XX NIEDZIELA ZWYKŁA                    17 sierpień 2014

 

1. Bóg pragnie okazywać nam miłosierdzie – to przesłanie usłyszeliśmy w liturgii dzisiejszej – 20. niedzieli w ciągu roku. Zechciejmy je przyjąć z otwartymi sercami, abyśmy mogli się nim dzielić z tymi, do których Pan nas posyła.

2. Przypominamy, że zgodnie z prośbą naszych biskupów sierpień jest miesiącem trzeźwości. Zachęcamy do wytrwania w abstynencji, ofiarowując ją za tych, którzy sami nie potrafią jej zachować i są uzależnieni od alkoholu.

3. Na wieczornych mszach św. modlimy się:

  • w poniedziałek do św. Franciszka z Asyżu o powołania kapłańskie i zakonne
  • We wtorek do św. Antoniego w intencji próśb i podziękowań
  • W czwartek o godz. 17.30 Koronka do Miłosierdzia Bożego po mszy św. modlitwa do bł. Krystyna Gondka
  • W piątek o godz. 17.20 wypominki za zmarłych i nabożeństwo Drogi Krzyżowej

4. W sobotę, 23 sierpnia, będziemy obchodzili Europejski Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych. Dzień ten został ustanowiony przez Parlament Europejski w 2008 roku. Po raz pierwszy był publicznie obchodzony dopiero w 2011, i to w Warszawie. Tego dnia módlmy się o dobre owoce ich cierpień dla przyszłych pokoleń.

5. Zarząd Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Zakliczynie, w związku z organizacją akcji CZAS NA STRAŻ zaprasza wszystkich chętnych do oddania krwi dnia 24.08.2011 (niedziela) w godzinach od 10.00 do 14.00 do ratusza miejskiego. Aby oddać krew potrzebny jest dobry stan zdrowia oraz dowód osobisty. Ponadto zapraszamy wszystkich tego dnia na szereg atrakcji związanych z jubileuszem       140 - lecia powstania Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Zakliczynie. Ramowy program przedstawiony jest na plakatach informacyjnych.

6. Można już korzystać z dodatkowego parkingu, który co prawda nie jest jeszcze wykończony ale można już na nim parkować samochody, prosimy przy tym aby tak  umieszczać swoje pojazdy aby jak najlepiej wykorzystać wszystkie miejsca przeznaczone do parkowania.

            Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią z tej racji że powstały nowe miejsca postoju dla samochodów dla wiernych przybywających na nabożeństwa oraz ze względów o których była już mowa wcześniej w kościele a są one związane z bezpiecznym funkcjonowaniem klasztoru nie będzie możliwości korzystania z parkingu w podwórku klasztornym i wejścia od tej strony, zaś część korytarza dostępnego dla wiernych zostanie objęta klauzurą w której poruszać się mogą tylko zakonnicy i pracownicy klasztoru.

            Wierzymy że zmiany te spotkają się ze zrozumieniem ze strony wiernych.

7. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary na tacę inwestycyjno-remontową. 


* * * * *

Wszystkim Wiernym uczęszczającym do naszej franciszkańskiej świątyni, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny czy inne jubileusze życzymy radości, spokoju oraz Bożych łask i darów w codziennym życiu osobistym i zawodowym. Zmarłych, którzy w ostatnim czasie odeszli do Pana polecamy Bożemu Miłosierdziu.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • W środę – św. Bernard (1090-1153), opat cystersów w Clairvaux (Francja) i doktor Kościoła, wielki myśliciel, teolog i mistyk, nazywany „wyrocznią Europy”; słowem i przykładem prowadził do Boga
  • W czwartek – św. Pius X (1835-1914), papież, który odrodził życie eucharystyczne, wydając dekrety o częstszym przystępowaniu do Eucharystii i pozwalając dzieciom na wcześniejszą Komunię Świętą; nazwano go „papieżem dzieci”
  • W piątek, 22 sierpnia, będziemy się radowali Maryją – Królową. Od wieków Kościół wierzył w królowanie Maryi. Wiele narodów i państw obrało Maryję za swoją Królową. Także i nasz naród, odczytując znaki czasu, powierzył Jej swoje losy. Pamiętajmy, że Maryja jest Królową wszystkich, gdyż wydała na świat Syna – Króla i Pana wszystkiego.

CAŁODZIENNA ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

w klasztorze
ss. Bernardynek
w Kończyskach

Kancelaria parafialna

Czynna:

  • Poniedziałek, Środa, Piątek: 17:00 - 18:00
  • W Niedzielę, święta i pierwsze piątki miesiąca kancelaria jest nieczynna.
  • W sprawach nagłych, do chorego, sprawach pogrzebowych o każdej porze.

 

 

 

 

 

 

 

RDN Małopolska