IV NIEDZIELA WIELKANOCNA    Dobrego Pasterza

     26 kwiecień 2015     

  

1. Dziś – czwarta niedziela Wielkanocy, nazywana niedzielą Dobrego Pasterza ze względu na proklamowaną w tę niedzielę perykopę ewangeliczną o Chrystusie Dobrym Pasterzu. Podczas Mszy św. modliliśmy się o powołania do służby Bogu w Kościele i podobnie będziemy to czynić w najbliższym tygodniu rozpoczynającego okresowe dni modlitw o powołania w Kościele powszechnym.

2. Dziś o godz. 15.00 dodatkowa Msza św. w intencji wszystkich małżeństw i rodzin, a o godz. 16.30 spotkanie dla członków Rady Parafialnej.

3. Jutro w kościele pw. św. Idziego Opata w Zakliczynie 28 gimnazjalistów z naszej parafii przyjmie Sakrament Bierzmowania z rąk J.E. ks. Bpa seniora Jana Styrny. Polećmy ich w naszych codziennych modlitwach, aby umocnieni darami Ducha Św. mogli wiernie kroczyć za Jezusem Chrystusem dając świadectwo swojej wiary we współczesnym świecie.

4. We wtorek III dzień Nowenny do św. Antoniego z Padwy. Po Mszy św. o godz. 1800 modlitwy nowennowe i procesja z Najśw. Sakramentem. Serdecznie zapraszamy asystę procesyjną, mężczyzn do niesienia baldachimu i chorągwi, dzieci, młodzież oraz wszystkich czcicieli św. Antoniego z Padwy.

5. W środę Msza św. o uzdrowienie duszy i ciała pod przewodnictwem o. Pacyfika Iwaszko. O godz. 17.30 odmówimy część Różańca świętego. od godz. 17.00 okazja do spowiedzi świętej.

6. W piątek rozpoczniemy Nabożeństwa majowe, które w naszym kościele będą odprawiane codziennie o godz. 17.30. Jako Polacy mamy szczególne zobowiązanie do oddawania czci Matce Bożej, dlatego zachęcamy parafian do licznego udziału w nabożeństwach majowych odprawianych w kościele. Zachęcamy także do podtrzymania zwyczaju śpiewania Litanii loretańskiej i pieśni maryjnych przy kapliczkach przydrożnych.

7. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca – okazja do spowiedzi świętej rano od godz. 6.30, następnie o 14.45 dla dzieci i młodzieży oraz o godz.17.30. O godz. 15.30 dodatkowa Msza św. dla dzieci i młodzieży. Do chorych kapłani udadzą się z posługą sakramentalną od godz. 9.30.

Na ten piątek Episkopat Polski udziela dyspensy od postu  i wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

8. Stolica  Apostolska w tym roku przenosi obchód Uroczystości NMP Królowej Polski z 3 maja na sobotę 2 maja z racji V Niedzieli Wielkanocnej, która ma pierwszeństwo przed wszystkimi świętami i uroczystościami własnymi. Dlatego w naszym kościele w najbliższą sobotę Msze św. będą odprawiane o godz.7.00, 8.30, 10.00 i 18.00. Z racji I soboty miesiąca o godz. 17.15 odmówimy część Różańca świętego, a następnie nabożeństwo majowe.

9. W piątek w liturgii wspominamy św. Józefa Rzemieślnika.

10. Dnia 2 maja o godzinie 1900 w Faściszowej zostanie poświęcona odnowiona przydrożna Figura Matki Bożej, a następnie odśpiewamy Litanię Loretańską. Na to wspólne świętowanie wszystkich mieszkańców Faściszowej zaprasza Pani Sołtys.

11. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj oraz w ubiegłą niedzielę w ramach akcji Pola Nadziei 2015 na Hospicjum w Tarnowie, które wyniosły 3867 zł.

12. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. do puszek przed kościołem, będzie zbierana dobrowolna ofiara na cele organizacyjne Ewangelizacyjnego Koncertu Uwielbienia, który odbędzie się w Uroczystość Bożego Ciała na Rynku zakliczyńskim w godzinach popołudniowych. Za wszelkie wsparcie tej akcji składamy serdeczne Bóg zapłać! Zbiórkę przeprowadzą wolontariusze Caritas i Oazy Rodzin.

13. Drodzy Parafianie i Dobrodzieje naszego kościoła i klasztoru! Pragniemy Was poinformować, że w ostatnim tygodniu zostały wykonane przez konserwatora wstępne oględziny kruchty naszego kościoła, a także przedstawiony został wstępny kosztorys niezbędnych do wykonania prac konserwatorskich, który wyniósł 52 tys. zł. Mając na uwadze koszty z tym związane, a jednocześnie by tej części naszej zabytkowej świątyni przywrócić blask, staramy się o uzyskanie dofinansowania u Konserwatora Zabytków. Począwszy od dzisiejszej niedzieli ofiary składane w trzecią niedzielę każdego miesiąca będą przeznaczone na ten właśnie cel.

Pamiętajmy, że ten klasztorny kościół to nasze wspólne dziedzictwo i dobro. Tak licznie gromadzimy się w nim na wspólną modlitwę i dlatego powinniśmy o niego dbać, tak by przyszłe pokolenia odziedziczyły coś po nas. A wszystko to czynimy z miłości do Boga, któremu w tej świątyni od 364 lat ludzie oddają cześć i chwałę, zanoszą swoje modlitwy i błagania oraz dziękują za otrzymane łaski i błogosławieństwo. Za każde wsparcie tej koniecznej inwestycji serdecznie dziękujemy – Bóg zapłać!

 

 

 

* * * * *

Wszystkim Wiernym uczęszczającym do naszej franciszkańskiej świątyni, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny czy inne jubileusze życzymy radości, spokoju oraz Bożych łask i darów w codziennym życiu osobistym i zawodowym. Zmarłych, którzy w ostatnim czasie odeszli do Pana polecamy Bożemu Miłosierdziu.

 

 

CAŁODZIENNA ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

w klasztorze
ss. Bernardynek
w Kończyskach

Kancelaria parafialna

Czynna:

  • Poniedziałek, Środa, Piątek: 17:00 - 18:00
  • W Niedzielę, święta i pierwsze piątki miesiąca kancelaria jest nieczynna.
  • W sprawach nagłych, do chorego, sprawach pogrzebowych o każdej porze.

 

 

 

 

 

 

 

RDN Małopolska

Światowe Dni Młodzieży

  Kraków 2016