2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU       1 marzec 2015     

      

1. W dzisiejszą II niedzielę Wielkiego Postu modlimy się za misje i misjonarzy posłanych do narodów i wspieramy ich ofiarami złożonymi do puszek przed kościołem za które składamy serdeczne Bóg zapłać!

2. Dziękujemy o. Alojzemu Warotowi, definitorowi prowincji, gwardianowi z klasztoru pw. św. Kazimierza w Krakowie i wicepostulatorowi w procesie beatyfikacji brata Alojzego Kosiby za wygłoszone Słowo Boże i przybliżenie nam charyzmatu Sługi Bożego brata Alojzego, o którego beatyfikację modlimy się w naszej prowincji zakonnej.

3. Codziennie przez cały Wielki Post odprawiamy następujące nabożeństwa:

 • Drogę Krzyżową o godzinie 17.30. W sposób szczególny zapraszamy na to nabożeństwo w poniedziałek: FZŚ; we wtorek: dzieci; w środę: młodzież przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania
 • Gorzkie Żalew niedzielę o godz. 17.00 z kazaniem pasyjnym i uczczenie relikwii Krzyża Świętego
 • Tzw. Piątki Pasyjne: o godz. 9.00 Droga Krzyżowa, Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i ok. godz. 10.30 Msza św., a po niej uczczenie relikwii Krzyża Świętego.

4. W środę obchodzimy święto św. Kazimierza Królewicza.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobotę miesiąca – dni odnowy wewnętrznej

 • w pierwszy czwartek obchodzimy dzień wdzięczności za dar Eucharystii - Adoracja Najśw. Sakramentu w intencji powołań kapłańskich i zakonnych od godz.17.00
 • w pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi św.: rano od godz. 6.30, następnie o 14.45  i o godz.17.30. O godz. 15.30 dodatkowa Msza św. dla dzieci i młodzieży. Do chorych kapłani z posługą sakramentalną udadzą się udadzą się od godz. 9.30.
 • w pierwszą sobotę miesiąca o godz.17.30 Nabożeństwo Różańcowe z modlitwą w intencji matek oczekujących potomstwa, a następnie Msza św. ku czci NMP

6. Jako wielkopostną jałmużnę możemy ofiarować dary w postaci długoterminowych produktów żywnościowych dla potrzebujących rodzin naszej parafii. Składać je możemy do kosza przy ołtarzu Matki Bożej. W sklepiku do nabycia prasa katolicka oraz wielkanocne baranki i paschaliki.  Za złożone ofiary przeznaczone na Caritas Diecezjalny i Parafialny serdecznie dziękujemy.

7. Spotkanie formacyjne dla młodzieży gimnazjalnej przygotowujące do Sakramentu Bierzmowania, odbędzie się zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami:

grupa I - 13 marzec 2015 (piątek) godzina 1600

grupa II - 18 marzec 2015 (środa) godzina 1650

grupa III - 7 marzec 2015 (sobota) godzina 1000

8. W dniach od 13-15 marca 2015 r. w Miejscu Piastowym odbędą się Rekolekcje Trzeźwościowe dla

 • rodzin /zapewniona opieka nad dziećmi/
 • osób szukających dróg wyjścia z nałogów i zniewoleń
 • wszystkich chcących włączyć się z pomocą i modlitwą o trzeźwość dla trwających w nałogach i ich rodzin Zaproszenia są do odebrania w kruchcie kościoła, a informacje na plakacie w gablocie.

9. W dniach od 2 do 31 marca 2015 r. odbędzie się rekrutacja dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz klas pierwszych Szkoły Podstawowej w Zakliczynie na rok szkolny 2015/2016. Zapisu dziecka można dokonać sekretariacie szkoły przy ul. Malczewskiego 56 we wszystkie dni robocze w godzinach od 7.00 do 15.00. Rodzice przy zapisie winni okazać do wglądu dowód osobisty oraz odpis aktu urodzenia dziecka. W tym samym czasie i miejscu odbywać się będzie rekrutacja do klas pierwszych Gimnazjum w Zakliczynie. Szczegółowe informacje na temat rekrutacji dzieci i uczniów oraz druki wymaganych dokumentów dostępne są na stronie internetowej szkoły  oraz w sekretariacie ZSPiG przy ul. Malczewskiego 56 w Zakliczynie.

10 Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę oraz te na pokrycie kosztów związanych z wydawaniem Informatora Parafialnego.* * * * *

Wszystkim Wiernym uczęszczającym do naszej franciszkańskiej świątyni, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny czy inne jubileusze życzymy radości, spokoju oraz Bożych łask i darów w codziennym życiu osobistym i zawodowym. Zmarłych, którzy w ostatnim czasie odeszli do Pana polecamy Bożemu Miłosierdziu.

 

 

CAŁODZIENNA ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

w klasztorze
ss. Bernardynek
w Kończyskach

Kancelaria parafialna

Czynna:

 • Poniedziałek, Środa, Piątek: 17:00 - 18:00
 • W Niedzielę, święta i pierwsze piątki miesiąca kancelaria jest nieczynna.
 • W sprawach nagłych, do chorego, sprawach pogrzebowych o każdej porze.

 

 

 

 

 

 

 

RDN Małopolska

Światowe Dni Młodzieży

  Kraków 2016