VI NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU      NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ      16 kwiecień 2014

 

1. Dzisiaj o godz. 11.30 Msza św. o szczęśliwe zbiory i urodzaje dla mieszkańców Bieśnika.

2. Wielki Poniedziałek 14 kwietnia rozpoczną się Rekolekcje dla dzieci ze Szkoły Podstawowej w Faściszowej. Program rekolekcji jest podany wszystkim uczniom oraz wywieszony jest w gablocie, a także w szkole. Rodziców prosimy, aby dopilnowali swe dzieci w solidnym przychodzeniu na wszystkie spotkania, oraz zainteresowali się spowiedzią swoich dzieci. Wychowawców i nauczycieli prosimy o pomoc w przeprowadzeniu rekolekcji, a wszystkich parafian o modlitwę w intencji dzieci i rekolekcjonisty. Przypominamy, że w tym roku nie będzie parafialnych rekolekcji wielkopostnych z tej racji, że rekolekcje odbędą się w czerwcu przed peregrynacją obrazu Jezusa Miłosiernego do naszej parafii.

3. W Wielką Środę o godz. 9.30 rozpoczną się odwiedziny chorych z przedświąteczną posługą sakramentalną. W zakrystii po każdej Mszy św. można jeszcze tylko dzisiaj zgłaszać chorych.

4. Sakrament pokuty w naszym kościele w naszym kościele:

 • Wielki Poniedziałek od 6.30 do 7.30 i od 17.30
 • Wielki Wtorek od 6.30 do 7.30 i od 17.30
 • Wielka Środa - spowiedź parafialna z udziałem kapłanów z dekanatu odbędzie się w od godz.8.30 do 12.00 i od 14.00 do 18.00.
 • Wielki Czwartek  od godz. 6.45. do 12.00 od godz.14.30 do 17.00
 • Wielki Piątek od godz. 6.45 do 12.00 i od godz.14.00 do 16.00
 • Wielką Sobotę od godz. 7.00 do 13.00.

Nie spowiadamy podczas ceremonii Misterium Paschalnego.

5. W Wielki Czwartek w dzień ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa, Mszą św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00 rozpoczynamy obchody Triduum Paschalnego.

W tym dniu w katedrze tarnowskiej ks. bp Ordynariusz Andrzej Jeż odprawia Mszę św. Krzyżma, i poświęca oleje krzyżma i chorych. W naszym kościele nie odprawia się Mszy św. porannej i nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Po Mszy św. Wieczerzy Pańskiej nastąpi przeniesienie Najśw. Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do godz.23.00.

6. Wielki Piątek to dzień, w którym wspominamy Mękę Pana Jezusa, dlatego też na znak jedności z Nim zobowiązani jesteśmy do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i ścisłego postu, podobnie jak to było w Środę Popielcową, gdy rozpoczynaliśmy czas przygotowania do uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Przypominamy, że wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14 roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18. do 60. roku życia.  Możemy w tym dniu spożyć jeden posiłek do syta, a pozostałe dwa lekkie.

O godz. 9.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Ceremonie w tym dniu rozpoczniemy Nabożeństwem Drogi Krzyżowej o godz.16.00 o 17.00 Liturgia na cześć Męki Pańskiej. Ofiary złożone przy adoracji Krzyża są przeznaczone na Komisariat Ziemi Świętej, który otacza opieką miejsca święte naznaczone ziemską obecnością Pana Jezusa.

O godz.20.00 Gorzkie Żale /3 części/.Adoracja przy Bożym Grobie do godz.23.00.

7. Wielka Sobota jest dniem, w którym podobnie jak w Wielki Piątek nie sprawuje się Mszy św. Liturgia Wigilii Paschalnej bowiem, sprawowana późno wieczorem, jest już rozpoczęciem celebracji uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Błogosławieństwo pokarmów od godz. 8.00 do 12.00.

Zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu przy grobie Pana Jezusa. Postarajmy się zatem tak zaplanować nasze przyjście do kościoła, abyśmy mogli zatrzymać się choć 15 minut na adoracji.

8. Przypominamy że w dniu 27 kwietnia /Niedziela/ nie będzie Mszy św. o godz. 10.00 z racji rozpoczęcia transmisji kanonizacji bł. Jana Pawła II i Jana XXIII w Watykanie, zaś Msza św. o godz.11.30 zostanie przesunięta na godz.12.00. Intencja z godz.10.00  zostanie odprawiona o godz.12.00. W tym dniu o godz. 15.00 dodatkowa Msza św. w intencji rodzin i małżeństw,którą poprzedzi koronka do Miłosierdzia Bożego.

9. W Wielki Piątek organizowana jest pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej na Misterium Męki Pańskiej. Wyjazd o 01 w nocy spod stacji CPN w Zakliczynie koszt 30 zł zapisy u brata w sklepiku. /Tel.14 6655227/

10. W dniach 27.04.2014 organizowana jest pielgrzymka do sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie Łagiewnikach. Zapisy w sklepie z dewocjonaliami w Zakliczynie przy ul. Malczewskiego.

11 Po żmudnych i trwających ponad półtora miesiąca pracach stolarskich, rzeźbiarskich i złotniczych możemy w prezbiterium podziwiać nową chrzcielnicę – jeszcze bez rzeźby, w której po raz pierwszy podczas Wigilii Paschalnej będzie pobłogosławiona woda chrzcielna i przy której odbywać się będą chrzty naszych najmłodszych parafian. Jeszcze raz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do powstania chrzcielnicy składamy serdeczne Bóg zapłać!

12. Burmistrzmiasta i gminy Zakliczyn informuje że w dniach od 14 do 18 kwietnia 2014 r. we wszystkich sołectwach Gminy Zakliczyn odbędzie się zbiórka odpadów wielkogabarytowych, opon, oraz zużytego sprzętu RTV, AGD, elektrycznego i elektronicznego. Wszystkie odpady wielkogabarytowe oraz sprzęty elektroniczne i elektryczne należy wystawić w miejscu, z którego odbierane są odpady komunalne /pojemniki/. Zbiórka prowadzona będzie od godzin porannych w następującej kolejności:

 • 15 kwiecień - wieś Kończyska
 • 16 kwiecień - wieś Słona, Bieśnik, Zdonia, miasto Zakliczyn
 • 17 kwiecień – wieś Faściszowa

13. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę i na kwiaty do Bożego Grobu mieszkańcom Zakliczyna ul. Ofiar Katynia, Wyspiańskiego, Sobieskiego oraz indywidualnym ofiarodawcom. 


* * * * *

Wszystkim Wiernym uczęszczającym do naszej franciszkańskiej świątyni, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny czy inne jubileusze życzymy radości, spokoju oraz Bożych łask i darów w codziennym życiu osobistym i zawodowym. Zmarłych, którzy w ostatnim czasie odeszli do Pana polecamy Bożemu Miłosierdziu.

 

 

 

 

 

CAŁODZIENNA ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

w klasztorze
ss. Bernardynek
w Kończyskach

Kancelaria parafialna

Czynna:

 • Poniedziałek, Środa, Piątek: 17:00 - 18:00
 • W Niedzielę, święta i pierwsze piątki miesiąca kancelaria jest nieczynna.
 • W sprawach nagłych, do chorego, sprawach pogrzebowych o każdej porze.

 

 

 

 

 

 

 

RDN Małopolska