27 NIEDZIELA ZWYKŁA                  4 październik 2015

 Uroczystość Odpustowa ku czci św. Franciszka z Asyżu

 

1. Obchodzimy Uroczystość św. Franciszka z Asyżu. O godz. 1130 suma odpustowa i procesja z Najśw. Sakramentem. Słowo Boże w dniu dzisiejszym głosi o. Dominikanin z Jamnej.

Dziś papież Franciszek, obchodzi dziś swoje imieniny. Wspierajmy Go w posłudze pasterskiej modlitwą różańcową odmawianą w kościele lub w domach rodzinnych wypraszając mu obfite łaski i Boże Błogosławieństwo.

Po Mszy św. przed kościołem można nabyć chlebki Miłosierdzia, z których dochód przeznaczony jest na akcje charytatywne prowadzone przez Caritas diecezji tarnowskiej.

2. Rozpoczął się miesiąc październik kiedy to odmawiamy w naszych świątyniach Różaniec święty; za udział w tym nabożeństwie możemy zyskać odpust zupełny, zaś do jego animacji zapraszamy grupy parafialne:

  • w poniedziałek – FZŚ
  • we wtorek – dzieci
  • w środę – młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania
  • w czwartek – Liturgiczną Służbę Ołtarza
  • w piątek – Odnowę w Duchu Świętym

3. Jak co roku zgodnie z tradycją udajemy się z kwestą do naszych parafian. Po ustaleniu z sołtysami poszczególnych wiosek program kwesty przedstawia się następująco: w poniedziałek – Kończyska, we wtorek – Bieśnik, w środę – Zdonia, w czwartek – Słona  i w piątek – Faściszowa. Kwesta rozpoczyna się od godz. 9.00. Już teraz składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dary z płodów rolnych oraz finansowe przeznaczone na utrzymanie naszego klasztoru.

4. Najbliższe spotkania formacyjne przygotowujące do Sakramentu Bierzmowania odbędą się: grupa I - 10 październik /sobota/ godz. 930; grupa II - 19 październik /poniedziałek/ godz. 1630; grupa III - 10 październik /sobota /o godz. 1000.

5. W dniu 24 października (sobota) organizowana jest pielgrzymka do sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie. Wyjazd o godzinie 900. Zapisy w zakrystii, a więcej informacji można uzyskać u o. Gerarda.

6. Za tydzień – dwudziesta ósma niedziela w ciągu roku, a zarazem XV Dzień Papieski, który będziemy przeżywać pod hasłem: Jan Paweł II – Patron Rodziny. Z tej racji przed kościołem po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na stypendia dla zdolnej młodzieży z niezamożnych i ubogich rodzin polskich, organizowana przez Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.

7. Również w przyszłą niedzielę odbędą się uroczystości patriotyczne na Mogile w Woli Stróskiej – o godz. 1045 Apel; 1100 Msza św.

8. Trwa rekrutacja wolontariuszy XV Edycji Szlachetnej Paczki i w tym roku po raz pierwszy został utworzony Rejon w Zakliczynie aby objąć pomocą rodziny naszej gminy. Wolontariusze Szlachetnej Paczki docierają do potrzebujących: osób starszych i samotnych, rodzin dotkniętych nieszczęściem, niepełnosprawnością  lub przewlekłą chorobą, samotnych rodziców i rodzin wielodzietnych w trudnej sytuacji życiowej. Św. Jan Paweł II powiedział "Człowiek jest tyle wart, ile może dać drugiemu człowiekowi". Zachęcamy osoby pełnoletnie w każdym wieku do podjęcia wyzwania i budowania tego pięknego dzieła. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej: www.superw.pl lub www.szlachetnapaczka.pl.

9. Za ofiary złożone na tacę składamy serdeczne Bóg zapłać!* * * * *

Wszystkim Wiernym uczęszczającym do naszej franciszkańskiej świątyni, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny czy inne jubileusze życzymy radości, spokoju oraz Bożych łask i darów w codziennym życiu osobistym i zawodowym. Zmarłych, którzy w ostatnim czasie odeszli do Pana polecamy Bożemu Miłosierdziu.

 

 

CAŁODZIENNA ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

w klasztorze
ss. Bernardynek
w Kończyskach

Kancelaria parafialna

Czynna:

  • Poniedziałek, Środa, Piątek: 17:00 - 18:00
  • W Niedzielę, święta i pierwsze piątki miesiąca kancelaria jest nieczynna.
  • W sprawach nagłych, do chorego, sprawach pogrzebowych o każdej porze.

 

 

 

 

 

 

 

RDN Małopolska

Światowe Dni Młodzieży

  Kraków 2016