24 NIEDZIELA ZWYKŁA

15 WRZESIEŃ 2019 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

 

 

1.  Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.Podejmując tę inicjatywę, trwajmy na osobistej i wspólnotowej modlitwie za dzieci, młodzież, polskie szkoły i rodziny.

2.   Dzisiaj – po każdej Mszy św. – zbierane są ofiary do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

3.   Kościół przeżywa dzisiaj również dzień modlitwy w intencji środków społecznego przekazu. Prośmy o rzetelność i poszanowanie chrześcijańskich wartości dla wszystkich pracowników mediów.

4.W nowym roku duszpasterskim rozpoczynamy przygotowania do sakramentów I Komunii św. Zapraszamy rodziców dzieci pierwszokomunijnych na spotkanie, które odbędzie się w piątek po Mszy św. wieczornej w kościele (ok. 1845).

5.  Decyzją władz zakonnych o. Wacław Bujak został przeniesiony do wspólnoty zakonnej w Wieliczce gdzie będzie pełnił obowiązki prefekta Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego Franciszkanów oraz Magistra Nowicjatu. Dziękujemy o. Wacławowi za wszelkie dobro, które dzięki jego obecności i posługi stało się naszym udziałem.

6.    W czwartek 19.09. o godz. 1630 w refektarzu klasztornym spotkanie formacyjne dla młodzieży z klas 7 SP rozpoczynającej w tym roku przygotowanie do sakramentu bierzmowania.

7.    W przyszłą niedzielę o godz. 1500 Msza św. w int. narzeczonych, małżeństw i rodzin oraz Młodzieży, która w tym roku duszpasterskim przyjmie sakrament bierzmowania. Po Mszy św. krótkie spotkanie informacyjne dla Młodzieży z klas 8 SP, która przygotowuje się w naszej parafii do sakramentu bierzmowania i ich rodziców. Obecność Młodzieży na Mszy św. i spotkaniu obowiązkowa.

8.   W ubiegłą niedzielę na fundusz remontowy zebrano kwotę 3662,76 zł. Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary i wsparcie.

9.  Sołtys wsi Bieśnik informuje o zebraniu sołeckim dzisiaj (niedziela) o godz. 1530. Natomiast Sołtys wsi Kończyska zaprasza na spotkanie wiejskie w Domu Myśliwskim dnia 21 września o godz. 1600. Więcej informacji na temat spotkań w gablocie.

10.Uprzejmie informujemy, że zebranie Duszpasterskiej Rady Parafialnej odbędzie się dnia 29. września o godz. 1600 w refektarzu klasztornym.

11.  Wszystkich solenizantów i jubilatów zapewniamy o modlitewnej pamięci i składamy najlepsze życzenia.

12.  Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: m.in. Gościa Niedzielnego, Miłujcie się, Gość Niedzielny dla dzieci Ola i Jaś, Mały Gość Niedzielny. Do nabycia są również kalendarze rolników na 2020 rok.

13.   Składamy, płynące z serca, serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na tacę.

 

.

 

Z KALENDARZA LITURGICZNEGO:

  • 16 września  –   Wspomnienie św. Korneliusza, pap. i Cypriana, biskupa i męczennika  
  • 17 września –   Święto Stygmatów św. Franciszka z Asyżu
  • 18 września  – Święto Stanisława Kostki zakonnika, patrona Polski
  • 20 września – Wspomnienie św. Andrzeja Kim Taegon, prezb., i Pawła Chong Hasang i Towarzyszy, męczenników
  • 21 września – Święto Mateusza, Apostoła i Ewangelisty

Wszystkim Wiernym uczęszczającym do naszej franciszkańskiej świątyni, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny czy inne jubileusze życzymy radości, spokoju oraz Bożych łask i darów w codziennym życiu osobistym i zawodowym. Zmarłych, którzy w ostatnim czasie odeszli do Pana polecamy Bożemu Miłosierdziu.

 

INTENCJA APOSTOLSTWA MODLITWY NA WRZESIEŃ

 

Aby wszyscy, którzy wymierzają sprawiedliwość, działali, i aby niesprawiedliwość, która szerzy się w świecie, nie miała ostatniego słowa.

   

 

 

 

 

 

 

CAŁODZIENNA ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

w klasztorze
ss. Bernardynek
w Kończyskach

Kancelaria parafialna

Czynna:

  • Poniedziałek, Środa, Piątek: 17:00 - 18:00
  • W Niedzielę, święta i pierwsze piątki miesiąca kancelaria jest nieczynna.
  • W sprawach nagłych, do chorego, sprawach pogrzebowych o każdej porze.

 

 

 

 

 

 

 

RDN Małopolska