VNIEDZIELA ZWYKŁA  7 luty 2016

 

1. Dzisiaj rozpoczyna się tydzień modlitw o trzeźwość Narodu. Po mszy św. o godz. 1130 adoracja Najśw. Sakramentu w ramach nabożeństwa 40-godzinnnego. Porządek jest następujący:

 • od 1230 – 1300 – adoracja ogólna
 • od 1300 – 1400 – mieszkańcy Zdoni
 • od 1400 – 1500 – mieszkańcy Słonej i Bieśnika
 • o  godz.   1500Koronka do Miłosierdzia Bożego i dodatkowa Msza św. w int. małżeństw i rodzin
 • od 1600 – 1700 – mieszkańcy Kończysk i Faściszowej
 • od 1700 – 1800 – mieszkańcy Zakliczyna

2. W poniedziałek i wtorek wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja od godz. 1700 do 1800.

3. Najbliższa środa – to Środa Popielcowa – rozpoczyna się okres Wielkiego Postu i czas Komunii św. wielkanocnej. Na znak nawrócenia i pokuty nasze głowy zostaną posypane popiołem. Msze święte w tym dniu o godz: 700, 830, 1000 i 1800. Taca jest przeznaczona na cele charytatywne prowadzone przez Caritas naszej diecezji. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Post ścisły – czyli ograniczenie ilości przyjmowanych posiłków do trzech /2 lekkie i 1 do sytości/, który obowiązuje wszystkich między 18, a 60 rokiem życia. Zaś powstrzymanie się od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia. Poza tym wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje nas w Środę Popielcową i we wszystkie piątki roku.

4. Począwszy od Środy Popielcowej codziennie przez cały Wielki Post będziemy odprawiali nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 1730 W czwartki nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z wystawieniem Najśw. Sakramentu. W niedziele o godz. 1700 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i uczczenie relikwii Krzyża Świętego. Gorąco zachęcamy parafian do licznego udziału w nabożeństwach wielkopostnych oraz zyskiwania przywiązanego do nich odpustu zupełnego.

5. Czwartek, 11 lutego to liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Lourdes i Światowy Dzień Chorego. Podczas Eucharystii o godz. 900 połączonej z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych będziemy się modlić za chorych i tych, którzy się nimi opiekują. Prosimy, aby pomóc chorym i starszym w dotarciu do kościoła i z powrotem do domu.

6. Serdecznie zapraszamy dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii świętej wraz z rodzicami na Mszę świętą w czwartek 11 lutego o godz. 1800, podczas której zostaną poświęcone i wręczone dzieciom świece przeznaczone do odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych w dniu I Komunii świętej.

7. W piątek rozpoczniemy cykl nabożeństw tzw. Piątków Pasyjnych, które będą odprawiane w następującym porządku: o godz. 900 Droga Krzyżowa, następnie Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i ok. godz. 1030 Msza św., a po niej uczczenie relikwii Krzyża świętego.

8. W sobotę 13 stycznia w salce obok klasztoru po wieczornej Mszy św. spotkanie Oazy Rodzin.

9. Szkolne Koło Wolontariatu działające przy Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Zakliczynie zachęca do hojnego wsparcia akcji charytatywnej mającej na celu zbiórkę pieniędzy na rzecz dzieci nieuleczalnie chorych. Darem serca wesprą Państwo Małopolskie Hospicjum dla Dzieci. Każdy darczyńca otrzyma serduszko – symbol dobroci i miłości. Zbiórka do puszek przed kościołem odbędzie się w przyszłą niedzielę po nabożeństwach dopołudniowych.

10. Najbliższe spotkania formacyjne przygotowujące do Sakramentu Bierzmowania odbędą się:

grupa I – 13 luty /sobota/ godz. 930; grupa II – 15 luty /poniedziałek/ godz. 1630 i grupa III – 20 luty /sobota/ godz. 1000

11. Do wieczności w minionym tygodniu z naszej parafialnej wspólnoty odszedł + Marian Majewski ze Zdoni, którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 1400Dobry Jezu, a nasz Panie…

 

Intencje Papieskie dla członków Żywego Różańca na miesiąc luty

ogólna: Abyśmy opiekowali się światem stworzonym, który otrzymaliśmy jako bezinteresowny dar, żeby go pielęgnować i chronić dla przyszłych pokoleń.

ewangelizacyjna: Aby wzrastały szanse na dialog i spotkanie wiary chrześcijańskiej i ludów Azji

 

 

NA WIECZORNYCH MSZACH ŚWIĘTYCH MODLIMY SIĘ:

 •  w poniedziałek do św. Franciszka z Asyżu o powołania kapłańskie i zakonne
 • we wtorek do św. Antoniego w intencji próśb i podziękowań, które składać można do puszki przy ołtarzu Świętego
 • w czwartek o godz. 1730 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego (także w okresie Weilkiego Postu), a po Mszy św. modlitwy do bł. Krystyna Gondka
 • w piątek o godz. 1730 nabożeństwo Drogi Krzyżowej* * * * * * * * * * * * *

Wszystkim Wiernym uczęszczającym do naszej franciszkańskiej świątyni, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny czy inne jubileusze życzymy radości, spokoju oraz Bożych łask i darów w codziennym życiu osobistym i zawodowym.

Wszystkim Gościom przybyłym na zimowy wypoczynek do naszej miejscowości i okolic życzymy dobrego wypoczynku.

 

CAŁODZIENNA ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

w klasztorze
ss. Bernardynek
w Kończyskach

Kancelaria parafialna

Czynna:

 • Poniedziałek, Środa, Piątek: 17:00 - 18:00
 • W Niedzielę, święta i pierwsze piątki miesiąca kancelaria jest nieczynna.
 • W sprawach nagłych, do chorego, sprawach pogrzebowych o każdej porze.

 

 

 

 

 

 

 

RDN Małopolska

Światowe Dni Młodzieży

  Kraków 2016