XVI NIEDZIELA ZWYKŁA                    20 lipca 2014

 

1. Witamy serdecznie wszystkich gości przybyłych do naszej parafii na czas wakacyjnego wypoczynku.

2. Przypominamy, że Msza święta niedzielna dla człowieka wierzącego jest obowiązkiem pod grzechem ciężkim, z którego nie zwalniają nas urlopy, wakacje i żadne wyjazdy. Jest ona ważna tylko wtedy gdy uczestniczymy w niej od początku do zakończenia!

3. W czwartek o godzinie 1730 odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego natomiast w piątek o godz.17.20 wypominki roczne, a następnie Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w intencji Zmarłych

4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej m.in. Gościa Niedzielnego.

5. Za tydzień w niedzielę 27 lipca po każdej Mszy świętej będzie miało miejsce błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów z racji wspominanego w liturgii 25 lipca św. Krzysztofa, patrona kierowców. Błogosławieństwo samochodów odbędzie się także w piątek 25 lipca w dzień wspomnienia Świętego po wieczornej Mszy świętej, dla tych, którzy z różnych powodów m.in. wakacyjnych wyjazdów nie będą mogli przyjechać w niedzielę.

6. W parafii pw. św. Idziego do końca lipca trwają zapisy na XXXII Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę, która rozpocznie się 17 sierpnia 2014 r. Koszt uczestnictwa wynosi 90 zł. od osoby; jeśli z domu idzie więcej osób, każda następna płaci 60 zł.

7. W miniony poniedziałek rozpoczęła się budowa nowego parkingu, który będzie służył nie tylko wiernym przyjeżdżającym do naszej świątyni na nabożeństwa, ale także wszystkim odwiedzającym nasze miasto. Już dzisiaj informujemy, że po powstaniu nowych miejsc parkingowych nie będzie możliwości parkowania pojazdów na podwórku klasztornym i wchodzenia do kościoła od jego strony. Jest to także podyktowane kradzieżami, które w ostatnim roku miały miejsce na terenie klasztoru.

8. Trwają prace związane z odwodnieniem terenu, gdzie obok boiska do gry w piłkę nożną powstaje pomału boisko do gry w siatkę plażową. Dziękuję z całego serca sponsorom: Panu Świderskiemu za dostarczone kruszywo oraz firmie MIG-BUD za wykonane prace ziemne. Mam nadzieję, że dzięki życzliwości Was wszystkich uda się zakończyć w tym roku tę inwestycję, z której będą mogli korzystać wszyscy: dzieci, młodzież, a także dorośli. Szczególne podziękowania kieruję do lektorów naszej parafii, którzy pomimo iż są wakacje chętnie pomagają w pracach przy boisku.

9. Za ofiary złożone w dniu dzisiejszym na tacę inwestycyjną składamy serdeczne Bóg zapłać! Misjonarz z Kamerunu o. Jonasz serdecznie dziękuje za wszelkie ofiary jakie zostały złożone przez Was w ubiegłą niedzielę na potrzeby misji – wyniosły one 6300 zł.


* * * * *

Wszystkim Wiernym uczęszczającym do naszej franciszkańskiej świątyni, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny czy inne jubileusze życzymy radości, spokoju oraz Bożych łask i darów w codziennym życiu osobistym i zawodowym. Zmarłych, którzy w ostatnim czasie odeszli do Pana polecamy Bożemu Miłosierdziu.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 22 VII – św. Maria Magdalena, która swoje życie na zawsze związała z Chrystusem po tym, jak wyrzucił z niej siedem złych duchów i której zawdzięczmy odkrycie pustego grobu Zmartwychwstałego Pana
  • 23 VII – św. Brygida – patronka Europy. Warto spojrzeć na jej piękne życie (żony, matki, a potem zakonnicy). Jest ono świadectwem, że każdy stan może być przestrzenią spotkania z Bogiem.
  • 24 VII – św. Kinga (1234-1292), córka króla węgierskiego Beli IV, żona polskiego księcia Władysława Wstydliwego, która po śmierci męża wstąpiła do zakonu klarysek i dalsze swoje życie poświęciła dla ubogich; [apież Benedykt XIII przyznał jej tytuł patronki Polski i Litwy, a kanonizował ją Jan Paweł II w 1999 roku
  • 25 VII – św. Jakub, Apostoł i św. Krzysztof, męczennik z połowy III wieku, patron kierowców i podróżujących, orędownik w śmiertelnych niebezpieczeństwach.
  • 26 VII – święci: Joachim i Anna, rodzice Najświętszej Marii Panny 

 

CAŁODZIENNA ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

w klasztorze
ss. Bernardynek
w Kończyskach

Kancelaria parafialna

Czynna:

  • Poniedziałek, Środa, Piątek: 17:00 - 18:00
  • W Niedzielę, święta i pierwsze piątki miesiąca kancelaria jest nieczynna.
  • W sprawach nagłych, do chorego, sprawach pogrzebowych o każdej porze.

 

 

 

 

 

 

 

RDN Małopolska