XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

23 lipca 2017

 1. Trwa pełnia lata, wakacji, urlopów. Serdecznie witamy wszystkich wakacyjnych Gości przybyłych na wypoczynek do naszej miejscowości oraz okolic i zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszej świątyni.
 2. Bywa, że nie dostrzegamy tych, którzy pozostali na uboczu, którzy może w szczególny sposób potrzebują naszej pomocy. Pamiętajmy też o trudzie rolników podczas żniw; pamiętajmy, że każda kromka chleba to pot i wiele godzin ludzkiej pracy. Szanujmy to i nie przestawajmy im życzyć: szczęść Boże.
 3. Dzisiaj po każdej Mszy św. błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów mechanicznych z racji wspominanego w liturgii 25 lipca św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Dla tych, którzy z różnych powodów nie będą mogli przyjechać w niedzielę błogosławieństwo kierowców i pojazdów odbędzie się we wtorek 25 lipca po Mszy świętej wieczornej.
 4. W przyszłą niedzielę 30 lipca serdecznie zapraszamy wszystkich na V Parafialne Święto Rodziny, które rozpoczniemy Mszą św. o godz. 15.00. Po Mszy na placu rekreacyjnym za murami klasztoru odbędzie się piknik rodzinny, a około godz. 19.30 koncert o. Łukasza Buksy OFM z zespołem „Obudź się, możesz więcej”.
 5. Uprzejmie informujemy, iż z racji Parafialnego Święta Rodziny w tym dniu nie będziemy sprawować Mszy św. o godz. 18.00.
 6. Zachęcamy do współudziału w przygotowaniu Święta Rodziny. Chętnych prosimy o upieczenie ciast. Wszyscy, którzy chcieliby finansowo wesprzeć organizację pikniku rodzinnego mogą złożyć ofiarę na ten cel do puszki przy ołtarzu św. Antoniego lub poprzez wpłatę na konto klasztorne z dopiskiem: „Darowizna na cele kultu religijnego – Rodzina. Numer konta podany jest na stronie internetowej jak również w biuletynie parafialnym
 7. 17 sierpnia rozpocznie się XXXV Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. Zapisy na Pielgrzymkę w lipcu prowadzone będą w zakrystii, natomiast w sierpniu w miejscu organizacji grupy w Dębnie. Spotkanie organizacyjne przed pielgrzymką odbędzie się 5 sierpnia o godz. 1900 w kościele w Dębnie.
 8. Z serca dziękujemy za Waszą modlitwę i każdy gest dobroci i życzliwości, a za ofiary złożone dzisiaj na tacę składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

W TYM TYGODNIU W LITURGII WSPOMINAMY:

 • w poniedziałek św. Kingę, dziewicę, patronkę diecezji
 • we wtorek św. Św. Jakuba, Apostoła i św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących
 • w środę św. Rodziców NMP Joachima i Anny
 • w sobotę św. Martę

 

 

* * * * * * * * * * * * *

 

Wszystkim Wiernym uczęszczającym do naszej franciszkańskiej świątyni, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny czy inne jubileusze życzymy radości, spokoju oraz Bożych łask i darów w codziennym życiu osobistym i zawodowym.

Zmarłych, którzy odeszli do Pana polecamy Bożemu Miłosierdziu.

 

 

CAŁODZIENNA ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

w klasztorze
ss. Bernardynek
w Kończyskach

Kancelaria parafialna

Czynna:

 • Poniedziałek, Środa, Piątek: 17:00 - 18:00
 • W Niedzielę, święta i pierwsze piątki miesiąca kancelaria jest nieczynna.
 • W sprawach nagłych, do chorego, sprawach pogrzebowych o każdej porze.

 

 

 

 

 

 

 

RDN Małopolska