22 NIEDZIELA ZWYKŁA                  30 sierpień 2015

 

1. Dziś – dwudziesta druga niedziela w ciągu roku, a zarazem ostatnia niedziela w czasie wakacji i w miesiącu trzeźwości. W liturgii słowa usłyszeliśmy wezwanie do zachowywania prawa Bożego i wprowadzania słowa Bożego w czyn. Niech to przesłanie towarzyszy zarówno gościom opuszczającym po wakacjach naszą parafię, jak i wszystkim parafianom.

2. We wtorek – rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Msza święta dla uczniów ze Szkoły Podstawowej w Faściszowej zostanie odprawiona w tym dniu o godzinie 815 – serdecznie zapraszamy Dzieci, Rodziców, Dyrekcję, Nauczycieli i Pracowników. Zachęcamy te dzieci, które nie skorzystały jeszcze z sakramentu pokuty, aby to uczyniły w dniu jutrzejszym, by nowy rok szkolny zacząć razem z Panem Bogiem.

3. We wtorek przypada też 76. rocznica wybuchu II wojny światowej – pamiętajmy w tym dniu o modlitwie za ofiary tej wojny oraz o pokój na świecie.

4. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca

  • w pierwszy czwartek – Godzina święta o godz. 1700
  • spowiedź święta przed pierwszym piątkiem – w czwartek w czasie adoracji od godz. 1700, a w sam pierwszy piątek – rano od godz. 630, zaś po południu od godz. 1445 dla dzieci i młodzieży oraz pół godziny przed wieczorną Mszą św. O godz. 1530 dodatkowa Msza św. Zwracamy uwagę, że sama spowiedź w I Piątek Miesiąca nie jest celem tego nabożeństwa, ale przyjęcie Komunii św. wynagradzającej. Spowiedź może być w każdy inny dzień, stanowiąc przygotowanie do przyjęcie Chrystusa. Nie jest I Piątkiem Miesiąca spowiedź, czy podpis na karteczce i do domu bez udziału we Mszy św., i przyjęciu Komunii św. Niestety tak robią dzieci, często też dorośli – można to zaobserwować w każdym kościele, w naszym niestety także.
  • wyjazd kapłanów z posługą sakramentalną do chorych w piątek o godz. 930
  • w sobotę o godz. 1730 odmówimy część Różańca świętego oraz modlić się będziemy w intencji matek oczekujących potomstwa. Msza św. wieczorna wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny.

5. Za tydzień w niedzielę po rannej Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.

6. W związku ze zbliżającym się Synodem o rodzinie Fundacja Pro – prawo do życia, (która wcześniej zbierała podpisy przeciwko aborcji), włączyła się w ogólnoświatową zbiórkę podpisów pod Synowską Prośbą do Ojca Świętego Franciszka. Tekst owej prośby, jak również kartę z podpisami można znaleźć na stoliku w kruchcie kościoła. Celem akcji jest zebranie podpisów pod prośbą do Ojca Świętego o oficjalne potwierdzenie nauczania. Media i wiele organizacji bardzo intensywnie pracują nad tym, aby zaszkodzić, przeinaczyć i zakłamać katolicką naukę Kościoła o małżeństwie i Rodzinie, która zarazem jest fundamentem ustanowionym przez samego Zbawiciela. Akcja ma wymiar ogólnoświatowy, zatem podpisać petycję mogą również osoby niemające polskiego obywatelstwa. Nie jest wymagany numer PESEL; ważnego podpisu mogą udzielić również osoby niepełnoletnie, a więc dzieci, które potrafią już pisać.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: + Roman Bolechała – Dobry Jezu, a nasz Panie…


* * * * *

Wszystkim Wiernym uczęszczającym do naszej franciszkańskiej świątyni, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny czy inne jubileusze życzymy radości, spokoju oraz Bożych łask i darów w codziennym życiu osobistym i zawodowym. Zmarłych, którzy w ostatnim czasie odeszli do Pana polecamy Bożemu Miłosierdziu.

 

 

CAŁODZIENNA ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

w klasztorze
ss. Bernardynek
w Kończyskach

Kancelaria parafialna

Czynna:

  • Poniedziałek, Środa, Piątek: 17:00 - 18:00
  • W Niedzielę, święta i pierwsze piątki miesiąca kancelaria jest nieczynna.
  • W sprawach nagłych, do chorego, sprawach pogrzebowych o każdej porze.

 

 

 

 

 

 

 

RDN Małopolska

Światowe Dni Młodzieży

  Kraków 2016