XVII NIEDZIELA ZWYKŁA                    27 lipca 2014

 

1. Serdecznie witamy wszystkich gości przybyłych na wakacyjny wypoczynek do naszej parafii.

2. Dzisiaj po każdej Mszy św. błogosławieństwo pojazdów i kierowców.

3. W piątek będziemy obchodzić kolejną rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy odznaczali się wielką miłością do Ojczyzny.

4. Rozpoczynający się w piątek miesiąc sierpień tradycyjnie przeżywany jest jako miesiąc trzeźwości. Przez wyrzeczenie się picia napojów alkoholowych chcemy przeprosić Boga za ogromne cierpienia, jakie niesie naszej Ojczyźnie nieuporządkowanie w tym względzie. W kancelarii parafialnej można złożyć deklarację o abstynencji.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca sierpnia. Okazja do spowiedzi przed pierwszym piątkiem i przed odpustem parafialnym w czwartek od godziny 1700. W pierwszy piątek dodatkowa Msza święta o godzinie 1530. Okazja do spowiedzi od godziny 630 do 730, dla dzieci i młodzieży od 1445 do 1530 oraz wieczorem od godziny 1730. O godzinie 1800 Msza święta, a po niej wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja pierwszopiątkowa. Od godziny 930 kapłani udadzą się z posługą sakramentalną do chorych.

6. W sobotę 2 sierpnia w naszej parafii przeżywać będziemy odpust parafialny ku czci Matki Bożej Anielskiej. Msze święte w tym dniu będą odprawiane według następującego porządku: 700, 830, 1000; suma odpustowa o godzinie 1800,` a po niej procesja eucharystyczna – prosimy asystę procesyjną oraz mężczyzn do niesienia chorągwi i baldachimu. W tym dniu można zyskać odpust zupełny Porcjunkuli. Warunkiem jego uzyskania jest wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, wyzbycie się przywiązania nawet do grzechów powszednich, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz nawiedzenie kościoła franciszkańskiego lub parafialnego.

7. Oaza Rodzin działająca przy naszej parafii zaprasza na III Parafialne Święto Rodziny dnia 3 sierpnia; rozpoczęcie o godzinie 1500 – szczegóły na plakatach, w Informatorze Parafialnym i na stronie internetowej klasztoru. W tym dniu w godzinach 1430 do 2000 ul. Klasztorna na odcinku od klasztoru do dawnej mleczarni będzie wyłączona z ruchu ze względów bezpieczeństwa.

8. Do nabycia w naszym sklepiku prasa katolicka.

9. Za ofiary złożone dzisiaj na tacę składamy serdeczne Bóg zapłać!

10. Do wieczności w minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł + Józef Szymański, którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek. Dobry Jezu, a nasz Panie…


* * * * *

Wszystkim Wiernym uczęszczającym do naszej franciszkańskiej świątyni, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny czy inne jubileusze życzymy radości, spokoju oraz Bożych łask i darów w codziennym życiu osobistym i zawodowym. Zmarłych, którzy w ostatnim czasie odeszli do Pana polecamy Bożemu Miłosierdziu.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 29 VII – św. Marta, siostra Łazarza i Marii, która pokazuje nam wartość służby drugiemu człowiekowi w wyrażaniu miłości do Boga
  • 31 VII – św. Ignacy z Loyoli (1491-1556), prezbiter, wybitny teolog, dla którego najważniejszy był radykalizm chrześcijański, wielki założyciel zakonu jezuitów
  • 1 VIII – św. Alfons Maria Liguori (1696-1787), biskup i doktor Kościoła, gorliwy spowiednik, misjonarz i kaznodzieja, jeden z największych pisarzy chrześcijańskich, założyciel zgromadzenia ojców redemptorystów

CAŁODZIENNA ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

w klasztorze
ss. Bernardynek
w Kończyskach

Kancelaria parafialna

Czynna:

  • Poniedziałek, Środa, Piątek: 17:00 - 18:00
  • W Niedzielę, święta i pierwsze piątki miesiąca kancelaria jest nieczynna.
  • W sprawach nagłych, do chorego, sprawach pogrzebowych o każdej porze.

 

 

 

 

 

 

 

RDN Małopolska