1 NIEDZIELA ADWENTU- 22 LISTOPADA  2020 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

1        Waz z Adwentem rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Przygotowujemy się do świąt Bożego Narodzenia, ale równocześnie przypominamy sobie o konieczności czuwania, bo Chrystus przyjdzie powtórnie w chwale, jak to sam zapowiedział.

2        „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”, to tytuł programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce na kolejny rok liturgiczny, Jego mottem są słowa: "Ojciec mój da wam prawdziwy chleb z nieba” (J. 6,32). Rok ten będzie drugim etapem trzyletniego programu duszpasterskiego pod hasłem: „Eucharystia daje życie”. Jego zasadniczym celem jest pogłębienie  znaczenia tajemnicy Eucharystii jako centrum życia chrześcijańskiego, rozumienia symboliki celebracji eucharystycznych i częstego uczestnictwa w nich.

3        Roraty w naszej świątyni będziemy odprawiać w tygodniu o godz. 1800, zaś w soboty o godz. 700. Z tej racji następna  Msza św. sobotnia o godz. 800 . Zapraszamy wiernych, a zwłaszcza dzieci z lampionami, ministrantów oraz młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania do radosnego oczekiwania na przyjście Pana uczestnicząc w roratach poprzez transmisje internetowe. W kościele zachowujemy rygory sanitarne.  

4        Brat Józef Domagała, od poniedziałku rozpocznie roznoszenie – pobłogosławionych dzisiaj na sumie – opłatków wigilijnych. Za życzliwe przyjęcie brata i złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!

5        Modlitwy nowennowe przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP  odmawiać będziemy w dni powszednie na wieczornej Mszy św., a w sobotę i w niedzielę na Mszy o godz.700Godzinki 
o Niepokalanym Poczęciu Matki Bożej w czasie trwania nowenny śpiewać będziemy o godz. 1730, a w sobotę i niedzielę o 630.

6        Od dzisiaj do IV niedzieli Adwentu włącznie będzie można złożyć dary serca dla najbardziej potrzebujących rodzin naszej parafii w postaci długoterminowych produktów żywnościowych– specjalny kosz znajduje się przy ołtarzu Matki Bożej. Natomiast jeśli ktoś chciałby przeznaczyć ofiarę pieniężną na ten cel może ją złożyć do skarbonki, przy ołtarzu św. Antoniego.

7        W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Od godz. 1700 prywatna adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godz. 1730 Godzinki do Niepokalanego Poczęcia NMP.

8        W pierwszy piątek miesiąca Spowiedź święta rano od godz. 630, zaś po południu od godz. 1545 dla dzieci
 i młodzieży oraz pół godziny przed wieczorną Mszą św. O godz. 1630 dodatkowa Msza św., 
a po wieczornej Eucharystii Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. Z powodu obostrzeń sanitarnych, kapłani z posługą sakramentalną do chorych, udadzą się tylko na wcześniejsze zgłoszenie .

9        W sobotę zapraszamy na Nabożeństwo różańcowe o godz. 1730 podczas którego będziemy modlić się 
w intencji rodzin.

10     W zakrystii i przed kościołem można nabyć prasę katolicką, a w kruchcie kościoła kalendarze na 2021 r.

11     Krzysztofa Sekułę i wszystkich zmarłych, którzy w ostatnim czasie odeszli do Pana polecamy Bożemu Miłosierdziu.

 

Wszystkim Wiernym uczęszczającym do naszej franciszkańskiej świątyni, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny czy inne jubileusze życzymy radości, spokoju oraz Bożych łask i darów w codziennym życiu osobistym i zawodowym. Zmarłych, którzy w ostatnim czasie odeszli do Pana polecamy Bożemu Miłosierdziu.

 

Z KALENDARZA LITURGICZNEGO 

  • 30 listopada —  Święto św. Andrzeja Apostoła 
  • 3 grudnia  — Wspomnienie św. Franciszka Ksawerego   
  •  

  

INTENCJA APOSTOLSTWA MODLITWY NA LISTOPAD

 Módlmy się  o pokój społeczny, w intencji ochrony życia, zakończenia trwającego kryzysu, a także o ustanie rozwijającej się pandemii.

 

CAŁODZIENNA ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

w klasztorze
ss. Bernardynek
w Kończyskach

Kancelaria parafialna

Czynna:

  • Poniedziałek, środa, piątek: 
    16:30 - 17:30
  • W Niedzielę, święta i pierwsze piątki miesiąca kancelaria jest nieczynna.
  • W sprawach nagłych,
    do chorego, w związku z organizacja pogrzebu o każdej porze.

 

 

 

 

 

 

 

RDN Małopolska