VIII NIEDZIELA ZWYKŁA - Trójcy Najświętszej

22 maj 2016

- w naszej parafii rocznica I Konunii Świętej -

 

1. Dziś obchodzimy uroczystość Najświętszej Trójcy. Wyznajemy wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach, pochylamy się nad tajemnicą wewnętrznego życia Boga i dziękujemy Mu za chrzest święty, który daje nam udział w tym życiu.

2.    O godz. 1500 dodatkowa Msza św. Oazy Rodzin w intencji parafian oraz małżeństw i rodzin.

3.    Zapraszamy na Koncert Pieśni Maryjnych w wykonaniu chóru nauczycielsko-uczniowskiego Ballada pod batutą p. Adama Pyrka, który rozpocznie się dzisiaj po Mszy św. o godz. 1800 przy grocie Matki Bożej na placu kościelnym.

4. W czwartek Uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa. W naszym kościele Msze św. o godz. 700, 830, 1000 i 1800. Mszy św. o godz. 1130 nie będzie z racji Mszy św., która rozpocznie się na Rynku zakliczyńskim o godz. 1000 i procesji eucharystycznej. Zapraszamy asystę procesyjną na godz. 930 kiedy to wyruszymy spod klasztoru na Rynek w Zakliczynie.

5. W Oktawie Bożego Ciała po Mszy św. wieczornej procesja eucharystyczna połączona z nabożeństwem majowym i czerwcowym, a w niedzielę o godz. 1730.

6. Serdecznie zapraszamy na II Ewangelizacyjny Koncert Uwielbienia w czwartek w Uroczystość Bożego Ciała, który rozpocznie się w godzinach popołudniowych na rynku zakliczyńskim, a zakończy się Apelem Jasnogórskim ok. godz. 2100. Honorowym patronatem objął tę imprezę Ks. bp Andrzej Jeż, Ordynariusz naszej diecezji.

Dzisiaj po każdej Mszy św. wolontariusze Caritas i Oazy Rodzin przed kościołem zbierają dobrowolne datki na organizację koncertu. Chętne osoby, które chciałyby upiec ciasta na tę imprezę prosimy o ich dostarczenie do sali bł. Krystyna Gondka przy klasztorze po Mszy św. wieczornej w środę, ewentualnie w dzień uroczystości do sali Spytka Jordana w Ratuszu Zakliczyńskim - dziękujemy za wszelką pomoc!

7. Nabożeństwo majowe codziennie o godz. 1730.

8. We wtorek siódmy już dzień Nowenny do św. Antoniego z Padwy. Wyjątkowo w tym dniu Litania Loretańska będzie śpiewana podczas procesji z Najśw. Sakramentem po Mszy św. wieczornej.

9. W środę o godz. 1800 Msza św. o uzdrowienie duszy i ciała pod przewodnictwem o. Pacyfika Iwaszko.

10. W przyszłą niedzielę o godz. 1500 na placu kościelnym przy Grocie Matki Bożej wystąpi z Koncertem Pieśni Maryjnych i Patriotycznych orkiestra OSP z Siemiechowa pod dyrekcją kapelmistrza Zenona Pajora – zapraszamy!

11. Również w przyszłą niedzielę będziemy gościć kleryków z Wyższego Seminarium Duchownego którzy będą rozprowadzać Franciszkański Biuletyn Informacyjny.

12. Organizowany jest  wyjazd młodzieży Dekanatu Zakliczyn do Krakowa na spotkanie z papieżem Franciszkiem podczas Światowych Dni Młodzieży - Kraków 2016. Będziemy uczestniczyć w modlitewnym nocnym czuwaniu  i Mszy św. celebrowanej przez papieża Franciszka z udziałem młodzieży całego świata w dniach 30-31 lipca. Wyjazd obejmuje pakiet pielgrzyma typu C1 – koszt pakietu wynosi 150 złotych. Zapisy w zakrystii.

13. Jest jeszcze kilka miejsc na wycieczkę do Poznania, Lednicy, Gniezna z racji Jubileuszu Chrztu Polski – zapisu można dokonać w zakrystii.

14. Organizowany jest wyjazd na czuwanie nocne z Ojcem Pio w Krakowie Łagiewnikach: w dniu 11 czerwca b.r. zapisy w zakrystii.

15. Dnia 2 lipca w sobotę o godz. 400 spod klasztoru wyruszy II Piesza Franciszkańska Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej w Tuchowie. Zapisy do 20 czerwca w zakrystii.

16. W październiku organizowana jest pielgrzymka do Włoch – informacje i zapisy w zakrystii – o miejscu w autokarze decyduje kolejność zapisu.

17. Szkoła Muzyczna I stopnia w Domosławicach ogłasza nabór dzieci i młodzieży na rok szkolny 2016/17 Rekrutacja kończy się 25 maja, a przesłuchania wstępne odbędą się 27 maja. Wszelkich informacji udziela sekretariat szkoły w godzinach od 700 – 1900.

18. W tym tygodniu swoje imieniny obchodzi o. Grzegorz – przełożony nowicjatu, któremu życzymy wielu łask Bożych, zdrowia i opieki Matki Bożej Anielskiej w posłudze kapłańskiej i życiu zakonnym.

19. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę. W Boże Ciało składka na hospicja i cele charytatywne.* * * * * * * * * * * * *

Wszystkim Wiernym uczęszczającym do naszej franciszkańskiej świątyni, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny czy inne jubileusze życzymy radości, spokoju oraz Bożych łask i darów w codziennym życiu osobistym i zawodowym.

 

 

CAŁODZIENNA ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

w klasztorze
ss. Bernardynek
w Kończyskach

Kancelaria parafialna

Czynna:

  • Poniedziałek, Środa, Piątek: 17:00 - 18:00
  • W Niedzielę, święta i pierwsze piątki miesiąca kancelaria jest nieczynna.
  • W sprawach nagłych, do chorego, sprawach pogrzebowych o każdej porze.

 

 

 

 

 

 

 

RDN Małopolska

Światowe Dni Młodzieży

  Kraków 2016