OGŁOSZENIA PARAFIALNE   

 

25 NIEDZIELA ZWYKŁA  – 24 WRZESIEŃ 2023 ROKU

1           W Dzisiejszą niedziela w Kościele obchodzimy już 109 Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. "Proces synodalny, który podjęliśmy jako Kościół, prowadzi nas do dostrzegania w osobach najbardziej narażonych na niebezpieczeństwo – a jest wśród nich wielu migrantów i uchodźców – szczególnych towarzyszy podróży, których należy miłować i otaczać opieką jako braci i siostry" – apeluje papież Franciszek w swoim Orędziu. O godz. 15.00 Msza św. W intencji rodzin, małżeństw i narzeczonych.

2           We wtorek po wieczornej Mszy św. spotkanie rodziców uczniów z kl. 7 Sp. przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania.

3           W środę o godz. 18.00 zapraszamy na Msze św. o uwolnienie i uzdrowienie pod przewodnictwem o. Pacyfika Iwaszko. Po Eucharystii modlitwy przed Najświętszym Sakramentem. Okazja do spowiedzi od godz.17.00.

4           Co roku w rocznicę beatyfikacji bł. ks. Michała Sopoćko, spowiednika św. Faustyny, czciciela Bożego Miłosierdzia, grupy wiernych na całym świecie spotykają się na chodnikach, skrzyżowaniach ulic i placach miast, a także w kościołach i kaplicach, by uczcić Godzinę Miłosierdzia i prosić Boga w intencjach dla nich najważniejszych. W tym roku również spotykamy się 28 września (tj. czwartek) o godz. 15.00 w Zakliczynie. Koronka będzie odmawiana tradycyjnie już przy rondzie oraz na płycie rynku w oznaczonym miejscu, a także w Kończyskach u Sióstr Bernardynek i w kościele pw. św. Idziego Opata. Te 10 minut to specjalny czas, kiedy możemy powiedzieć głośno i wyraźnie: „Jezu, ufam Tobie!”.

5           Również we czwartek zapraszamy wszystkich na wieczorną Mszę św. tych którzy chcieliby pomóc swoim bliskim w wychodzeniu z uzależnień i wszystkie osoby należące do „Modlitewnej Grupy Wsparcia” osób uzależnionych i potrzebujących naszej pomocy.  Po Mszy św. Krótkie spotkanie grupy.

6           W przyszłą Niedzielę zapraszamy dzieci które mają przystąpić do I Komunii Św. oraz ich rodziców na Mszę św. o godz. 10.00 podczas której zostaną poświęcone Różańce św.

7           Odnowa W Duchu Św. działająca przy naszej parafii i klasztorze zaprasza na pielgrzymkę do Sanktuariów: św. Jana z Dukli, św. Michała Archanioła w Miejscu Piastowskim i św. Andrzeja Boboli w Strachocinie, wyjazd 16 października tj. poniedziałek o godz. 8.00 z parkingu, palnowany powrót ok. godz. 21.00, zapisy w zakrystii.

8           Zbliża się miesiąc Październik miesiąc modlitwy różańcowej za nasze rodziny dzieci młodzież osoby starsze jak i za całą parafie z tej inicjatywy powstaje nowa Róża Różańcowa pw. św. Jana Pawła II i bł. Krystyna Gondka, zachęcamy młode małżeństwa i nie tylko aby włączyć się w nowo powstającą Róże Różańcową aby modlić się za naszą parafie, nasze rodziny dzieci i młodzież, zapisy w zakrystii.

9           Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego zaprasza na koncert 30 września o godz. 18.00 chętnych zapraszamy po darmowe bilety, które można odebrać w zakrystii.

10        Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn informuje o możliwości zorganizowania bezpłatnego transportu do lokali wyborczych na terenie Gminy Zakliczyn lub transportu powrotnego w wyborach do Sejmu i Senatu RP oraz referendum ogólnokrajowym zarządzonych na 15 października 2023 tj. niedziela dla wyborców niepełnosprawnych oraz wyborców, którzy ukończyli 60 lat. Zgłoszenia do 2 października 2023 r. do godz. 17.00 w Urzędzie Miejskim w Zakliczynie, szczegóły w gablocie parafialnej przed kościołem.

11        Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci, Do nabycia są również kalendarze rolników na 2024 rok.

12        Dziękujemy wszystkim rodzinom, dobrodziejom za nieustanną troskę o piękno naszego kościoła i klasztoru. Wszystkich ofiarodawców polecamy dobremu Bogu w naszych codziennych modlitwach.

13        Drogich jubilatów i solenizantów zapewniamy o serdecznej pamięci i składamy najserdeczniejsze życzenia: Bożego błogosławieństwa, zdrowia, opieki św. patronów i patronki naszej parafii Matki Bożej Anielskiej

14        W minionym tygodniu Pan powołał do Siebie: +Andrzeja Krężołek z Bieśnika, polećmy Go oraz wszystkich naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu a Nasz Panie …..

 

Z KALENDARZA LITURGICZNEGO:

 • 25 wrzesień – Wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa
 • 27 wrzesień – Wspomnienie św. Wincentego a Paulo
 • 28 wrzesień – Wspomnienie św. Wacława
 • 29 wrzesień – Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
 • 30 wrzesień – Wspomnienie św. Hieronima dok. Kościoła

 

Intencja Apostolstwa Modlitwy na Wrzesień:

.

 

Módlmy się, aby ludzie, którzy żyją na marginesie społeczeństwa, w nieludzkich warunkach egzystencjalnych, nie byli zapominani przez instytucje i by nigdy nie byli uważani za pozbawionych wartości.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

CAŁODZIENNA ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

w klasztorze
ss. Bernardynek
w Kończyskach

Kancelaria parafialna

Czynna:

 • Poniedziałek, środa, piątek: 
  16:30 - 17:30
 • W Niedzielę, święta i pierwsze piątki miesiąca kancelaria jest nieczynna.
 • W sprawach nagłych,
  do chorego, w związku z organizacja pogrzebu o każdej porze.

 

 

 

 

 

 

 

RDN Małopolska