2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

17 MARCA 2019 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 
1. Wydarzenia z Góry Przemienienia są zapowiedzią ostatecznego objawienia chwały Chrystusa. Zanim jednak staniemy się na nowo świadkami zwycięstwa Chrystusa nad grzechem i śmiercią, musimy oczyścić nasze serca przez post, modlitwę i jałmużnę. 

2. Dzisiejsza niedziela Ad Gentesto Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Uczyńmy osobisty, duchowy wysiłek, wspierając dzieło głoszenia Ewangelii aż po krańce ziemi. Z tej racji w przyszłą niedzielę po Mszach Świętych młodzież naszej parafii będzie zbierać dobrowolne ofiary na wsparcie dzieł podejmowanych przez misjonarzy na całym świecie. 

3. W dniu dzisiejszym wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu działającego przy Szkole Podstawowej w Zakliczynie kwestują na rzecz Tarnowskiego Hospicjum im. bł. Fryderyka Ozanama w ramach dorocznej akcji Pola Nadziei. W Wielkim Poście chrześcijanie są zapraszani do realizowania czynów miłosierdzia, w tym także do jałmużny. Niech ten dar serca dla potrzebujących stanie się wymiernym znakiem naszej przynależności do wspólnoty żywego Kościoła. Wolontariusze odwdzięczą się kwiatem żonkila dla każdego darczyńcy.

4. Nabożeństwa wielkopostne w naszym kościele:

  • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 1700a po nich uczczenie relikwii Krzyża Świętego
  • Droga Krzyżowacodziennie oprócz niedziel i czwartków o godz. 1730, którą animują: w poniedziałek – FZŚ; we wtorek – młodzież przygotowująca się do przyjęcia Sakramentu bierzmowania; w środę – Żywy Różaniec; w piątek – LSO, w sobotę – Kościół Domowy;
  • w tzw. Piątki Pasyjneo godz. 900Droga Krzyżowa, następnie Gorzkie Żalez kazaniem pasyjnym i ok. godz. 1030 Msza św., a po niej uczczenie relikwii Krzyża świętego.

Znajdźmy czas, by uczestniczyć w tych nabożeństwach, by dzięki nim głębiej przeżywać tajemnicę męki, śmierci i zmartwychwstania naszego Pana i lepiej rozumieć Jego nieskończoną miłość do każdego z nas.

5. W czwartki o godz. 1730 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia z wystawieniem Najświętszego Sakramentu.

6. W czwartek o godz. 1630spotkanie młodzieży z klas 8 SP i 3 Gimn. przygotowujących się do sakramentu bierzmowania. Natomiast po Mszy wieczornej spotkanie dla rodziców młodzieży, która 6 kwietnia br. przyjmie sakrament bierzmowania.

7. Przypominamy, że w przyszłą niedzielę o godz. 1600 w refektarzu klasztornym odbędzie się Zebranie Duszpasterskiej Rady Parafialnej.

8. Wyrażamy głęboką wdzięczność p. Bogdanowi Jaszczurowi i uczniom ZSP w Zakliczynie za pomoc w usuwaniu zniszczonych przez wichurę drzew.

9. Bratu Józefowi gospodarzowi klasztoru, który we wtorek będzie obchodził swoje imieniny życzymy wielu Bożych łask, opieki Matki Bożej Anielskiej i Świętego Patrona. Do wspólnej modlitwy w int. br. Józefa zapraszamy we wtorek, podczas wieczornej Mszy św.

10. Za ofiary złożone na tacę składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

Wszystkim Wiernym uczęszczającym do naszej franciszkańskiej świątyni, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny czy inne jubileusze życzymy radości, spokoju oraz Bożych łask i darów w codziennym życiu osobistym i zawodowym. Zmarłych, którzy w ostatnim czasie odeszli do Pana polecamy Bożemu Miłosierdziu.

 

INTENCJA APOSTOLSTWA MODLITWY NA MARZEC

Za wspólnoty chrześcijańskie, zwłaszcza te, które są̨prześladowane, aby odczuwały bliskość́ Chrystusa i aby ich prawa były uznawane.

   

 

 

 

 

 

 

CAŁODZIENNA ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

w klasztorze
ss. Bernardynek
w Kończyskach

Kancelaria parafialna

Czynna:

  • Poniedziałek, Środa, Piątek: 17:00 - 18:00
  • W Niedzielę, święta i pierwsze piątki miesiąca kancelaria jest nieczynna.
  • W sprawach nagłych, do chorego, sprawach pogrzebowych o każdej porze.

 

 

 

 

 

 

 

RDN Małopolska