XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

21 sierpień 2016

 

1. Pan Bóg wszystkich nas powołuje do wspólnoty ze sobą, powołuje do zbawienia. Ten dar, który jest ofiarowany każdej i każdemu z nas, staje się jednocześnie zadaniem, misją do wypełnienia. Trzeba nam wciąż „wchodzić przez ciasne drzwi”, nieustannie podejmować trud życia zgodnego z Chrystusową Ewangelią. Wytrwale módlmy się o łaskę wierności i o potrzebne siły.

2. W tym tygodniu towarzyszy nam szczególne wstawiennictwo Maryi, naszej Matki i Królowej.

  • jutro, w poniedziałek, 22 sierpnia przypada wspomnienie NMP Królowej
  • w piątek, 26 sierpnia uroczystość NMP Częstochowskiej. Msze św. w tym dniu o godz. 700, 830 i 1800 O godz. 1730 odmówimy część Różańca świętego przed obrazem Matki Bożej Częstochowskiej. W piątek z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3. We wtorek, w kolejną rocznicę podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow, obchodzimy ustanowiony przez Parlament Europejski Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych. To dobra okazja, aby modlić się o pokój na świecie oraz za tych, którzy ucierpieli wskutek nazistowskiej i komunistycznej ideologii oraz by ludzkość została zachowana od podobnych zagrożeń.

4. W dniu 26 sierpnia w piątek po Mszy św. o godz. 1700 w klasztorze ss. Bernardynek w Kończyskach odbędzie się spotkanie dla osób uzależnionych, współuzależnionych oraz ich rodzin. W programie przewidziana jest konferencja oraz świadectwa osób, które poradziły sobie z nałogiem.

5. W przyszłą niedzielę będziemy gościć braci ze świeckiej rodziny paulistów, którzy będą rozprowadzać po każdej Mszy św. podręczne ewangeliarze z rozważaniami.

6. Informujemy, że spotkanie organizacyjne dla młodzieży gimnazjalnej klas pierwszych pragnącej rozpocząć przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania w naszej parafii odbędzie się 5 września /poniedziałek/ po wieczornej Mszy świętej w kościele.

7. Wszystkich chłopców pragnących pełnić służbę podczas Świętej Liturgii zapraszamy do wstąpienia w szeregi Liturgicznej Służby Ołtarza.Zbiórka organizacyjna, podczas której będzie można dokonać zapisu nowych kandydatów w sobotę 27 sierpnia o godzinie 900 w kościele.

8. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na październikową pielgrzymkę do Włoch – zapisy w zakrystii.

9. Za ofiary złożone na tacę składamy serdeczne Bóg zapłać!

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • w środę – św. Bartłomiej, Apostoł, Natanael z Kany Galilejskiej, który według tradycji głosił Dobrą Nowinę w Indiach i tam poniósł śmierć męczeńską obdarty ze skóry;
  • w czwartek św. Ludwik IX, król, patron Franciszkańskiego Zakonu Świeckich
  • w sobotę – św. Monika, matka św. Augustyna, jej łzy, a nade wszystko gorliwa i wytrwała modlitwa oraz święte życie doprowadziły do nawrócenia męża i syna.

 


* * * * * * * * * * * * *

Wszystkim Wiernym uczęszczającym do naszej franciszkańskiej świątyni, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny czy inne jubileusze życzymy radości, spokoju oraz Bożych łask i darów w codziennym życiu osobistym i zawodowym.

 

 

CAŁODZIENNA ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

w klasztorze
ss. Bernardynek
w Kończyskach

Kancelaria parafialna

Czynna:

  • Poniedziałek, Środa, Piątek: 17:00 - 18:00
  • W Niedzielę, święta i pierwsze piątki miesiąca kancelaria jest nieczynna.
  • W sprawach nagłych, do chorego, sprawach pogrzebowych o każdej porze.

 

 

 

 

 

 

 

RDN Małopolska

MIEJSCE NA REKLAMĘ