XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA                    23 listopad 2014

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

 

1. Przeżywamy dziś uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Dzisiejsza niedziela jest zarazem ostatnią niedzielą roku liturgicznego. Za tydzień rozpoczniemy Adwent – czas przygotowania na święta Bożego Narodzenia. Niech ten ostatni tydzień roku liturgicznego pobudzi nas do refleksji nad naszym podejściem do wiary w codziennym życiu.

2. O godz. 15.00 dodatkowa Msza św. w intencji małżeństw rodzin oraz parafian, a po niej ok. 15.40 wystawienie Najśw. Sakramentu i nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z Aktem zawierzenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata.

3. Przed kościołem bracia nowicjusze będą rozprowadzać darmową gazetkę Dobre Nowiny, gdzie są bardzo ciekawe informacje nie tylko historyczne, ale także pochodzące od żyjących świadków życia i męczeńskiej śmierci bł. Karoliny m.in. Jana Kurtyki, siostrzeńca błogosławionej. Są również informacje o kulcie dziewicy i męczennicy oraz o filmie „Karolina", który 15 listopada wszedł już na ekrany kin.

4. W środę Msza św. z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie o godz.18.00. Od godz.17.00 okazja do spowiedzi św. O 17.30 odmówimy część Różańca świętego. Msza św. zbiorowa za zmarłych w tym dniu zostanie odprawiona o godz. 7.30.

5. W sobotę rozpoczniemy nowennę przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny, którą odprawiać będziemy po wieczornej Mszy św., a pół godziny przed Mszą odśpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.

6. W sklepiku możemy zakupić czasopisma religijne m.in. Gościa Niedzielnego.

7. Szkolne Koło Caritas działające przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Zakliczynie corocznie organizuje Mikołajki dla młodszego rodzeństwa uczniów tejże szkoły znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. Wolontariusze przygotowują dla nich paczki, organizują spotkanie z Mikołajem oraz wiele zabaw i konkursów. Członkowie wraz z opiekunami zwracają się z prośbą o wsparcie tej akcji. W dniu 30 listopada 2014 r. rozprowadzane będą przez nich paczki z ciasteczkami upieczonymi własnoręcznie, a dochód będzie przeznaczony na tę akcję. Jedna paczka to koszt 5 złotych. Jeśli ktoś chciałby wesprzeć większą kwotą to z góry dziękujemy.

8. Do nabycia przed kościołem Kalendarz Parafialny, z którego dochód przeznaczony będzie na zorganizowanie wycieczki i dokończenie remontu pomieszczeń dla ministrantów i lektorów – za wsparcie tej akcji serdecznie dziękujemy!

9. Spotkanie formacyjne dla młodzieży gimnazjalnej klas III przygotowujące do Sakramentu Bierzmowania odbędzie się 29 listopada (sobota) godzina 1000 .

10. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj tacę.

 

* * * * *

Wszystkim Wiernym uczęszczającym do naszej franciszkańskiej świątyni, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny czy inne jubileusze życzymy radości, spokoju oraz Bożych łask i darów w codziennym życiu osobistym i zawodowym. Zmarłych, którzy w ostatnim czasie odeszli do Pana polecamy Bożemu Miłosierdziu.

 

 

CAŁODZIENNA ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

w klasztorze
ss. Bernardynek
w Kończyskach

Kancelaria parafialna

Czynna:

  • Poniedziałek, Środa, Piątek: 17:00 - 18:00
  • W Niedzielę, święta i pierwsze piątki miesiąca kancelaria jest nieczynna.
  • W sprawach nagłych, do chorego, sprawach pogrzebowych o każdej porze.

 

 

 

 

 

 

 

RDN Małopolska