OGŁOSZENIA PARAFIALNE  

 

5 NIEDZIELA WIELKANOCNA  – 15 Maja 2022 rok

 

 1. W dniu dzisiejszym  na Mszy św. o godz. 1130 rocznicapierwszej Komunii św.. Polecamy dzieci klas IV Panu Bogu, aby z tego źródła łask jakim jest Najświętszy Sakrament czerpały nieustannie siłę do życia zgodnego z wymaganiami Ewangelii Chrystusa. O godz. 1600  spotkanie Rady Parafialnej, przewodniczących Kół Gospodyń Wiejskich oraz osób zaangażowanych w przygotowanie obchodów 400 lecia naszego Klasztoru.
 2. Nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej  codziennie o godz. 17.30, za wyjątkiem wtorku. Zachęcamy do odmawiania lub śpiewania Litanii Loretańskiej w kościele, przy kapliczkach i w rodzinnych domach. Ofiarujmy ją w intencji: ,, O pokój w świecie a szczególnie na Ukrainie, o miłość i zgodę we wszystkich małżeństwach i rodzinach naszej parafii oraz owocne Misje Parafialne.”
 3. W poniedziałek święto św. Andrzeja Boboli patrona Polski i naszego ordynariusza, bpa Andrzeja Jeża, pamiętajmy o nim w  modlitwach.
 4. We wtorek VI dzień Nowenny do św. Antoniego z Padwy. Po Mszy św. o godz. 1800 procesja eucharystyczna podczas, której odśpiewamy Litanię loretańską, dlatego w tym dniu wyjątkowo nie będzie Nabożeństwa majowego przed Mszą św.
 5. W przyszłą niedzielę  o godz. 1500 dodatkowa Msza św. w intencji narzeczonych, małżeństw i rodzin.
 6. Sołtys Bieśnika informuje, że w dniu dzisiejszym w budynku byłej szkoły, można opłacić podatek za drugi kwartał, oraz za utrzymanie cmentarza parafialnego w Zakliczynie.
 7. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: m.in. Gościa Niedzielnego oraz innych czasopism religijnych: Miłujcie się i Lasalet.
 8. Składamy, płynące z serca, serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na tacę inwestycyjna w kwocie 7563 zł.
 9. W minionym tygodniu odszedł do Pana w Norwegii Stanisław Wypasek, polećmy jego i wszystkich naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek….

Wszystkim Wiernym uczęszczającym do naszej franciszkańskiej świątyni, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny czy inne jubileusze życzymy radości, spokoju oraz Bożych łask i darów w codziennym życiu osobistym i zawodowym. Zmarłych, którzy w ostatnim czasie odeszli do Pana polecamy Bożemu Miłosierdziu.

  

INTENCJA APOSTOLSTWA MODLITWY NA MAJ 

  

Módlmy się, aby ludzie młodzi, powołani do pełni życia, odkryli w Maryi wzór słuchania, głębię rozeznawania, odwagę wiary oraz poświęcenie się służbie.  

  

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

CAŁODZIENNA ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

w klasztorze
ss. Bernardynek
w Kończyskach

Kancelaria parafialna

Czynna:

 • Poniedziałek, środa, piątek: 
  16:30 - 17:30
 • W Niedzielę, święta i pierwsze piątki miesiąca kancelaria jest nieczynna.
 • W sprawach nagłych,
  do chorego, w związku z organizacja pogrzebu o każdej porze.

 

 

 

 

 

 

 

RDN Małopolska