ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO - 1 NIEDZIELA ZWYKŁA

13 STYCZNIA 2019 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

1. Obchodzone dzisiaj święto Chrztu Pańskiego przypomina nam o własnym chrzcie, poprzez który Pan Bóg ogłosił nas swoimi przybranymi dziećmi i umocnił darem Ducha Świętego. Kończąc okres Bożego Narodzenia, wyruszmy na drogi codziennego życia, dając świadectwo przyjęcia Syna Bożego do naszych serc. 

2. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 1000 oraz bezpośrednio po niej z programem kolęd wystąpi Kapela św. Idziego. Zapraszamy do wspólnego kolędowania.

3. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską tzw. kolędę. Składamy serdeczne podziękowania za życzliwe przyjęcie kapłanów oraz za złożone ofiary przeznaczone na utrzymanie kościoła i klasztoru. Była to okazja do wspólnej modlitwy wzajemnego poznania się i rozmowy o sprawach rodzinnych i duszpasterskich. Serdecznie dziękujemy Parafianom, którzy służąc swoim samochodem zatroszczyli się o to, aby kapłani mogli dotrzeć na wyznaczone miejsce i z powrotem wrócić do klasztoru.

4. Odpowiadając na pragnienie samego Chrystusa, który modlił się do Boga Ojca za swoich uczniów, „aby byli jedno”, w najbliższy piątek rozpoczynamy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Włączmy się to dzieło poprzez osobistą modlitwę.

5. W przyszłą sobotę, tj. 19.01 o godz. 1900 (po Mszy św. wieczornej) odbędzie się po raz pierwszy w tym roku spotkanie w ramach katechezy dla małżonków tzw. Seminarium dla Małżeństw. Serdecznie zapraszamy na to spotkanie wszystkie pary małżeńskie.

6. Zapraszamy członków wszystkich grup parafialnych, na spotkanie opłatkowe, które odbędzie się w niedzielę 20 stycznia o godzinie 1500. Spotkanie rozpocznie się od wspólnego kolędowania ze scholkę parafialną w kościele, a następnie będzie kontynuowane w refektarzu klasztornym. Wcześniej na Mszy św. o godzinie 1130 będziemy modlić się za wszystkie osoby zaangażowane w grupy parafialne i ich najbliższych.

7. Młodzież obu zakliczyńskich parafii zaprasza w dniu 20.01. o godz. 1715 do ratusza na jasełka pt. „Do szopy, do szopy wszyscy”.

8. Do 20 stycznia trwają zapisy na wycieczkę do Rumunii; zostało sześć wolnych miejsc – osoby , które już dokonały zapisu proszone są o uregulowanie pierwszej raty płatności do końca stycznia.

9. Zakliczyńskie Centrum Kultury serdecznie zaprasza dzieci i młodzież na Bajeczne ferie zimowe. Szczegółowy plan na ogłoszeniu w gablocie.

10. Zakład Usług Kominiarskich zawiadamia, że w dniach od 14 do 16 stycznia br. na terenie Zakliczyna, Kończysk i Lusławic przeprowadzane będą przeglądy kominiarskie. Więcej na ten temat na ogłoszeniu w gablocie.

11. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę.

NA WIECZORNYCH MSZACH ŚWIĘTYCH MODLIMY SIĘ: 

 • w poniedziałek do św. Franciszka z Asyżu o powołania kapłańskie i zakonne 
 • we wtorek do św. Antoniego w intencji próśb i podziękowań, które składać można do puszki przy ołtarzu Świętego 
 • w czwartek o godz. 1730Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia, a po Mszy św. modlitwy do bł. Krystyna Gondka 
 • w piątek o godz. 1730nabożeństwo Drogi Krzyżowej w intencji Zmarłych zgłoszonych na wypominki 

Z KALENDARZA LITURGICZNEGO:

 • 16 stycznia – Święto świętych Bernarda i Towarzyszy, pierwszych męczenników franciszkańskich;
 • 17 stycznia – Wspomnienie św. Antoniego, opata;
 • 19 stycznia – Wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa;

Wszystkim Wiernym uczęszczającym do naszej franciszkańskiej świątyni, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny czy inne jubileusze życzymy radości, spokoju oraz Bożych łask i darów w codziennym życiu osobistym i zawodowym. Zmarłych, którzy w ostatnim czasie odeszli do Pana polecamy Bożemu Miłosierdziu.

 

INTENCJA APOSTOLSTWA MODLITWY:
 
 • STYCZEŃ

Za ludzi młodych, zwłaszcza w Ameryce Łacińskiej, aby naśladując Maryję, odpowiadali na powołanie Pana, by przekazywać światu radość płynącą z Ewangelii

  

 

 

 

 

 

 

 

 

CAŁODZIENNA ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

w klasztorze
ss. Bernardynek
w Kończyskach

Kancelaria parafialna

Czynna:

 • Poniedziałek, Środa, Piątek: 17:00 - 18:00
 • W Niedzielę, święta i pierwsze piątki miesiąca kancelaria jest nieczynna.
 • W sprawach nagłych, do chorego, sprawach pogrzebowych o każdej porze.

 

 

 

 

 

 

 

RDN Małopolska