OGŁOSZENIA PARAFIALNE

X NIEDZIELA ZWYKŁA - 10 czerwca 2018 roku 

1. Codziennie uczestniczymy w budowaniu królestwa Bożego w świecie. Chociaż często wydaje się nam, że nasze wysiłki są mizerne i prawie nie widać skutków tego budowania, bo są maleńkie jak ziarnko gorczycy. Ono jednak wciąż rośnie Bożą mocą i w każdej chwili może ogarnąć nas całkowicie i przemieniać świat.

2. Zachęcamy do codziennej wspólnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa podczas Nabożeństw czerwcowychktóre odprawiamy po Mszy św. wieczornej z wyjątkiem czwartków sobót i niedziel – w te dni nabożeństwo przed Mszą św. wieczorną o godz. 1730.

3. W piątek, 22 czerwca podczas Mszy św. o godz. 815podziękujemy dobremu Bogu za wszystkie otrzymane dary i łaski w ciągu mijającego roku pracy i nauki oraz poprosimy o bezpieczne i szczęśliwe wakacje. Zapraszamy na tę liturgię dzieci, rodziców i nauczycieli. Wszyscy – dzieci i młodzież, którzy pragną przystąpić do spowiedzi św. z racji zakończenia roku szkolnego, mogą to uczynić w czwartek 21 czerwca po południu. Kapłani będą służyć penitentom w konfesjonałach od godz. 1700.

4. Również w piątek 22 czerwca br., po Mszy św. wieczornej w salce duszpasterskiej odbędzie się spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego. W zakrystii są do odbioru tematy, które będą omawiane w czasie spotkania Zespołu.

5. W sobotę przypada Dzień Ojca. Będziemy modlić się podczas każdej Mszy Świętej w intencjach naszych ojców. Dla żyjących będziemy wypraszać obfite Boże błogosławieństwo, a dla zmarłych wieczny pokój w królestwie Bożym.

6. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 1000modlić będziemy się w int. mieszkańców Słonej o Boże błogosławieństwo i dobre urodzaje, a o godz. 1130w tej samej intencji za mieszkańców Bieśnika. Natomiast o godz. 1500dodatkowa Msza św. w int. narzeczonych, małżeństw i rodzin.

7. Zachęcamy młodzież naszej parafii do wyjazdu na XXXI Saletyńskie Spotkanie Młodych do Dębowca w dniach od 9-13 lipca. Zapisu można dokonać u lektora Krystiana Kuzaka, w zakrystii lub u o. Tomasza do 20 czerwca.

8. Dnia 7 lipca w sobotę o godz. 430spod klasztoru wyruszy IV Piesza Franciszkańska Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej w Tuchowie. Zapisy do 20 czerwca w zakrystii. Więcej informacji w biuletynie i na stronie internetowej parafii.

9. Wspólnota Franciszkańskiego Zakonu Świeckich przy naszym klasztorze serdecznie zaprasza wszystkich czcicieli św. Franciszka na doroczną Narodową Pielgrzymkę do Częstochowy w sobotę, 21 lipca. Zapisy do 8 lipca w zakrystii.

10. W zakrystii do nabycia jest prasa katolicka: m.in. Niedziela, w której możemy znaleźć artykuł poświęcony Diecezjalnemu Koncertowi Uwielbienia w Zakliczynie, a także Gość Niedzielny, Miłujcie się, Nasza Arka, Cuda i łaski Boże, a dla dzieci Ola i Jaś, Mały Gość Niedzielny.

11. Za złożone ofiary na tacę składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

Z KALENDARZA LITURGICZNEGO:

  • 21 czerwca – Wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika;
  • 24 czerwca – Uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela;

 

Wszystkim Wiernym uczęszczającym do naszej franciszkańskiej świątyni, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny czy inne jubileusze życzymy radości, spokoju oraz Bożych łask i darów w codziennym życiu osobistym i zawodowym. Zmarłych, którzy w ostatnim czasie odeszli do Pana polecamy Bożemu Miłosierdziu.

  

INTENCJA APOSTOLSTWA MODLITWY:
 
  • CZERWIEC

Aby sieci społecznościowe sprzyjały solidarności i poszanowaniu drugiego w jego odmienności.

  

 

 

 

 

 

 

 

 

CAŁODZIENNA ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

w klasztorze
ss. Bernardynek
w Kończyskach

Kancelaria parafialna

Czynna:

  • Poniedziałek, Środa, Piątek: 17:00 - 18:00
  • W Niedzielę, święta i pierwsze piątki miesiąca kancelaria jest nieczynna.
  • W sprawach nagłych, do chorego, sprawach pogrzebowych o każdej porze.

 

 

 

 

 

 

 

RDN Małopolska