XXX NIEDZIELA ZWYKŁA                    26 październik 2014

UROCZYSTOŚĆ POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA

 

1. Obchodzimy dziś rocznicę poświęcenia naszego kościoła parafialnego czyli dnia, w którym ten budynek został przeznaczony wyłącznie do kultu Bożego. To święto naszej wspólnoty, która gromadzi się w tej świątyni; jest to także okazja do modlitwy za fundatorów i budowniczych tego kościoła oraz tych, którzy troszczą się o jej piękno. Warto przypomnieć, że nasza świątynia została wzniesiona w połowie XVII wieku Konsekrował ją 27 X 1654 r. bp Albert Lipnicki, sufragan krakowski.

O godz.15.00 odbędzie się uroczyste wprowadzenie Relikwii św. Jana Pawła II do kościoła SS. Bernardynek w Kończyskach. Mszy św. będzie przewodniczył ks. Bp Ordynariusz – Andrzej Jeż.

2. Nabożeństwo różańcowe celebrujemy codziennie o godz.1730.

3. W środę o godz.18.00 Msza św. o uzdrowienie duszy i ciała pod przewodnictwem o. Pacyfika Iwaszko. Od godz. 17.00 spowiedź św. a o 17.30 różaniec św.,  który poprowadzi grupa Odnowy w Duchu Świętym.

4. W sklepiku możemy zakupić czasopisma religijne m.in. Gościa Niedzielnego, oraz Kalendarze Rolników w cenie 25 zł.

5. W sobotę  1 listopada obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszej świątyni wg porządku niedzielnego. O godz.14.00 na cmentarzu w Zakliczynie procesja z modlitwą za zmarłych, a po niej Msza św. Pamiętajmy o uporządkowaniu grobów naszych bliskich, a także innych, które widzimy, że są zaniedbane lub opuszczone, jest to wyraz naszej wiary i pamięci o zmarłych. W zakrystii można uregulować opłatę na utrzymanie cmentarza w kwocie 20zł.

6. Okazja do spowiedzi przed uroczystością Wszystkich Świętych: codziennie 15 min. przed Mszą św., a w piątek rano od godz.6.30 i popołudniu od godz.17.00.

7. W dniach od 1 do 8 listopada za pobożne (czyli modlitewne) nawiedzenie cmentarza możemy pod zwykłymi warunkami uzyskać odpust zupełny, czyli całkowite darowanie kar dla dusz w czyśćcu cierpiących. Odpust zupełny możemy uzyskać raz dziennie. Warunki uzyskania odpustu zupełnego:

  • Wzbudzić intencję jego otrzymania.
  • Być w stanie łaski uświęcającej
  • Wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu
  • Przyjąć w tym dniu Komunię Świętą
  • Odnowić naszą jedność ze wspólnotą Kościoła poprzez odmówienie: “Ojcze nasz”, “Wierzę w Boga” oraz modlitwy w intencjach bliskich Ojcu Świętemu.

8. W niedzielę obchodzimy wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. O godz. 17.00 zostanie odprawiona na placu kościelnym procesja z modlitwami za zmarłych.

9. Za parę dni rozpoczniemy listopad – miesiąc modlitwy za zmarłych. W naszej świątyni przez cały miesiąc listopad polecać będziemy Zmarłych we Mszy świętej gregoriańskiej odprawianej o godzinie 1800 i nabożeństwie Drogi Krzyżowej o godzinie 1730. Wcześniej o 1720 wyczytywanie imion Zmarłych zgłoszonych na wypominki listopadowe. Wypominki roczne zaś odczytujemy w każdy piątek roku i odprawiamy nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Kartki na wypominki znajdują się na bocznych ołtarzach lub pobrać je można ze strony internetowej parafii. Za ofiary składane przy tej okazji składamy serdeczne Bóg Zapłać! Prosimy o czytelne wypisywanie kartek i zaznaczenie czy są to wypominki miesięczne czy roczne.

10. Do nabycia przed kościołem Kalendarz Parafialny, z którego dochód przeznaczony będzie na dokończenie remontu pomieszczeń dla ministrantów i lektorów oraz na zorganizowanie wycieczki dla nich. Za wsparcie tej akcji serdecznie dziękujemy!

11. Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn informuje, że w dniach 29, 30 i 31 października br. zostaną dokonane przelewy rolnikom, którym przyznano zwrot podatku akcyzowego w 2014 r. W tych samych dniach, 29, 30 i 31 października br. w kasie Urzędu Miejskiego w Zakliczynie będą wypłacane pieniądze rolnikom, którzy nie podali we wnioskach kont bankowych. Prosimy o terminowe zgłaszanie się w kasie - odbiór możliwy wyłącznie w wyznaczonych dniach.

12. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj tacę.

13. W piątek swoje imieniny będzie obchodził br. Anioł – zakrystianin – życzymy mu wiele łask Bożych w życiu zakonnym.

14. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła + Adela Śliwa. Dobry Jezu, a nasz Panie…

* * * * *

Wszystkim Wiernym uczęszczającym do naszej franciszkańskiej świątyni, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny czy inne jubileusze życzymy radości, spokoju oraz Bożych łask i darów w codziennym życiu osobistym i zawodowym. Zmarłych, którzy w ostatnim czasie odeszli do Pana polecamy Bożemu Miłosierdziu.

 

 

CAŁODZIENNA ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

w klasztorze
ss. Bernardynek
w Kończyskach

Kancelaria parafialna

Czynna:

  • Poniedziałek, Środa, Piątek: 17:00 - 18:00
  • W Niedzielę, święta i pierwsze piątki miesiąca kancelaria jest nieczynna.
  • W sprawach nagłych, do chorego, sprawach pogrzebowych o każdej porze.

 

 

 

 

 

 

 

RDN Małopolska