OGŁOSZENIA PARAFIALNE   

19 NIEDZIELA ZWYKŁA – 7 SIERPIEŃ  2022 ROKU

 

1. Dziś z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po każdej Mszy świętej krótka adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

2. Serdecznie witamy wszystkich wakacyjnych Gości przybyłych na wypoczynek do naszej miejscowości oraz okolic i zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszej świątyni.

 

3. W czwartek Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia o godz. 17.30

 

4. W sobotę nabożeństwo fatimskie o godz. 17.15 różaniec, a po Mszy Świętej procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół placu kościelnego.  Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy. A o godz. 20.00 Franciszkański Wieczór Chwały.

 

5. W tym tygodniu przypada w poniedziałek święto św. Dominika założyciela Zakonu Kaznodziejskiego Dominikanów – odpust na Jamnej, we wtorek św. Teresy Benedykty od Krzyża- patronki Europy, w środę św. Wawrzyńca i w czwartek św. Klary z Asyżu.

 

6. Serdecznie dziękujemy całej asyście procesyjnej, LSO, dzieciom sypiącym kwiaty i wszystkim zaangażowanym za przygotowanie procesji ku czci Matki Bożej Anielskiej z Porcunkuli.

 

7. Dziękujemy również panu Zdzisławowi Wypasek, młodzieży franciszkańskiej i LSO za pomoc w pracy przy żniwach.

 

8. Z serca dziękujemy za wszelkie dobro nam wyświadczone, a za ofiary złożone dzisiaj na tacę składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

 

9. W przyszłą niedzielę z racji 2 niedzieli miesiąca taca inwestycyjna.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej

11. Zaproszenie Zakliczyńska Kapela Podwórkowa ,,Gulony” oraz klub Małopolskich Heligonistów i Harmonistów zapraszają na Zakliczyński Rynek 11.08 tj. w czwartek na godz. 19.30 aby zatańczyć wspólnie taniec Belgijka i Krakowiaka.Oba te tańce poprowadzi i będzie nas uczył pan Krzysztof Węglarczyk. Po wspólnych tańcach kapela Gulony, Heligoniści i Harmoniści będą przygrywali do godz. 21.30.

 

12. Solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia polecamy opiece Bożej Opatrzności i życzliwości najbliższych.

 

 

 

 

 

Komunikat Biskupa Tarnowskiego

 

w związku z 40. Pieszą Pielgrzymką Tarnowską

 

 

 

Umiłowani Diecezjanie!

 

 

 

„Dzięki wierze ten, którego nazwano Abrahamem, usłuchał wezwania, by wyruszyć do ziemi, którą miał objąć w posiadanie. Wyszedł, nie wiedząc, dokąd idzie” (Hbr 11, 8). Usłyszane dzisiaj słowa z Listu do Hebrajczyków przywołują przykłady wiary wielkich postaci historii zbawienia. Są oni przedstawieni nam jako ludzie, którzy uwierzyli Bogu i powędrowali za Jego słowem i obietnicą.

 

Wszyscy jesteśmy zaproszeni do wędrowania drogą wiary. Na co dzień często zapominamy, że Bóg pragnie być obecny w nas i chce prowadzić nas przez życie. Dobrą okazją, by ćwiczyć się w podążaniu w pełnym zaufaniu za obietnicą Boga jest piesza pielgrzymka. Warto wybrać się na pielgrzymi szlak, jeśli jeszcze ktoś się na to nie zdecydował, albo nie miał okazji zakosztować tej formy pobożności. Tym bardziej, że w tym roku przypada 40. rocznica zainicjowania Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę, do sanktuarium Bogarodzicy Dziewicy Maryi.

 

Pielgrzym wyrusza w drogę po to, aby dotrzeć do świętego miejsca, zarówno w sensie zewnętrznym, jak również wewnętrznym, czyli pragnie też dotrzeć do świętości w sobie samym, w swojej rodzinie i szerzej – w życiu społecznym. Pielgrzym idzie do sanktuarium po to, żeby spotkać się z Bogiem, przeżyć Jego obecność, oddać Mu cześć i otworzyć przed Nim swoje serce.

 

Po utrudnieniach spowodowanych pandemią, w tym roku nareszcie będziemy mogli pielgrzymować w zwyczajnej formie. Gorąco zapraszam Was, drodzy Diecezjanie, do wyruszenia na pielgrzymi szlak i skorzystania z wyjątkowego daru rekolekcji w drodze, których w tym czasie niepokoju, napięć, rozbicia wewnętrznego i chaosu wszyscy bardzo potrzebujemy.

 

 

 

Z pasterskim błogosławieństwem i darem modlitwy

 

 

 

 

 

† Andrzej Jeż

BISKUP TARNOWSKI

 

Wszystkim Wiernym uczęszczającym do naszej franciszkańskiej świątyni, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny czy inne jubileusze życzymy radości, spokoju oraz Bożych łask i darów w codziennym życiu osobistym i zawodowym. Zmarłych, którzy w ostatnim czasie odeszli do Pana polecamy Bożemu Miłosierdziu.

  

INTENCJA APOSTOLSTWA MODLITWY NA SIERPIEŃ

 

Módlmy się, aby mali i średni przedsiębiorcy,  poważnie dotknięci kryzysem gospodarczym i społecznym, znaleźli środki niezbędne do kontynuowania swojej działalności w służbie społeczności, w których żyją.

 

   

 

 

  

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

CAŁODZIENNA ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

w klasztorze
ss. Bernardynek
w Kończyskach

Kancelaria parafialna

Czynna:

  • Poniedziałek, środa, piątek: 
    16:30 - 17:30
  • W Niedzielę, święta i pierwsze piątki miesiąca kancelaria jest nieczynna.
  • W sprawach nagłych,
    do chorego, w związku z organizacja pogrzebu o każdej porze.

 

 

 

 

 

 

 

RDN Małopolska