VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

21 maj 2017

 

1. Szkolne Koło Caritas działające przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Zakliczynie po każdej Eucharystii przed kościołem prowadzi zbiórkę pieniędzy w ramach realizacji Kampanii Dobro na wagę złotówki ogłoszonej przez diecezjalną Caritas. Zbiórka dotyczy przysłowiowej złotówki, ale większe nominały także można ofiarować. Zostaną one zamienione na złotówki. Wolontariusze będą zbierać do puszek oznaczonych banderolą a zebrane środki zostaną przeznaczone dla dzieci na rehabilitację lub dla tych którzy znaleźli się w trudnej sytuacji finansowej. Można również zgłaszać takie potrzebujące dzieci do Diecezjalnej Caritas lub woluntariuszy Szkolnego Koła Caritas. Za ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!

2. Dzisiaj o godz. 1130 Msza św. w int. mieszkańców Faściszowej o Boże błog. i dobre urodzaje

3. Również dzisiaj o godz. 1500 dodatkowa Msza św. w intencji Parafian, Małżeństw i Rodzin.

4. We wtorek VII dzień Nowenny do św. Antoniego z Padwy. Po Mszy św. o godz. 1800 procesja eucharystyczna podczas, której odśpiewamy Litanię loretańską, dlatego w tym dniu wyjątkowo nie będzie Nabożeństwa majowego przed Mszą św.

5. Za tydzień w niedzielę na Mszy św. o godzinie 1130 przeżywać będziemy uroczystość prymicyjną naszego parafianina o. Krzysztofa Skwarło. Dzień wcześniej w sobotę ok. godziny 1700 delegacja parafii przywita Prymicjanta w Roztoce. Później nastąpi przejazd pod klasztor i około godziny 1715 będzie miało miejsce liturgiczne powitanie przed naszą świątynią, po którym Prymicjant odprawi Nabożeństwo majowe. Dziękując Bogu za dar nowego kapłana pochodzącego z naszej parafii zapraszamy na powyższe uroczystości.

6. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej w naszym sklepiku: m.in. Gościa Niedzielnego oraz innych czasopism religijnych Miłujcie się, Nasza Arka dla dzieci Ola i Jaś.

W sklepiku klasztornym można także nabyć płyty DVD z Koncertu Uwielbienia, który odbył się w ubiegłym roku na rynku w Zakliczynie. Koszt płyty to 30 zł., który będzie stanowił wsparcie finansowe do zorganizowania podobnego Koncertu Uwielbienia w tym roku, w Uroczystość Bożego Ciała. W tym dniu w czasie Mszy św. o godz. 1500 sprawowanej przez Biskupa Ordynariusza na Rynku w Zakliczynie nasze miasto otrzyma honorowy patronat św. Jana Pawła II.

7. Dnia 8 lipca w sobotę o godz. 430 spod klasztoru wyruszy III Piesza Franciszkańska Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej w Tuchowie. Zapisy do 20 czerwca w zakrystii.

8. Spotkania formacyjne dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania odbędą się 29 maja: dla grupy I o godz. 1630, dla grupy II o godz. 1620.

9. Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn informuje, że w dniach od 24 maja do 2 czerwca 2017 r. we wszystkich sołectwach Gminy Zakliczyn odbędzie się zbiórka odpadów wielkogabarytowych, opon do samochodów osobowych, oraz kompletnego (nie zdemontowanego) zużytego sprzętu RTV, AGD, elektrycznego i elektronicznego. Wszystkie odpady wielkogabarytowe oraz sprzęty elektryczne i elektroniczne należy wystawić w miejscu, z którego odbierane są odpady komunalne do godziny 7.00. Zbiórka prowadzona będzie od godzin porannych zgodnie z poniższym harmonogramem: 25 maj – miasto Zakliczyn; 1 czerwiec – Faściszowa, Bieśnik; 2 czerwiec – Kończyska, Słona, Zdonia.

10. Z racji przypadających w czwartek imienin o. Grzegorzaskładamy Solenizantowi najlepsze życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej Anielskiej i Świętego Patrona na dalsze lata kapłańskiego i zakonnego życia.

11. Do wieczności w minionym tygodniu odeszła + Matylda Kudzia - Dobry Jezu, a nasz Panie...

 

* * * * * * * * * * * * *

 

Wszystkim Wiernym uczęszczającym do naszej franciszkańskiej świątyni, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny czy inne jubileusze życzymy radości, spokoju oraz Bożych łask i darów w codziennym życiu osobistym i zawodowym.

Zmarłych, którzy odeszli do Pana polecamy Bożemu Miłosierdziu.

 

 

 

CAŁODZIENNA ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

w klasztorze
ss. Bernardynek
w Kończyskach

Kancelaria parafialna

Czynna:

  • Poniedziałek, Środa, Piątek: 17:00 - 18:00
  • W Niedzielę, święta i pierwsze piątki miesiąca kancelaria jest nieczynna.
  • W sprawach nagłych, do chorego, sprawach pogrzebowych o każdej porze.

 

 

 

 

 

 

 

RDN Małopolska

MIEJSCE NA REKLAMĘ 

kontakt: wikariusz parafii