OGŁOSZENIA PARAFIALNE 

 

Uroczystość św. Antoniego - 13 CZERWCA  2021 rok

 

 1. Dzisiaj Odpust świętego Antoniego. Na wszystkich mszach poświęcenie lilii i chlebków św. Antoniego, o godzinie 17.00 nabożeństwo z błogosławieństwem dzieci, a o 17.30 różaniec fatimski z procesją figury Matki Bożej z racji dnia fatimskiego. Po wszystkich Mszach świętych przedstawiciele grup parafialnych kwestują do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Taca inwestycyjna, zmiana Tajemnic Żywego Różańca oraz na Sumie, rocznica I Komunii św. w przyszłą niedzielę 20 czerwca
 2. Nabożeństwo czerwcowe w naszym kościele celebrujemy codziennie po Mszy świętej wieczornej.
 3. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek wspomnienie obowiązkowe Bł Michał Kozala biskupa i męczennika, we wtorek bł. Jolanty a w czwartek św. br. Alberta Chmielowskiego
 4. We wtorek można uzyskać odpust cząstkowy za pobożne odmówienie modlitwy za biskupa w 9 rocznicę objęcia diecezji tarnowskiej przez naszego ordynariusza.
 5. We czwartek o 17.30 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia bez wystawienia Najśw. Sakramentu. Po Mszy św. Spotkanie młodzieży Franciszkańskiej.
 6. W sobotę na Mszy św.  o godz. 11.00 będzie miał w naszym kościele Ruch Duchowości małżeńskiej Equipes Notre Dame, na zakończenie roku formacyjnego sektora podkarpackiego i małopolskiego A. Serdecznie zapraszamy.
 7. Pragniemy wyruszyć w tym roku na VI Pieszą Franciszkańską Pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej w Tuchowie, dnia 3 lipca, w sobotę. Z racji pandemii i obostrzeń grupa nie może przekroczyć 150 osób. W przyszłą niedzielę zaczniemy zapisy 120 osób, które w pierwszą sobotę lipca wyruszą o godz. 430 spod klasztoru. Zapisy będą do 27 czerwca w zakrystii lub do wyczerpania limitu.
 8. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: m.in. Gościa Niedzielnego,w którym z Ziemi Świętej o tym, że Izraelska skrajna prawica próbuje stworzyć rząd z… arabską partią islamską. Jak to możliwe w sytuacji żywego ciągle konfliktu żydowsko-palestyńskiego?; a także o Narodowym Dniu Pamięci Ofiar Niemieckich Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych i Obozów Zagłady obchodzonym 14 czerwca i o naszej modlitwie Uwielbienia na Jamnej w dodatku tarnowskim.
 9. Serdeczne podziękowania dla mieszkańców: Kończysk, Zdoni, Bieśnika, Słonej, Faściszowej i Zakliczyna, oraz gości spoza naszej parafii, którzy włączyli się w jakikolwiek sposób w przygotowanie i uczestnictwo w czwartkowej procesji do czterech ołtarzy jaki w całej oktawie Bożego Ciała. Dziękuję asyście procesyjnej, dzieciom, młodzieży ministrantom, br. Józefowi, nowicjuszom i Kapłanom. Nasze podziękowanie kierujemy również do OSP z Woli Stróskiej na ręce jej komendanta p. Sławomira Ramiana. Bóg zapłać za obecność, przygotowanie i ofiary.
 10. W minionym tygodniu Pan powołał do siebie +Jana Romana ze Słonej i +Stanisława Mrowca z Kończysk polećmy śp. Jana i Stanisława, oraz wszystkich naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
 11. Komunikat na Diecezjalne Święto Rodziny 2021

 

Drodzy Diecezjalnie!

 

Święta Rodzina z Nazaretu niezmiennie jest wzorem i inspiracją dla każdej rodziny w budowaniu trwałych relacji, wartości pracy i tworzenia przestrzeni miłości dla okazywania sobie wzajemnego szacunku. Przeżywając w całym Kościele powszechnym Rok św. Rodziny i Rok św. Józefa chcemy jeszcze głębiej odkryć znaczenie i piękno rodziny, pragnącej przeżywać codzienność razem z Bogiem i sobą nawzajem, jak Święta Rodzina. Pragnę więc zaprosić Was na Diecezjalne Święto Rodziny, które będziemy przeżywać w całej diecezji
20 czerwca. Centralne obchody tego święta zgromadzą nas w Starym Sączu, gdzie na Ołtarzu Papieskim będzie sprawowana o godz. 11.00 uroczysta Eucharystia, transmitowana przez nasze diecezjalne radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz.

 

Drogie mojemu sercu rodziny!

 

Serdecznie zapraszam Was do włączenia się w głoszenie Ewangelii rodziny poprzez przyjazd do Starego Sącza i zbudowanie wspólnoty modlitwy i radości wynikającej z możliwości ubogacania się nawzajem swoją realną obecnością.

 

                                                                                                                             † Andrzej Jeż  

BISKUP TARNOWSKI   

 

Wszystkim Wiernym uczęszczającym do naszej franciszkańskiej świątyni, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny czy inne jubileusze życzymy radości, spokoju oraz Bożych łask i darów w codziennym życiu osobistym i zawodowym. Zmarłych, którzy w ostatnim czasie odeszli do Pana polecamy Bożemu Miłosierdziu.

  

INTENCJA APOSTOLSTWA MODLITWY NA CZERWIEC

  

Módlmy się w intencji ludzi młodych, którzy przygotowują się do małżeństwa przy wsparciu wspólnoty chrześcijańskiej, aby wzrastali w miłości, z wielkodusznością, wiernością i cierpliwością.

 

 

 

 

 

 

 

CAŁODZIENNA ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

w klasztorze
ss. Bernardynek
w Kończyskach

Kancelaria parafialna

Czynna:

 • Poniedziałek, środa, piątek: 
  16:30 - 17:30
 • W Niedzielę, święta i pierwsze piątki miesiąca kancelaria jest nieczynna.
 • W sprawach nagłych,
  do chorego, w związku z organizacja pogrzebu o każdej porze.

 

 

 

 

 

 

 

RDN Małopolska