OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

25 Niedziela zwykła – 23 WRZEŚNIA 2018 roku

1. Jak co roku – w rocznicę beatyfikacji bł. ks. Michała Sopoćko – tj. 28 września (piątek) na całym świecie – na ulicach miast i wsi odmawiana jest koronka do Miłosierdzia Bożego. Zachęcamy do włączenia się w tę inicjatywę. W tym dniu, o godz. 1500 gromadzimy się już tradycyjnie przy rondzie oraz na płycie rynku. Te 10 minut to specjalny czas, kiedy możemy powiedzieć głośno i wyraźnie: „Jezu, ufam Tobie!”. To zaproszenie Boga  do przestrzeni naszego życia: życia prywatnego i życia publicznego; do sfery sacrum i sfery profanum; do świata porządku i chaosu, wewnętrznej kontemplacji i zgiełkliwego pośpiechu.Niech przez chwilę ucichnie zgiełk, by mógł być słyszalny święty szept Koronki proszącej Pana Boga za prześladowanych chrześcijan, o pokój na świecie, zwłaszcza w krajach Bliskiego Wschodu, za kapłanów, jak również w intencjach ważnych dla społeczności, w której żyjemy.

2.W tym samym dniu w  piątek o. Wacław Bujak – magister nowicjatu – obchodzić będzie imieniny. Pamiętajmy o Nim w modlitwie. Niech Matka Boża Anielska otoczy Go płaszczem swej opieki, a święty Patron wyprasza Mu u Boga potrzebne łaski w życiu zakonnym i pełnionej posłudze.

3. Natomiast  po wieczornej mszy św. w piątek 28 września  o godz. 18:30 zapraszamy na  pierwsze spotkanie po wakacyjne grupy Synodalnej do salki katechetycznej.

4.Również w piątek 28 września br. zapraszamy młodzież przygotowująca sie do sakramentu bierzmowania klasę 7 SP  na godz. 16:00 do salki katechetycznej.

5. Został zakupiony nowy sprzęt muzyczny ,,mikser nagłaśniający i statywy pod mikrofony''  dla potrzeb naszej scholii z ofiar złożonych podczas kiermaszy przedświątecznych które dzieci w raz rodzicami rozprowadzali przed kościołem, za wszelkie dobro i ofiary złożone na ten cel, składamy serdeczne Bóg zapłać.

6. Uprzejmie informujemy, że pielgrzymi do Kalwarii Zebrzydowskiej w dniu 30 września wyjeżdżają o godz. 530 z parkingu przed kościołem.

7. Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn informuje, że w dniach od 3 do 12 października we wszystkich sołectwach Gminy Zakliczyn odbędzie się zbiórka odpadów wielkogabarytowych, itp. Więcej informacji na ogłoszeniu w gablocie.

8. Przeżywamy Rok Jubileuszowy św. Ojca Pio obchodząc 100 rocznicę otrzymania stygmatów i 50 rocz. przypadających dziś jego śmierci. Serdecznie zapraszamy w poniedziałek 24 września o godz. 17:00 na comiesięczne nabożeństwo do św. O. Pio w kościele Sióstr Bernardynek w Kończyskach. Po Mszy św. odprawianej w intencji próśb i podziękowań uczczenie relikwii św. Pio.

9.Przed kościołem do nabycia jest prasa katolicka, kalendarze rolników oraz kalendarze dożynkowe.

10.Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę.

 

 

Z KALENDARZA LITURGICZNEGO:

·           25 września – Wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, prezbitera;

·           27 września – Wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera;

·           28 września  – Wspomnienie św. Wacława, męczennika;

·           29 września  – Święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała;

 

 

Wszystkim Wiernym uczęszczającym do naszej franciszkańskiej świątyni, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny czy inne jubileusze życzymy radości, spokoju oraz Bożych łask i darów w codziennym życiu osobistym i zawodowym. Zmarłych, którzy w ostatnim czasie odeszli do Pana polecamy Bożemu Miłosierdziu.

  

INTENCJA APOSTOLSTWA MODLITWY:
 
  • WRZESIEŃ
Aby młodzież na kontynencie afrykańskim miała dostęp do edukacji i pracy we własnej ojczyźnie.

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

CAŁODZIENNA ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

w klasztorze
ss. Bernardynek
w Kończyskach

Kancelaria parafialna

Czynna:

  • Poniedziałek, Środa, Piątek: 17:00 - 18:00
  • W Niedzielę, święta i pierwsze piątki miesiąca kancelaria jest nieczynna.
  • W sprawach nagłych, do chorego, sprawach pogrzebowych o każdej porze.

 

 

 

 

 

 

 

RDN Małopolska