NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

     24 maj 2015    

 

1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Zebrani na celebrowaniu Eucharystii wspominamy dar Ducha Świętego udzielony Apostołom, początki Kościoła i jego misję względem wszystkich języków, ludów i narodów. Myślimy również o darze Ducha Świętego udzielonym nam w sakramentach chrztu św. i bierzmowania i dziękujemy zań Panu Bogu. Dziś także modlimy się za Kościół w Chinach.

2. W tą niedzielę kończy się czas Komunii Świętej wielkanocnej. Przepis Kościoła głosi: „Każdy wierny po przyjęciu Najświętszej Eucharystii po raz pierwszy, ma obowiązek przyjmować ją przynajmniej raz w roku. Ten nakaz powinien być wypełniony w okresie wielkanocnym, chyba że dla słusznej przyczyny wypełnia się go w innym czasie w ciągu roku”. Tą słuszną przyczyną w naszych warunkach jest uczestnictwo w rekolekcjach wielkopostnych. Kościół wydłuża czas Komunii św. wielkanocnej do Uroczystości Trójcy Najświętszej. Jeśli ktoś z wiernych do tej pory nie wypełnił tego obowiązku, niech to uczyni jak najszybciej!

3. Dzisiaj na godzinę 1500 zapraszamy na Koncert Pieśni Maryjnych i Patriotycznych w wykonaniu Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej z Siemiechowa pod dyrekcją kapelmistrza Pana Zenona Pajora.

4. Jutro w drugi dzień Zielonych Świąt – obchodzić będziemy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Msze św. w naszym kościele o godz. 700, 830, 1000 i 1800.

5. We wtorek VII dzień Nowenny do św. Antoniego z Padwy. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

6. W środę o godz. 18.00 Msza św. o uzdrowienie duszy i ciała pod przewodnictwem o. Pacyfika Iwaszko.

7. W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

8. W przyszłą niedzielę o godz.1500 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, a bezpośrednio na nim dodatkowa Msza św. w intencji małżeństw, rodzin i wszystkich parafian.

9. W przyszłą niedzielę 31 maja po Mszy św. o godz. 18.00 koncert pieśni maryjnych w wykonaniu chóru nauczycielsko-uczniowskiego Ballada pod batutą p. Adama Pyrka.

10. Nabożeństwo majowe w naszym kościele codziennie o godzinie 1730 – zapraszamy do wspólnej modlitwy.

11. W dniach 20 i 21 czerwca 2015 roku organizowana jest wycieczka  do Lwowa – Ukraina. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Zainteresowanych prosimy o kontakt z o. Tomaszem Michalikiem.

12. Dnia 4 lipca o godzinie 500 spod klasztoru wyruszy I Piesza Franciszkańska Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej w Tuchowie. Zapisu można dokonać do 20 czerwca w zakrystii, a więcej informacji uzyskać u Wikariusza parafii.

13. Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Ks. Prof. Józefa Tischnera w Domosławicach prowadzi do 31 maja 2015 r. nabór kandydatów do klas instrumentalnych (w tym roku do wyboru 18 rodzajów instrumentów) oraz wokalno-aktorskich. Szkoła posiada 5 filii i jest dla uczniów całkowicie bezpłatna. Wszelkich informacji udziela sekretariat szkoły w dni robocze od 700 do 1900.

14. Zachęcamy do poparcia inicjatywy władz miejskich: ustanowienia św. Jana Pawła II patronem miasta Zakliczyn. Aby to uczynić można złożyć stosowny podpis na liście, która znajduje się w korytarzu klasztornym.

15. W poniedziałek swoje imieniny będzie obchodził o. Grzegorz – życzymy mu wielu łask Bożych, zdrowia i opieki Matki Bożej Anielskiej w życiu kapłańskim i zakonnym.

16. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę, a przeznaczoną na renowację kruchty kościelnej.

W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

  • 26 maja – św. Filipa Nereusza, prezbitera, który w 1551 roku założył Zgromadzenie Księży Oratorianów, nazywane też od jego imienia Zgromadzeniem Księży Filipinów
  • 29 maja – św. Urszulę Ledóchowską, dziewicę, która w 1920 roku założyła Zgromadzenie Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego do pracy wychowawczej nad młodzieżą

 


* * * * *

Wszystkim Wiernym uczęszczającym do naszej franciszkańskiej świątyni, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny czy inne jubileusze życzymy radości, spokoju oraz Bożych łask i darów w codziennym życiu osobistym i zawodowym. Zmarłych, którzy w ostatnim czasie odeszli do Pana polecamy Bożemu Miłosierdziu.

 

 

CAŁODZIENNA ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

w klasztorze
ss. Bernardynek
w Kończyskach

Kancelaria parafialna

Czynna:

  • Poniedziałek, Środa, Piątek: 17:00 - 18:00
  • W Niedzielę, święta i pierwsze piątki miesiąca kancelaria jest nieczynna.
  • W sprawach nagłych, do chorego, sprawach pogrzebowych o każdej porze.

 

 

 

 

 

 

 

RDN Małopolska

Światowe Dni Młodzieży

  Kraków 2016