4 NIEDZIELA WIELKANOCNA

12 MAJA 2019 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

Przykazanie miłości pozostawione przez Chrystusa swoim uczniom po wszystkie wieki będzie ożywiało wspólnotę Kościoła. Współczesnemu światu potrzeba wyraźnego świadectwa i nowej inspiracji, jaką ludzie wiary odnajdują nieustannie w słowach Mistrza.

W dniu dzisiejszym w naszej parafii przeżywać będziemy Uroczystość I Komunii świętej. Na Mszy św. o godz. 1130 dzieci po raz pierwszy przyjmą do swojego serca Jezusa Eucharystycznego. Polecamy je Panu Bogu, aby z tego źródła łask jakim jest Najświętszy Sakrament czerpały nieustannie siłę do życia zgodnego z wymaganiami Ewangelii Chrystusa. W białym tygodniu dla dzieci pierwszokomunijnych nabożeństwo majowe o godz. 1730 i Msza św. o godz. 1800

We wtorek VI dzień Nowenny do św. Antoniego z Padwy. Po Mszy św. o godz. 1800 procesja eucharystyczna podczas, której odśpiewamy Litanię loretańską, dlatego w tym dniu wyjątkowo nie będzie Nabożeństwa majowego przed Mszą św.

W czwartek 23.05. po Mszy św. wieczornej w refektarzu klasztornym spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego.

W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 1130 przeżywać będziemy Rocznicę I Komunii świętej. Okazja do spowiedzi w piątek od godz. 1700.

Również w przyszłą niedzielę o godz. 1500 dodatkowa Msza św. w intencji narzeczonych małżeństw i rodzin.

Rada Rodziców, Grono Pedagogiczne, Uczniowie zapraszają 26.05.2019 r. (niedziela) na II Piknik Rodzinny w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Zakliczynie pod hasłem „Serce za serce”. Tym razem, przy okazji dobrej zabawy, będziemy wspierać dwie osoby, które walczą o zdrowie po operacjach guza mózgu. To Anna Olszańska – nauczyciel naszej szkoły oraz Szczepan Martyka – nasz absolwent. Rozpoczynamy o godz. 1500. Przewidujemy szereg atrakcji dla wszystkich uczestników, zarówno tych najmłodszych jak i starszych. Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie w gablocie.

Obie Parafie zakliczyńskie organizują wspólny wyjazd na XXII Spotkanie Młodych w Lednicy pod hasłem: Wiesz, że cię kocham. Zapisy u o. Szymona lub u ks. Rafała do 25 maja br.

Zachęcamy młodzież naszej parafii do wyjazdu na XXXII Saletyńskie Spotkanie Młodych do Dębowca w dniach od 8-12 lipca. Zapisu można dokonać u lektora Krystiana Kuzaka, w zakrystii lub u o. Nataniela do dnia 20 czerwca br.

Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: m.in. Gościa Niedzielnego oraz inne czasopisma religijne Miłujcie się, Gość Niedzielny dla dzieci Ola i Jaś, Mały Gość Niedzielny.

Składamy, płynące z serca, serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na tacę. 

Z KALENDARZA LITURGICZNEGO:

  • 20 maja – Święto św. Bernardyna ze Sieny, prezbitera;
  • 23 maja – Święto rocznicy poświęcenia Bazyliki św. Ojca Franciszka w Asyżu;
  • 24 maja – Wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych;

 

Wszystkim Wiernym uczęszczającym do naszej franciszkańskiej świątyni, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny czy inne jubileusze życzymy radości, spokoju oraz Bożych łask i darów w codziennym życiu osobistym i zawodowym. Zmarłych, którzy w ostatnim czasie odeszli do Pana polecamy Bożemu Miłosierdziu.

 

INTENCJA APOSTOLSTWA MODLITWY NA MAJ

Aby dzięki zaangażowaniu swoich członków Kościół w Afryce był zaczynem jedności wśród narodów, znakiem nadziei dla tego kontynentu.

   

 

 

 

 

 

 

CAŁODZIENNA ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

w klasztorze
ss. Bernardynek
w Kończyskach

Kancelaria parafialna

Czynna:

  • Poniedziałek, Środa, Piątek: 17:00 - 18:00
  • W Niedzielę, święta i pierwsze piątki miesiąca kancelaria jest nieczynna.
  • W sprawach nagłych, do chorego, sprawach pogrzebowych o każdej porze.

 

 

 

 

 

 

 

RDN Małopolska