Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Anielskiej z Porcjunkuli – 02 SIERPNIA 2020 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Trwa czas wakacji, urlopów. Serdecznie witamy wszystkich wakacyjnych Gości przybyłych na wypoczynek do naszej miejscowości oraz okolic i zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszej świątyni.

2. Dzisiaj w naszej parafii przypada Uroczystość Odpustowa ku czci Matki Bożej Anielskiej z Porcjunkuli.

3. Rozpoczęliśmy sierpień. To miesiąc dla nas szczególny tak pod względem religijnym, jak i historycznym. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję. Naszym orędownikiem w modlitwie o trzeźwość jest Święty Maksymilian Maria Kolbe.

4. Nie zapominajmy o tych, dla których lato jest czasem wytężonej pracy, zwłaszcza o pracujących na roli, na budowach, w szpitalach, transporcie, pozostających na koniecznych dyżurach. Módlmy się, aby Pan Bóg błogosławił w ich trudzie. Oni często pracują, aby inni mogli wypoczywać.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek o godz. 1700 Wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do prywatnej adoracji. W piątek dodatkowa msza św. o godz. 1630. W tym dniu okazja do spowiedzi w godz. 630-700; 1545-1630; 1730-1800. W okresie wakacji nie będzie pierwszopiątkowej posługi sakramentalnej chorym. Do chorych będziemy udawać się na prośbę osób zainteresowanych.

6.  We wtorek, 4 sierpnia, w liturgii wspominamy Świętego Jana Marię Vianneya, patrona proboszczów. Przez jego wstawiennictwo dziękujemy Panu Bogu za dar kapłanów i ich posługę oraz prosimy o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne także z naszej wspólnoty parafialnej.

7.  W czwartek, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego. W Kościele obchodzone jest już od VI wieku, a w Polsce znane od XI wieku. Fakt przemienienia pozwala Apostołom i nam zrozumieć, jak niepełne są nasze wyobrażenia o Bogu. To lekcja pokory wobec majestatu Bożej potęgi. Przemienienie Pańskie to święto radości i nadziei, że przyjdzie czas, kiedy Pan odmieni nas wszystkich

8.   Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

9.  Wszystkim wyjeżdżającym życzymy, aby wakacje czy urlop był miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego.

10.  Z serca dziękujemy za wszelkie dobro nam wyświadczone, a za ofiary złożone dzisiaj na tacę składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

 

Wszystkim Wiernym uczęszczającym do naszej franciszkańskiej świątyni, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny czy inne jubileusze życzymy radości, spokoju oraz Bożych łask i darów w codziennym życiu osobistym i zawodowym. Zmarłych, którzy w ostatnim czasie odeszli do Pana polecamy Bożemu Miłosierdziu.

 

Z KALENDARZA LITURGICZNEGO 

  • 4 sierpnia – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera;
  • 6 sierpnia – święto Przemienienie Pańskie 
  • 8 sierpnia – wspomnienie św. Dominika, prezbitera;

  

INTENCJA APOSTOLSTWA MODLITWY NA SIERPIEŃ

Módlmy się za wszystkie osoby, które pracują i żyją dzięki morzu, w tym marynarze, rybacy i ich rodziny.

CAŁODZIENNA ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

w klasztorze
ss. Bernardynek
w Kończyskach

Kancelaria parafialna

Czynna:

  • Poniedziałek, środa, piątek: 
    16:30 - 17:30
  • W Niedzielę, święta i pierwsze piątki miesiąca kancelaria jest nieczynna.
  • W sprawach nagłych,
    do chorego, w związku z organizacja pogrzebu o każdej porze.

 

 

 

 

 

 

 

RDN Małopolska