25 NIEDZIELA ZWYKŁA  – 20 WRZEŚNIA 2020 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Dzisiejsza niedziela w sposób szczególny w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Siłę mediów podkreśla Katechizm Kościoła katolickiego, zauważając ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształcenie. Media mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie.

2.  W poniedziałek, 21 września, obchodzimy święto Świętego Mateusza Apostoła i Ewangelisty. W naszej modlitwie pamiętajmy w tym dniu o br. Mateuszu z naszego nowicjatu.

3.  We wtorek 22 września o godz. 17.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas 8 Sp. w salce katechetycznej

4.   We środę liturgiczne wspomnienie Świętego Ojca Pio, w klasztorze Sióstr Bernardynek w Kończyskach comiesięczne nabożeństwo do Ojca Pio, które rozpocznie się różańcem o godz. 17.00, następnie Msza św. w intencji próśb i podziękowań. Serdecznie zapraszamy wszystkich czcicieli św. Ojca Pio.

5. W piątek w liturgiczne wspomnienie błogosławionego Władysława z Gielniowa rozpoczniemy nowennę przed uroczystością św. Franciszka z Asyżu. Modlitwy Nowennowe będziemy odmawiać podczas mszy św. wieczornej.

     O godz.19.00 Spotkanie Wspólnoty Domowego Kościoła

6. W sobotę o godz. 8.00 Spotkanie Ceremoniarzy , Lektorów i Ministrantów, obecność obowiązkowa

7. W przyszłą niedzielę, 27 września, w Kościele będziemy obchodzić 106. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy oraz Światowy Dzień Turystyki. O godz. 15.00 Msza św.
w intencji narzeczonych, małżeństw i rodzin

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: W gościu niedzielnym między innymi artykuł o mediach społecznościowych które są jak fala powodziowa, niosąca z sobą wszystko -skarby i śmieci, gdzie prawdę od fałszu trudno oddzielić. Oraz o powiązaniu wolności słowa z odpowiedzialnością. A także rozmowa z autorem książki „Życie po śmierci” na temat tzw. Śmierci klinicznej – czy to przejaw łaski czy iluzja?

9. Wszystkim parafianom i dobrodziejom a szczególnie solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy wielu łask Bożych, i opieki matki Bożej Anielskiej-patronki naszej parafii. Za przychylność, modlitwy i ofiary składamy serdeczne podziękowania.

10. 18 września br. zmarła śp. Genowefa Jeż, Mama Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w najbliższy wtorek 22 września w parafii pw. Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej: o godz.13.30 wprowadzenie ciała Zmarłej do kościoła i różaniec a o godz. 14.00 Msza św. Pogrzebowaśw. pamięci Genowefę i wszystkich naszych zmarłych polecajmy Bożemu miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie…..

Wszystkim Wiernym uczęszczającym do naszej franciszkańskiej świątyni, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny czy inne jubileusze życzymy radości, spokoju oraz Bożych łask i darów w codziennym życiu osobistym i zawodowym. Zmarłych, którzy w ostatnim czasie odeszli do Pana polecamy Bożemu Miłosierdziu.

 

Z KALENDARZA LITURGICZNEGO 

  •      21 września — Święto Św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty 
  •     23 września — wspomnienie Św. Pio z Pietrelciny, prezb;
  •     25 września — wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, prezb;

  

INTENCJA APOSTOLSTWA MODLITWY NA WRZESIEŃ

Módlmy się, aby zasoby planety nie były rozgrabiane, lecz dzielone w sposób sprawiedliwy i pełen szacunku. 

CAŁODZIENNA ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

w klasztorze
ss. Bernardynek
w Kończyskach

Kancelaria parafialna

Czynna:

  • Poniedziałek, środa, piątek: 
    16:30 - 17:30
  • W Niedzielę, święta i pierwsze piątki miesiąca kancelaria jest nieczynna.
  • W sprawach nagłych,
    do chorego, w związku z organizacja pogrzebu o każdej porze.

 

 

 

 

 

 

 

RDN Małopolska