IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

26 marzec 2017

 

1. Dzisiejsza, już czwarta niedziela Wielkiego Postu różni się nieco od pozostałych. W tradycji Kościoła nazywamy ją niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku.

2. Dzisiaj o godz. 1500 w klasztorze spotkanie dla członków Rady Parafialnej.

3. Nabożeństwa wielkopostne w naszym kościele:

  • Gorzkie Żalez kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 1700 a po nich uczczenie relikwii Krzyża Świętego
  • Droga Krzyżowa codziennie oprócz niedziel i czwartków o godz. 1730, którą animują: w poniedziałek – FZŚ; we wtorek – LSO; w sobotę – Oaza Rodzin
  • w Piątki Pasyjne o godz. 900 Droga Krzyżowa, następnie Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i ok. godz. 1030 Msza św., a po niej uczczenie relikwii Krzyża Świętego.

4. W czwartek o godz. 1730 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia z wystawieniem Najśw. Sakramentu.

5. W środę o godz. 1700 Msza św. o uzdrowienie duszy i ciała pod przewodnictwem o. Pacyfika Iwaszko. O godz. 1730 odmówimy część Różańca świętego. Okazja do spowiedzi świętej od godz. 1700.

6. W sobotę o godz. 1715 nabożeństwo pierwszosobotnie z wystawieniem Najśw. Sakramentu, na które złoży się: część Różańca świętego, Litania loretańska, Akt poświecenia się Niepokalanemu Sercu Maryi oraz w sposób szczególny będziemy się modlić w intencji matek oczekujących potomstwa i tych proszących o dar macierzyństwa

7. Jako wielkopostną jałmużnę możemy ofiarować dary w postaci długoterminowych produktów żywnościowych dla potrzebujących rodzin naszej parafii. Specjalny kosz został umieszczony przy ołtarzu Matki Bożej, a kto by zechciał przeznaczyć ofiarę pieniężną na ten cel może ją złożyć do skarbonki z logo Caritas i napisem Ofiara dla potrzebujących przy ołtarzu św. Antoniego – dziękujemy za każdy dar.

8. W sklepiku możemy nabyć prasę katolicką m.in. Gościa Niedzielnego, Miłujcie się, dla dzieci Ola i Jaś Nasza Arka oraz wielkanocne baranki i paschaliki a także rękodzieła z ceramiki z wizerunkami świętych wykonane przez artystę z Tymowej – ofiara dobrowolna.

9. Dziękujemy za złożone ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i świąteczny wystrój kościoła mieszkańcom Słonej (410zł), Bieśnika (500zł) oraz pewnej osobie.

10. W dniu 4 kwietnia br. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Zakliczynie organizowana jest akcja honorowego oddawania krwi. Serdecznie zapraszamy do udziału mieszkańców Zakliczyna. Rejestracja w budynku szkoły w tym dniu od godz. 900 do 1200.

11. W dniu 07 kwietnia br. odbędzie się tarnowska Ekstremalna Droga Krzyżowa. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 2000 w parafii św. Rodziny (kościół Księży Misjonarzy w Tarnowie). Dodatkowe informacje i zapisy na stronie internetowej www.edk.org.plod 20 marca.

12. W zakrystii można zgłaszać chorych w ramach przedświątecznej posługi sakramentalnej, która odbędzie się w sobotę 8 kwietnia od godz. 930. W naszej parafii rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w czwartek 6 kwietnia , a zakończą w Niedzielę Palmową – dokładny program podany w Informacjach Parafialnych, na stronie internetowej parafii i Facebooku.

13. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę oraz te z ubiegłej niedzieli z przeznaczeniem na pokrycie kosztów związanych z ogrzewaniem naszej świątyni i klasztoru, które wyniosły 3645 zł.

 

 

 

* * * * * * * * * * * * *

 

Wszystkim Wiernym uczęszczającym do naszej franciszkańskiej świątyni, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny czy inne jubileusze życzymy radości, spokoju oraz Bożych łask i darów w codziennym życiu osobistym i zawodowym.

Zmarłych, którzy odeszli do Pana polecamy Bożemu Miłosierdziu.

 

 

 

CAŁODZIENNA ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

w klasztorze
ss. Bernardynek
w Kończyskach

Kancelaria parafialna

Czynna:

  • Poniedziałek, Środa, Piątek: 17:00 - 18:00
  • W Niedzielę, święta i pierwsze piątki miesiąca kancelaria jest nieczynna.
  • W sprawach nagłych, do chorego, sprawach pogrzebowych o każdej porze.

 

 

 

 

 

 

 

RDN Małopolska

MIEJSCE NA REKLAMĘ 

kontakt: wikariusz parafii