18 NIEDZIELA ZWYKŁA                  2 sierpień 2015

Uroczystość Odpustowa ku czci Matki Bożej Anielskiej - Patronki Klasztoru i Parafii    

 

1. Dzisiaj 2 sierpnia obchodzimy uroczystość odpustową ku czci Matki Bożej Anielskiej z Porcjunkuli – patronki parafii i klasztoru. Uroczystą sumę odpustową o godzinie 1800 odprawi Ordynariusz naszej diecezji Ksiądz Biskup Andrzej Jeż. Kazania na nabożeństwach dopołudniowych głosi ks. dr Bogusław Mielec wykładowca teologii moralnej na Uniwersytecie im. Jana Pawła II oraz w WSD. w Krakowie. Dzisiaj każdy, kto pobożnie nawiedzi kościół, odmówi w nim Ojcze nasz i Wierzę oraz przyjmie Komunię świętą i pomodli się w intencjach wyznaczonych przez Papieża, ponadto nie jest przywiązany do jakiegokolwiek grzechu, zyskuje odpust zupełny. O godz.1730 zapraszamy na Nabożeństwo różańcowe ku czci Matki Bożej Anielskiej.

2. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca.

  • w pierwszy czwartek – adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 1700 - modlić się będziemy w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. W tym dniu przypada Święto Przemienienia Pańskiego.
  • spowiedź św. przed pierwszym piątkiem – w czwartek w czasie adoracji, a w sam pierwszy piątek – rano od godz. 630, zaś po południu od godz. 1445 dla dzieci i młodzieży oraz pół godziny przed wieczorną Mszą św. O godz. 1530 dodatkowa Msza św.
  • wyjazd kapłanów z posługą sakramentalną do chorych w piątek o godz. 930.

3. W niedzielę 9 sierpnia Eucharystią o godz.1500 rozpoczniemy IV Parafialne Święto Rodziny. Po Mszy św. na boisku za klasztorem odbędą się występy muzyczne, zabawy dla dzieci, konkursy dla całych rodzin, będzie też coś dla posilenia ciała – szczegóły na plakatach. Jak co roku zapraszamy wszystkie chętne panie do upieczenia i przyniesienia ciasta. Informujemy, że w tym dniu w godz. 1400 – 2000 odcinek drogi od klasztoru do dawnej mleczarni będzie wyłączony z ruchu drogowego ze względów bezpieczeństwa – prosimy o dostosowanie się do zmian przyjeżdżając na Mszę św. o godz. 1500 i 1800.

5. Rozpoczął się miesiąc sierpień postarajmy się odpowiedzieć na apel biskupów polskich, wzywających nas do trzeźwości i abstynencji. Przy tej okazji informujemy, że dnia 22 sierpnia 2015 r. w Sanktuarium Świętego Michała Archanioła i bł. ks. Bronisława Markiewicza w Miejscu Piastowym odbędzie się VI Podkarpackie Wesele bez Toastu. Zaproszenie na to spotkanie kierowane jest do rodzin, małżeństw, dorosłych, dzieci i młodzieży, a szczególnie do wszystkich tych, którzy zainteresowani są organizacją zabaw i wesel bezalkoholowych oraz stylem życia w trzeźwości – szczegóły na plakatach w gablocie.

6. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w dniu dzisiejszym na tacę.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

  • we wtorek –– św. Jan Maria Vianney, prezbiter, który będąc proboszczem w Ars, zasłynął jako spowiednik i mąż modlitwy. Obecnie czczony jest jako patron proboszczów;
  • w sobotę – św. Dominik, prezbiter, założyciel Zakonu Kaznodziejskiego

* * * * *

Wszystkim Wiernym uczęszczającym do naszej franciszkańskiej świątyni, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny czy inne jubileusze życzymy radości, spokoju oraz Bożych łask i darów w codziennym życiu osobistym i zawodowym. Zmarłych, którzy w ostatnim czasie odeszli do Pana polecamy Bożemu Miłosierdziu.

 

 

CAŁODZIENNA ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

w klasztorze
ss. Bernardynek
w Kończyskach

Kancelaria parafialna

Czynna:

  • Poniedziałek, Środa, Piątek: 17:00 - 18:00
  • W Niedzielę, święta i pierwsze piątki miesiąca kancelaria jest nieczynna.
  • W sprawach nagłych, do chorego, sprawach pogrzebowych o każdej porze.

 

 

 

 

 

 

 

RDN Małopolska

Światowe Dni Młodzieży

  Kraków 2016