II NIEDZIELA ZWYKŁA

19 STYCZNIA  2020 ROKU

 

1.       W Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pan Jezus domaga się wzajemnej miłości: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Niech ta miłość stanie się naszym znakiem rozpoznawczym w świecie.

2.       Dzisiaj liturgię Mszy św. o godz. 1800 uświetni swoim śpiewem Chór Cantanto canzoni.

3.    Jutro kolejne spotkanie w ramach Seminarium Odnowy Wiary. O godz. 1800 Msza św. Po niej konferencja i adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą pogłębić swoją wiarę przez Słowo Boże, Eucharystię i wspólną modlitwę. Więcej informacji na ogłoszeniu w gablocie i biuletynie parafialnym.

4.    We wtorek, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w środę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do domu Ojca. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć.

5.     W najbliższy czwartek o godz. 1700  w kościele Sióstr Bernardynek w Kończyskach co miesięczne nabożeństwo do św. Ojca Pio, na które zapraszamy wszystkich jego czcicieli.

6.     W przyszłą niedzielę, 26 stycznia, o godz. 1500 dodatkowa Msza św. w intencji rodzin, małżeństw i narzeczonych oraz młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

7.   Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia wielu darów uproszonych za przyczyną świętych patronów.

8.       Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę.

 

Z KALENDARZA LITURGICZNEGO:

  • 21 stycznia – Wspomnienie św. Agnieszki , dziew. i mecz.
  • 24 stycznia – Wspomnienie św. Franciszka Salezego, bp. i dok. Kość.
  • 25 stycznia - Święto Nawrócenia św. Pawła

 

Wszystkim Wiernym uczęszczającym do naszej franciszkańskiej świątyni, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny czy inne jubileusze życzymy radości, spokoju oraz Bożych łask i darów w codziennym życiu osobistym i zawodowym. Zmarłych, którzy w ostatnim czasie odeszli do Pana polecamy Bożemu Miłosierdziu.

 

INTENCJA APOSTOLSTWA MODLITWY NA STYCZEŃ

Intencja ewangelizacyjna:

Módlmy się, aby chrześcijanie i ci, którzy należą do innych religii oraz ludzie dobrej woli umacniali pokój i sprawiedliwość na świecie.

 

 

 

 

 

CAŁODZIENNA ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

w klasztorze
ss. Bernardynek
w Kończyskach

Kancelaria parafialna

Czynna:

  • Poniedziałek, środa, piątek: 
    16:30 - 17:30
  • W Niedzielę, święta i pierwsze piątki miesiąca kancelaria jest nieczynna.
  • W sprawach nagłych,
    do chorego, w związku z organizacja pogrzebu o każdej porze.

 

 

 

 

 

 

 

RDN Małopolska