XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

23 październik 2016

 

1. Dziś przeżywamy Światowy Dzień Misyjny, który w naszej Ojczyźnie rozpoczyna Tydzień Misyjny. Ofiary składane dzisiaj na tacę przeznaczymy na materialną pomoc misjom i misjonarzom na tzw. fundusz papieski.

O godz. 1500 dodatkowa Msza św. w int. Parafian, Dobrodziejów oraz Małżeństw i Rodzin.

2. Zapraszamy do udziału w Nabożeństwach różańcowych sprawowanych codziennie o godz. 1730, podczas których w tym tygodniu modlić się będziemy o potrzebne łaski i Boże błogosławieństwo dla wszystkich pracujących na misjach.

3. Dzisiaj po każdej Mszy św. przed kościołem młodzież z Zespołu Szkól Ponadgimnazjalnych w Zakliczynie rozdaje ulotki o szkodliwości na nasze życie i zdrowie emisji zanieczyszczeń, które dostają się do atmosfery przez spalanie złej jakości paliw energetycznych oraz odpadów zwłaszcza w gospodarstwach domowych.

4. Jutro o godz. 1600 spotkanie dla młodzieży klasy III gimnazjum przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

5. W poniedziałek w kościele ss. Bernardynek w Kończyskach o godz. 1700  Msza św. w intencji próśb i podziękowań za wstawiennictwem św. o. Pio.

6. Od dzisiejszej niedzieli przed kościołem po każdej Mszy świętej będzie można nabyć, wydany po raz kolejny przez nasz klasztor Kalendarz Parafialny na 2017 rok. Ofiary ze sprzedaży kalendarza będą przeznaczone na działalność Liturgicznej Służby Ołtarza, m.in. dofinansowanie wycieczki, dalszy zakup strojów sportowych.

7. W pracowni konserwatorskiej powstaje drewniany krzyż procesyjny, do rzeźbionej figury Chrystusa ofiarowanej w darze ołtarza w Wielki Czwartek przez LSO. I stąd nasza gorąca prośba do wszystkich, którzy posiadają i zechcieliby ofiarować jakieś złote, już może uszkodzone przedmioty, które posłużą do wykonania złoceń na krzyżu. Dlatego w przyszłą niedzielę na ołtarzu Matki Bożej zostanie umieszczony koszyk, do którego będzie można złożyć w kopercie złote przedmioty, a także jeśli ktoś by miał życzenie złożyć ofiarę pieniężną na ten właśnie cel. Z całego serca wszystkim już dziś dziękujemy!

8. Zbliża się listopad – miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych. W naszej świątyni przez cały miesiąc listopad polecać będziemy Zmarłych we Mszy świętej gregoriańskiej odprawianej o godzinie 1800 i nabożeństwie Drogi Krzyżowej o godzinie 1730. Wcześniej o 1720 wyczytywanie imion Zmarłych zgłoszonych na wypominki listopadowe. Wypominki roczne zaś odczytujemy w każdy piątek roku i odprawiamy nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Kartki na wypominki znajdują się na bocznych ołtarzach lub pobrać je można ze strony internetowej parafii. Za ofiary składane przy tej okazji składamy serdeczne Bóg zapłać! Prosimy o czytelne wypisywanie kartek i zaznaczenie czy są to wypominki miesięczne czy roczne.

9. Zwracamy się z prośbą do parafian o opłacanie u sołtysów wiosek corocznej opłaty na wywóz śmieci z cmentarza w Zakliczynie w wysokości 20 zł; opłatę można także uregulować w zakrystii do końca listopada.

10. Dziękujemy mieszkańcom Zdoni za dary ofiarowane dla klasztoru podczas tegorocznej kwesty.

11. W piątek 28 października o godz. 1130 na parkingu obok klasztoru odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu AGD, RTV i elektronicznego na rzecz katolickiego stowarzyszenia Kościół w Potrzebie wspierającego dzieła charytatywne i misyjne na całym świecie.

12. Za ofiary złożone na tacę składamy serdeczne Bóg zapłać!

 

* * * * * * * * * * * * *

Wszystkim Wiernym uczęszczającym do naszej franciszkańskiej świątyni, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny czy inne jubileusze życzymy radości, spokoju oraz Bożych łask i darów w codziennym życiu osobistym i zawodowym.

 

 

CAŁODZIENNA ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

w klasztorze
ss. Bernardynek
w Kończyskach

Kancelaria parafialna

Czynna:

  • Poniedziałek, Środa, Piątek: 17:00 - 18:00
  • W Niedzielę, święta i pierwsze piątki miesiąca kancelaria jest nieczynna.
  • W sprawach nagłych, do chorego, sprawach pogrzebowych o każdej porze.

 

 

 

 

 

 

 

RDN Małopolska

MIEJSCE NA REKLAMĘ 

kontakt: wikariusz parafii