OGŁOSZENIA PARAFIALNE  

 

I NIEDZIELA ADWENTU – 28  Listopada 2020 roku

 

 1. Wraz z Adwentem rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski, który będzie realizowany pod hasłem „Posłani w pokoju Chrystusa” i jest dalszą realizacją trzyletniego program duszpasterskiego “Eucharystia daje życie”.Poprzez Adwent przygotowujemy się do świąt Bożego Narodzenia przypominając sobie także o konieczności czuwania, na powtórne przyjście Chrystus w chwale, jak to sam zapowiedział. Dziś przypada 12 rocznica święceń biskupich Pasterza naszej diecezji ks. Bpa Andrzeja Jeża, pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
 2. W poniedziałek w liturgii przypada święto Wszystkich Świętych Zakonu Franciszkańskiego.
 3. We wtorek po wieczornej mszy św. spotkanie grupy Synodalnej
 4. Roratyw naszej świątyni będziemy odprawiać od jutra w tygodniu o godz. 1800, zaś w soboty o godz. 700. Z tej racji następna Msza św. sobotnia o godz. 800. Zapraszamy wiernych, a zwłaszcza dzieci pierwszokomunijne, ministrantów oraz młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania do wspólnego przygotowania do świąt Bożego Narodzenia.
 5. Modlitwy nowennowe przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP od poniedziałku odmawiać będziemy w dni powszednie na wieczornej Mszy św., a w sobotę i w niedzielę na Mszy o godz.700. Od środy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Matki Bożej, w czasie trwania nowenny, śpiewać będziemy o godz. 1730, a w sobotę i niedzielę o 630.
 6. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

 

 • W czwartek od godz. 1700 prywatna adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godz. 1730 Godzinki do Niepokalanego Poczęcia NMP.
 • W piątek Spowiedź święta rano od godz. 630, zaś po południu od godz. 1545 dla dzieci i młodzieży oraz pół godziny przed wieczorną Mszą św. O godz. 1630 dodatkowa Msza św., a po wieczornej Eucharystii Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. O godz. 900 kapłani udadzą się z posługą sakramentalną do chorych
 • W sobotę zapraszamy na Nabożeństwo różańcowe o godz. 1730 podczas którego będziemy się modlić w intencji rodzin oraz małżeństw starających się i oczekujących potomstwa.

 

 1. Wszystkim Wiernym uczęszczającym do naszej franciszkańskiej świątyni, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny czy inne jubileusze życzymy radości, spokoju oraz Bożych łask i darów w codziennym życiu osobistym i zawodowym.
 2. W ubiegłą niedzielę na tacę inwestycyjną zebrano 4567 zł., z serca dziękujemy za wszelkie ofiary, modlitwy i każde dobre słowo polecając was w codziennych modlitwach dobremu Bogu.
 3. W zakrystii i przed kościołem można nabyć prasę katolicką: adwentowy numer Małego Gościa, Gość Niedzielny, są też świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
 4. W przyszłą Niedzielę tj. 5 grudnia odbędzie się kiermasz charytatywny dla Tomasza Stojowskiego z Bieśnika w naszej Parafii szczegółowe informacje na plakatach w gablocie.
 5. Dariusza Kwieka z Kończysk i wszystkich zmarłych, którzy w ostatnim czasie odeszli do Pana polecamy Bożemu Miłosierdziu.

 

 

 

Z KALENDARZA LITURGICZNEGO:

 

 • 28 listopada – Święto Wszystkich Świętych Zakonu Franciszkańskiego;
 • 30 listopada – Święto św. Andrzeja, Apostoła;
 • 1 grudnia – Wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prez.;

 

 

 

 

  

Wszystkim Wiernym uczęszczającym do naszej franciszkańskiej świątyni, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny czy inne jubileusze życzymy radości, spokoju oraz Bożych łask i darów w codziennym życiu osobistym i zawodowym. Zmarłych, którzy w ostatnim czasie odeszli do Pana polecamy Bożemu Miłosierdziu.

  

INTENCJA APOSTOLSTWA MODLITWY NA LISTOPAD

 

Módlmy się, aby osoby cierpiące na depresję albo wypalenie zawodowe znajdowały u wszystkich wsparcie i światło, otwierające na życie. 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

CAŁODZIENNA ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

w klasztorze
ss. Bernardynek
w Kończyskach

Kancelaria parafialna

Czynna:

 • Poniedziałek, środa, piątek: 
  16:30 - 17:30
 • W Niedzielę, święta i pierwsze piątki miesiąca kancelaria jest nieczynna.
 • W sprawach nagłych,
  do chorego, w związku z organizacja pogrzebu o każdej porze.

 

 

 

 

 

 

 

RDN Małopolska