OGŁOSZENIA PARAFIALNE   

 NIEDZIELA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA – 20 LISTOPADA  2022 ROKU


 

 1. Oddajemy dziś cześć Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata. Jest to równocześnie patronalne święto: Akcji Katolickiej, Liturgicznej Służby Ołtarza i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Na sumie odbędzie się uroczyste przyjęcie do Wspólnoty Ministranckiej kandydatów, po ich rocznym przygotowaniu.
 2. We wtorek, w dniu patronki muzyki kościelnej, św. Cecylii, pamiętajmy w naszej modlitwie o tych, którzy muzyką i śpiewem upiększają liturgię w naszym kościele, a szczególnie o naszym organiście - panu Władysławie.
 3. Codziennie przez cały listopad modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach
  w naszym kościele: o godz. 1715 wyczytywanie imion Zmarłych, o 1730 nabożeństwo Drogi Krzyżowej, (w niedzielę Różaniec), a o godz. 1800 Msza św. zbiorowa w ich intencji.  
 4. W miesiącu listopadzie, kiedy modlimy się za naszych zmarłych i dusze czyśćcowe, w najbliższy czwartek, wraz z „Modlitewną Grupą Wsparcia”, do intencji wspólnej modlitwy pragniemy dołączyć śmiertelne ofiary wypadków samochodowych i ofiary przemocy, których sprawcami były osoby pod wpływem alkoholu i innych używek. Zapraszamy członków wspólnoty modlitewnej i wszystkich którzy chcieliby pomóc swoim bliskim z wychodzenia z uzależnień. Po Mszy św. spotkanie grupy modlitewnej do której wciąż można dołączyć.
 5. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent czas przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. W tym dniu Będzie można nabyć chlebki miłosierdzia w ramach przesuniętego w naszej diecezji Światowego Dnia Ubogich. Po Mszy św. wieczornej ok. godz. 18.50 odbędzie się pierwsze spotkanie nowej Duszpasterskiej Rady Parafialnej.
 6. Zapraszamy na V Sylwestrowy Bal Bezalkoholowy dla rodzin, ilość miejsc ograniczona, zapisy do16.12.2022 r., szczegóły na plakacie.
 7. Serdeczne Bóg zapłać za waszą, życzliwość, modlitwy i wszelkie ofiary, także te, złożone na tacę.
 8. W Przedsionku kościoła można zakupić prasę katolicką a w zakrystii kalendarze na 2023 r.
 9. Wszystkim Wiernym uczęszczającym do naszej franciszkańskiej świątyni, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny czy inne jubileusze życzymy radości, pokoju oraz wszelkich Bożych łask i darów w codziennym życiu osobistym i zawodowym.

 

Z KALENDARZA LITURGICZNEGO:

• 21 listopada – Wspomnienie Ofiarowania NMP

• 22 listopada – Wspomnienie św. Cecylii, dziew. i mecz.

• 24 listopada – Wspomnienie św. Andrzeja Dung – Lac, i Towarzyszy męcz.

• 26 listopada – Wspomnienie św. Leonarda z Porto Maurizio.

Wszystkim Wiernym uczęszczającym do naszej franciszkańskiej świątyni, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny czy inne jubileusze życzymy radości, spokoju oraz Bożych łask i darów w codziennym życiu osobistym i zawodowym. Zmarłych, którzy w ostatnim czasie odeszli do Pana polecamy Bożemu Miłosierdziu.

  

INTENCJA APOSTOLSTWA MODLITWY NA LISTOPAD 2022

 

 

Módlmy się, aby dzieci, które cierpią – te, które żyją na ulicy, ofiary wojen, sieroty – miały dostęp do edukacji i mogły na nowo zaznać uczucia ze strony rodziny.

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

CAŁODZIENNA ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

w klasztorze
ss. Bernardynek
w Kończyskach

Kancelaria parafialna

Czynna:

 • Poniedziałek, środa, piątek: 
  16:30 - 17:30
 • W Niedzielę, święta i pierwsze piątki miesiąca kancelaria jest nieczynna.
 • W sprawach nagłych,
  do chorego, w związku z organizacja pogrzebu o każdej porze.

 

 

 

 

 

 

 

RDN Małopolska