III NIEDZIELA ADWENTU - Gaudete                  14 grudzień 2014

 

1. Dzisiaj III Niedziela Adwentu którą nazywamy niedzielą Gaudete – „Radujcie się!”, od słów z Listu św. Pawła do Filipian (Flp 4,4-5): „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko”. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynają się kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin, przypominające nam o obowiązku ustawicznej modlitwy i troski o rodzinę własną i naszych bliźnich.

2. Zapraszamy do liczniejszego udziału wszystkich parafian w Roratach, które w naszej świątyni odprawiamy o godz.18.00 od poniedziałku do soboty; szczególnie zapraszamy dzieci z lampionami.

3. Od wtorku rozpoczynamy Nowennę do Dzieciątka Jezus, która zakończy się 24 grudnia.

4. Jutro o godz.17.00 w salce obok klasztoru spotkanie dla chętnych osób, które chciałyby się zaangażować w działalność charytatywną w ramach powstającego w naszej parafii oddziału Caritas. Wskazane jest, aby z każdego rejonu naszej parafii był przynajmniej jeden wolontariusz, który chciałby uczestniczyć w koordynowaniu działań w ramach parafialnego Caritas.

5. Do III Niedzieli Adwentu włącznie można składać dary serca w postaci długoterminowych produktów żywnościowych dla ubogich rodzin naszej parafii. Specjalny kosz znajduje się przy ołtarzu Matki Bożej. Za składane dary serdecznie dziękujemy!

6. W sklepiku można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom – ofiara dobrowolna, a także prasę katolicką, Kalendarze Rolników i nasz Kalendarz Parafialny w cenie 7 zł – Kalendarz ten można nabyć także przed kościołem u ministrantów, a dochód przeznaczony będzie na zorganizowanie wycieczki i wykończenie pomieszczeń dla ministrantów i lektorów – za wsparcie tej akcji serdecznie dziękujemy!

7. Nasi bracia Józef i Anioł zakończyli roznoszenie opłatków na stół wigilijny. Za złożone ofiary i życzliwe przyjęcie braci składamy serdeczne Bóg zapłać! Kto chciałby nabyć jeszcze opłatki może to uczynić w naszym sklepiku w korytarzu klasztornym.

8. Spotkanie formacyjne dla młodzieży gimnazjalnej przygotowujące do Sakramentu Bierzmowania, odbędzie się: grupa II - 17 grudzień (środa) godzina 1650; grupa III - 28 grudzień (niedziela) po Mszy św. o godz. 11.30.

9. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną przedświąteczną będą miały miejsce 22 grudnia w poniedziałek od godz.9.00. Prosimy rodziny i opiekunów, aby zadbali o to, by wszyscy chorzy mogli skorzystać z sakramentów św. i przygotować się do Świąt Narodzenia Pańskiego. Chorych można zgłaszać w zakrystii po Mszy świętej do przyszłej niedzieli włącznie.

10. Już dziś informujemy, że:

  • w poniedziałek 22 grudnia w naszej świątyni będzie miała miejsce parafialna spowiedź przedświąteczna od 8.30 do godz. 12.00 i od 14.00 do 17.00. Gościmy w tym dniu księży z dekanatu, dlatego apelujemy do wszystkich wiernych, aby w tym dniu skorzystali z okazji do pojednania się z Bogiem w sakramencie pokuty, a nie odkładali spowiedzi na ostatnią chwilę, na dzień Wigilii.
  • natomiast we wtorek 23 grudnia spowiedź w kościele pw. św. Idziego w Zakliczynie od godz. 8.30 do 17.00. W tym czasie nie spowiadamy w klasztorze, gdyż kapłani udają się na spowiedź dekanalną. Wiernych prosimy, aby skorzystali w tym dniu ze spowiedzi w kościele pw. św. Idziego w Zakliczynie.

11. Już po raz 14-ty w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Zakliczynie odbędzie się „Wigilia dla osób starszych i samotnych”. Uroczystość odbędzie się dnia 20 grudnia tj. sobota o godz.14.00. Organizatorzy proszą o zgłaszanie chętnych w sekretariacie szkoły (może być telefonicznie) lub w zakrystii parafialnej.

12. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę inwestycyjną przeznaczone na ogrzewanie naszego kościoła i klasztoru. Dziękujemy również za ofiary na potrzeby Kościoła na Wschodzie zbierane w ubiegłą niedzielę, które wyniosły 660 zł.

 

* * * * *

Wszystkim Wiernym uczęszczającym do naszej franciszkańskiej świątyni, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny czy inne jubileusze życzymy radości, spokoju oraz Bożych łask i darów w codziennym życiu osobistym i zawodowym. Zmarłych, którzy w ostatnim czasie odeszli do Pana polecamy Bożemu Miłosierdziu.

 

 

CAŁODZIENNA ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

w klasztorze
ss. Bernardynek
w Kończyskach

Kancelaria parafialna

Czynna:

  • Poniedziałek, Środa, Piątek: 17:00 - 18:00
  • W Niedzielę, święta i pierwsze piątki miesiąca kancelaria jest nieczynna.
  • W sprawach nagłych, do chorego, sprawach pogrzebowych o każdej porze.

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz nasze filmy

RDN Małopolska

Światowe Dni Młodzieży

  Kraków 2016