XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA                    19 październik 2014

 

1. Przypadająca dziś 29. niedziela w ciągu roku jest zarazem Niedzielą Misyjną, rozpoczynającą Tydzień Misyjny. W naszych modlitwach w tym tygodniu w sposób szczególny pamiętajmy o misjonarzach duchownych i świeckich, a także o misjonarzu z naszej diecezji ks. Mateuszu Dziedzicu , który został uprowadzony wraz towarzyszami w Republice Środkowoafrykańskiej.

2. Nabożeństwo różańcowe celebrujemy codziennie o godz.1730.

3. Spotkanie formacyjne dla młodzieży gimnazjalnej klas III przygotowujące do Sakramentu Bierzmowania, odbędzie się 25 października (sobota) o godz. 1000.

4. W sklepiku możemy zakupić czasopisma religijne m.in. Gościa Niedzielnego, oraz Kalendarze Rolników w cenie 25 zł.

5. Osoby zainteresowane naturalnymi metodami rozpoznawania płodności zapraszamy na spotkanie we wtorek 21 października po Mszy św. wieczornej przy klasztorze.

6. W czwartek 23 października o godz.17.00 u ss. Bernardynek w Kończyskach nabożeństwo ku czci św. o. Pio.

7. W niedzielę 26 października o godz.15.00 odbędzie się uroczyste wprowadzenie Relikwii św. Jana Pawła II do kościoła przy klasztorze ss. Bernardynek w Kończyskach. Mszy św. będzie przewodniczył Pasterz naszej diecezji – ks. Bp Andrzej Jeż.

8. Przed kościołem alumn naszego WSD z Krakowa- Bronowic – br. Kamil będzie rozprowadzał Franciszkański Biuletyn Informacyjny – ofiary będą przeznaczone na nasze seminarium.

9. Zbliża się listopad – miesiąc modlitwy za zmarłych. W naszej świątyni przez cały miesiąc listopad polecać będziemy Zmarłych we Mszy świętej gregoriańskiej odprawianej o godzinie 1800 i nabożeństwie Drogi Krzyżowej o godzinie 1730. Wcześniej o 1720 wyczytywanie imion Zmarłych zgłoszonych na wypominki listopadowe. Wypominki roczne zaś odczytujemy w każdy piątek roku i odprawiamy nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Kartki na wypominki znajdują się na bocznych ołtarzach lub pobrać je można ze strony internetowej parafii. Za ofiary składane przy tej okazji składamy serdeczne Bóg Zapłać! Prosimy o czytelne wypisywanie kartek i zaznaczenie czy są to wypominki miesięczne czy roczne.

10. Ministranci i lektorzy rozprowadzać będą przed kościołem od dzisiejszej niedzieli drugie wydanie Kalendarza Parafialnego na rok 2015. Dochód z kalendarza - cegiełki przeznaczony będzie  na dokończenie remontu pomieszczeń dla ministrantów i lektorów oraz zorganizowanie wycieczki dla Liturgicznej Służby Ołtarza. Kalendarz dostępny także w sklepiku. Za wsparcie tej akcji serdecznie dziękujemy!

11. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj tacę oraz na Dzieło Nowego Tysiąclecia w ubiegłą niedzielę, które wyniosły 2835 zł. Dziękujemy także Panu Świderskiemu za dostarczone kruszywo pod utwardzenie podwórka klasztornego.

* * * * *

Wszystkim Wiernym uczęszczającym do naszej franciszkańskiej świątyni, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny czy inne jubileusze życzymy radości, spokoju oraz Bożych łask i darów w codziennym życiu osobistym i zawodowym. Zmarłych, którzy w ostatnim czasie odeszli do Pana polecamy Bożemu Miłosierdziu.

 

W tym tygodniu patronują nam:

  • w poniedziałek – św. Jan Kanty (1390-1473), prezbiter
  • we wtorek – bł. Jakub Strzemię (1340-1409), franciszkanin, biskup
  • w środę – św. Jan Paweł II (1920-2005), papież,
  • w czwartek – św. Jana Kapistran prezbiter

CAŁODZIENNA ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

w klasztorze
ss. Bernardynek
w Kończyskach

Kancelaria parafialna

Czynna:

  • Poniedziałek, Środa, Piątek: 17:00 - 18:00
  • W Niedzielę, święta i pierwsze piątki miesiąca kancelaria jest nieczynna.
  • W sprawach nagłych, do chorego, sprawach pogrzebowych o każdej porze.

 

 

 

 

 

 

 

RDN Małopolska