OGŁOSZENIA PARAFIALNE

II NIEDZIELA ZWYKŁA – 14 stycznia 2018 roku 

1. Uczniowie, którzy usłyszeli od Jana Chrzciciela słowa: oto Baranek Boże, poszli za Nim i z radością stwierdzili: znaleźliśmy Mesjasza. Każdy, kto pragnie spotkać Pana Jezusa, musi najpierw pójść Go poszukać i potem pozwolić się prowadzić się przez Niego. To takie proste, a wiedzie do zbawienia. 

2. Wczoraj odbyły się dekanalne rozgrywki XII Mistrzostw Liturgicznej Służby Ołtarza Diecezji Tarnowskiej w Piłce Nożnej Halowej. Członkowie naszej LSO w każdej kategorii wiekowej uplasowali się na podium. Ministranci zajęli 2 miejsce, lektorzy młodsi 1 miejsce, a lektorzy starsi 3 miejsce. Składamy serdeczne gratulacje dla zawodników oraz dla o. Tomasza Michalika – opiekuna i organizatora etapu dekanalnego rozgrywek. 

3. Dzisiaj wraz z katolikami na całym świecie modlimy się za migrantów i uchodźców. Zachęcamy, aby w sposób szczególny otoczyć modlitwą naszych rodaków przebywających poza granicami Ojczyzny, ich rodziny oraz duszpasterzy posługujących polskim emigrantom.

4. Bezpośrednio po Mszy św. o godz. 1130 zapraszamy na Spotkanie opłatkowe do refektarza klasztornego grupy parafialne: Caritas, Róże różańcowe, FZŚ, Radę Parafialną, Oazę Rodzin, Kościół Domowy, Odnowę w Duchu Świętym i Asystę procesyjną. 

5. W środę Kościół w Polsce obchodzi Dzień Judaizmu. Dziękujemy Panu Bogu za wspólną wiarę objawioną na kartach Starego Testamentu.

6. W przyszłą niedzielę na Mszach św. o godz. 1000 i 1130 śpiew animować będzie Schola dominikańska z Łodzi, a bezpośrednio po tych Mszach wystąpią z krótkim koncertem. Serdecznie zapraszamy. 

7. Młodzież z obu zakliczyńskich parafii serdecznie zaprasza na jasełka pt. „Oto dziś narodziła się miłość”, które odbędą się 21 stycznia o godz. 17.15 w zakliczyńskim ratuszu.

8. Składamy serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji i uczestnictwo w Orszaku Trzech Króli, który przeszedł ulicami naszego miasta druhom z jednostek gminnych OSP oraz policji. Jesteśmy wdzięczni młodzieżowej grupie teatralnej z obu naszych parafii, która pod kierownictwem Pani Anny Oświęcimskiej przygotowała piękne jasełka uliczne. Szczególne podziękowania dla Pana Stanisława Ziółkowskiego i Adama Krakowskiego za wypożyczenie koni dla królów. Bóg zapłać wszystkim uczestnikom, którzy poprzez swoją obecność dali świadectwo swojej wiary. 

9. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską tzw. kolędę. Składamy serdeczne podziękowania za życzliwe przyjęcie kapłanów oraz za złożone ofiary przeznaczone na utrzymanie kościoła i klasztoru. Była to okazja do wspólnej modlitwy wzajemnego poznania się i rozmowy o sprawach rodzinnych i duszpasterskich. Kto nie mógł w wyznaczonym terminie przyjąć kapłana, a chciałby to uczynić w najbliższym czasie, prosimy o zgłoszenie się po Mszy św. do zakrystii. Serdecznie dziękujemy Parafianom, którzy zatroszczyli się o to, aby kapłani mogli dotrzeć na wyznaczone miejsce i z powrotem wrócić do klasztoru. 

10. Osoby, które dokonały zapisu na wycieczkę na Węgry proszone są o wpłatę II raty w wysokości 500 zł. do końca stycznia. 

11. Niech Jezus – Baranek Boży – wskazuje solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia drogę prowadzącą do zbawienia.

 

 

 

 

 

CAŁODZIENNA ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

w klasztorze
ss. Bernardynek
w Kończyskach

Kancelaria parafialna

Czynna:

  • Poniedziałek, Środa, Piątek: 17:00 - 18:00
  • W Niedzielę, święta i pierwsze piątki miesiąca kancelaria jest nieczynna.
  • W sprawach nagłych, do chorego, sprawach pogrzebowych o każdej porze.

 

 

 

 

 

 

 

RDN Małopolska