XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA                    14 wrzesień 2014

Święto Podwyższenia Krzyża Świętego

 

1. Czerwony kolor szat liturgicznych wskazuje nam, że nie przeżywamy dziś 24. niedzieli w ciągu roku, lecz – jak to już słyszeliśmy w trakcie Mszy św. – została ona zastąpiona obchodem święta Podwyższenia Krzyża Świętego. Jest to jedno ze świąt, które swoją rangą przewyższają niedziele w ciągu roku i są obchodzone również wtedy, gdy wypadają w niedzielę. Są to święta, podczas których wspominamy szczególnie ważne wydarzenia z naszej historii zbawienia. O godz.15.00 dodatkowa Msza św. w intencji małżeństw i rodzin.

2. Jutro wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. Przez to wspomnienie możemy uświadomić sobie cierpienia, jakie były udziałem Matki Bożej, która – jak nikt inny – była zjednoczona z Chrystusem, również w Jego męce, cierpieniu i śmierci.

3. Dziś rozpoczynają się kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców – są częścią Tygodnia Wychowania, który rozpoczyna się zawsze w trzecią niedzielę września. Pamiętajmy o tej inicjatywie w naszych modlitwach.

4. Jutro 15 września po Mszy św. wieczornej w kościele odbędzie się spotkanie organizacyjne rodziców dzieci klas drugich rozpoczynających przygotowanie do I Komunii świętej w naszej parafii.

5. Spotkanie organizacyjno-formacyjne dla młodzieży klas pierwszych i drugich gimnazjum przygotowujące do Sakramentu Bierzmowania, odbędzie się w piątek 19 września po Mszy św. wieczornej w kościele. Obecność wszystkich kandydatów obowiązkowa!

6. Jutro w klasztorze ss. Bernardynek w Kończyskach o godz.17.00 rozpocznie się nowenna przed wspomnieniem św. o. Pio, którą poprowadzi o. Gerard – serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

7. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Czchowie dysponuje wolnymi miejscami w bezpłatnych szkołach dla dorosłych: 2-letnim liceum po zasadniczej szkole zawodowej oraz szkole policealnej w zawodach asystent osoby niepełnosprawnej, opiekunka środowiskowa i technik administracji – dokumenty należy składać do 20 września.

8. Franciszkański Zakon Świeckich zaprasza na pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej 28 września w niedzielę – wyjazd o godz. 6.00 z parkingu przy klasztorze; zapisy w sklepie z dewocjonaliami przy ul. Malczewskiego w Zakliczynie.

9. Na wieczornych Mszach św. modlimy się:

 • w poniedziałek do św. Franciszka z Asyżu o powołania kapłańskie i zakonne
 • we wtorek do św. Antoniego w intencji próśb i podziękowań
 • w czwartek po wieczornej Mszy św. modlitwy do bł. o. Krystyna
 • W piątek od godz. 17.20 wypominki za Zmarłych i nabożeństwo Drogi Krzyżowej

10. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary na tacę. W przyszłą niedzielę taca inwestycyjno-remontowa przeznaczona na prace wykonywane w klasztorze i kościele.


* * * * *

Wszystkim Wiernym uczęszczającym do naszej franciszkańskiej świątyni, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny czy inne jubileusze życzymy radości, spokoju oraz Bożych łask i darów w codziennym życiu osobistym i zawodowym. Zmarłych, którzy w ostatnim czasie odeszli do Pana polecamy Bożemu Miłosierdziu.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • we wtorek 16 IX – św. św. Korneliusz, papież, i Cyprian, biskup
 • w środę 17 IX - obchodzimy Święto Stygmatów św. Franciszka
 • w czwartek 18 IX -   święto św. Stanisława Kostki, zakonnik i patron Polski
 • w sobotę 20 IX – św. św. Andrzej Kim Taegon, prezbiter koreański 

CAŁODZIENNA ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

w klasztorze
ss. Bernardynek
w Kończyskach

Kancelaria parafialna

Czynna:

 • Poniedziałek, Środa, Piątek: 17:00 - 18:00
 • W Niedzielę, święta i pierwsze piątki miesiąca kancelaria jest nieczynna.
 • W sprawach nagłych, do chorego, sprawach pogrzebowych o każdej porze.

 

 

 

 

 

 

 

RDN Małopolska