VIII NIEDZIELA ZWYKŁA

26 luty 2017

 

1. Dzisiaj rozpoczynamy 50. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Kościół wzywa nas do szczególnej indywidualnej i wspólnotowej modlitwy oraz do abstynencji, którą możemy ofiarować Panu Bogu jako wynagrodzenie za grzechy pijaństwa innych osób lub z prośbą o uwolnienie od tego nałogu bliskich czy znajomych.

2. Po Sumie kontynuacja Adoracji Najśw. Sakramentu w ramach nabożeństwa 40-godzinnego:

 • od 1230 – 1300 – adoracja ogólna
 • od 1300– 1400 – mieszkańcy Zdoni
 • od 1400 – 1500 – mieszkańcy Słonej
 • od 1500 – 1600 – mieszkańcy Bieśnika
 • od 1600 – 1700 – mieszkańcy Kończysk i Faściszowej
 • od 1700 – 1800 – mieszkańcy Zakliczyna

3. W dniu jutrzejszym o godz. 1600 w salce duszpasterskiej spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z grupy III.

4. Najbliższa środa – to Środa Popielcowa – rozpoczyna się okres Wielkiego Postu i czas Komunii św. wielkanocnej. Na znak nawrócenia i pokuty nasze głowy zostaną posypane popiołem. Msze święte w tym dniu o godz.: 700, 830, 1000 i 1800. Taca jest przeznaczona na cele charytatywne prowadzone przez Caritas naszej diecezji. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Post ścisły – czyli ograniczenie ilości przyjmowanych posiłków do trzech /2 lekkie i 1 do sytości/, który obowiązuje wszystkich między 18, a 60 rokiem życia. Zaś powstrzymanie się od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia.

5. W Środę Popielcową przypada również święto państwowe: Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W ten sposób przywołujemy zasługi wielu oddanych Polaków, skupionych w organizacjach i grupach niepodległościowych, którzy po zakończeniu II wojny światowej zdecydowali się na podjęcie nierównej walki o suwerenność i niepodległość naszej Ojczyzny.

6. Począwszy od Środy Popielcowej przez cały Wielki Post w dni powszednie nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 1730, a w czwartki nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z wystawieniem Najśw. Sakramentu. W niedziele o godz. 1700 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i uczczenie relikwii Krzyża Świętego.

7. W piątek rozpoczniemy cykl nabożeństw tzw. Piątków Pasyjnych, które będą odprawiane w następującym porządku: o godz. 900 Droga Krzyżowa, następnie Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i ok. godz. 1030 Msza św., a po niej uczczenie relikwii Krzyża świętego.

8. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca

 • w pierwszy czwartek miesiąca od godz. 1700 prywatna adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich i zakonnych, a o godz. 1730 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia
 • spowiedź święta w pierwszy piątek – rano od godz. 630, zaś po południu od godz. 1445 dla dzieci i młodzieży oraz pół godziny przed wieczorną Mszą św. O godz. 1530 w tym dniu dodatkowa Msza św. Po wieczornej Eucharystii Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa
 • kapłani z posługą sakramentalną do chorych udadzą się w piątek o godz. 900
 • w sobotę o godz. 1715 nabożeństwo pierwszosobotnie z wystawieniem Najśw. Sakramentu, na które złoży się: część Różańca świętego, Litania loretańska, Akt poświecenia się Niepokalanemu Sercu Maryi oraz w sposób szczególny będziemy się modlić w intencji matek oczekujących potomstwa i tych proszących o dar macierzyństwa

9. W dniach od 15 do 21 maja br. organizowana jest samolotowa pielgrzymka do Fatimy. W programie dodatkowo Lizbona, Coimbra oraz Santiago de Compostella w Hiszpanii i Sanktuarium Dzieciątka Jezus. Wszelkie informacje i zapisy /tylko do jutra/ u o. Bonawentury – rektora kościoła i kapelana ss. Bernardynek w Kończyskach /telefon dostępny w zakrystii/.

10. Z dniem 1 marca rozpocznie się rekrutacja dzieci do oddziałów przedszkolnych oraz klas pierwszych Szkoły Podstawowej w Zakliczynie na rok szkolny 2017/18. Zapisu dziecka można dokonać w sekretariacie szkoły przy ul. Malczewskiego 56 we wszystkie dni robocze marca w godz. od 700 do 1500. Rodzice przy zapisie winni okazać do wglądu dowód osobisty oraz odpis aktu urodzenia dziecka. Szczegółowe informacje dostępne są w sekretariacie lub na stronie internetowej szkoły.

11. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę oraz te z ubiegłej niedzieli z przeznaczeniem na pokrycie kosztów związanych z ogrzewaniem naszej świątyni i klasztoru, które wyniosły 3960 zł.

 

* * * * * * * * * * * * *

 

Wszystkim Wiernym uczęszczającym do naszej franciszkańskiej świątyni, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny czy inne jubileusze życzymy radości, spokoju oraz Bożych łask i darów w codziennym życiu osobistym i zawodowym.

Zmarłych, którzy odeszli do Pana polecamy Bożemu Miłosierdziu.

 

 

 

CAŁODZIENNA ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

w klasztorze
ss. Bernardynek
w Kończyskach

Kancelaria parafialna

Czynna:

 • Poniedziałek, Środa, Piątek: 17:00 - 18:00
 • W Niedzielę, święta i pierwsze piątki miesiąca kancelaria jest nieczynna.
 • W sprawach nagłych, do chorego, sprawach pogrzebowych o każdej porze.

 

 

 

 

 

 

 

RDN Małopolska

MIEJSCE NA REKLAMĘ 

kontakt: wikariusz parafii