie ludzkie jest bezcenną wartością, którą wspólnota Kościoła otacza stałą troską i szacunkiem, ukazując piękno tego daru. Kościół przypomina jednocześnie konsekwentnie, o Bożym prawie odnoszącym się do każdego etapu jego trwania w wymiarze ziemskim, od poczęcia aż do naturalnej śmierci. Szczególnym czasem podkreślenia wartości ludzkiego życia będą dwa zbliżające się wydarzenia. Pierwszym z nich jest Dzień Świętości Życia, którego centralne uroczystości będą obchodzone 8 kwietnia w Sanktuarium Narodzenia NMP w Okulicach. O godz. 18.00 będzie celebrowana Msza Święta, transmitowana przez nasze diecezjalne radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz. Drugim wydarzeniem będzie przeżywana w dniach od 13 do 20 kwietnia peregrynacja relikwii bł. Rodziny Ulmów. Będziemy mogli w niej uczestniczyć w siedmiu wybranych kościołach w różnych regionach naszej diecezji, co ułatwi przybycie pielgrzymom na uroczystości. Chcąc dobrze przygotować się do tej peregrynacji, rozpoczęliśmy wczoraj Tydzień Małżeństw i Rodzin, podczas którego otaczamy szczególną modlitwą rodziny naszej diecezji oraz organizujemy wiele spotkań i wykładów, które mają ukazać aktualność przesłania Samarytan z Markowej i przybliżyć biografię tej rodziny. Serdecznie zachęcam Was do udziału w tych wydarzeniach oraz do podjęcia podczas jutrzejszej uroczystości Zwiastowania Pańskiego pięknego i zawsze aktualnego dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

Bł. Rodzino Ulmów, módl się za nami!

Z pasterskim błogosławieństwem

 

† Andrzej Jeż

BISKUP TARNOWSKI

Intencja Apostolstwa Modlitwy na Kwiecień 2024:

Módlmy się, aby wewnętrzne bogactwo i godność kobiet były szanowane we wszystkich kulturach i aby zniknęło zjawisko dyskryminacji, która przynosi tyle cierpienia w różnych częściach świata.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

CAŁODZIENNA ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

w klasztorze
ss. Bernardynek
w Kończyskach

Kancelaria parafialna

Czynna:

 • Poniedziałek, środa, piątek: 
  16:30 - 17:30
 • W Niedzielę, święta i pierwsze piątki miesiąca kancelaria jest nieczynna.
 • W sprawach nagłych,
  do chorego, w związku z organizacja pogrzebu o każdej porze.

 

 

 

 

 

 

 

RDN Małopolska