XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

24 wrzesień 2016

 

1. Dzisiaj po każdej Mszy św. przed kościołem zbiórka do puszek dla poszkodowanych w trzęsieniu ziemi we Włoszech. O godz. 1500 dodatkowa Msza św. w intencji Parafian, Małżeństw i Rodzin

Dzisiaj rozpoczynamy nowennę przed uroczystością św. Franciszka z Asyżu, którą odmawiać będziemy po wieczornej Mszy św.

2. Jutro o godz. 1600 w salce duszpasterskiej spotkanie dla młodzieży gimnazjalnej klas trzecich przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

3. Co roku w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćko, spowiednika św. Faustyny, na ulicach miast, miasteczek i wsi, odmawiana jest Koronka do Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy do włączenia się w tę piękną modlitwę. Spotykamy się 28 września (w środę) o godz. 1500. Koronka będzie odmawiana w trzech miejscach: przy kościele pw. św. Idziego Opata, przy  rondzie oraz przy naszym klasztorze. Również ss. Bernardynki zapraszają do siebie na modlitwę w Godzinie Miłosierdzia. Zgromadźmy się licznie przy kapliczkach i krzyżach w naszych miejscowościach. Niech przez chwilę świat zatrzyma się w zadumie i kontemplacji Bożego Miłosierdzia. To niepowtarzalna okazja do podzielenia się orędziem o Bożym Miłosierdziu z przechodzącym obok człowiekiem.

4. W środę o godz. 1800 Msza św. o uzdrowienie duszy i ciała, której przewodniczył będzie o. Pacyfik Iwaszko. Od godz. 1700 okazja do spowiedzi świętej, a o godz. 1730 odmówimy część Różańca świętego.

5. Najbliższa sobota będzie pierwszą sobotą października – miesiąca modlitwy różańcowej. Nabożeństwa różańcowe w naszej świątyni przez cały miesiąc przed wieczorną Mszą św., czyli o godz. 1730.

6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 700 zmiana tajemnic dla członków Róż różańcowych.

7. W czwartek swoje imieniny będzie obchodził senior naszego klasztoru o. Michał Ślusarek – życzymy Drogiemu Solenizantowi Bożego błogosławieństwa, dużo zdrowia i opieki Matki Bożej Anielskiej, Patronki naszej parafii i klasztoru.

8. Za ofiary złożone na tacę oraz do puszek przed kościołem składamy serdeczne Bóg zapłać!

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • we wtorek – św. Wincenty à Paulo, prezbiter,
  • w środę – św. Wacław, męczennik i główny patron Czech,
  • w czwartek – święci Archaniołowie: Michał, Gabriel i Rafał; ich imiona oznaczają odpowiednio: Michał − „któż jak Bóg”, Gabriel − „moc Boża”, Rafał − „Bóg uzdrawia”;
  • w piątek – św. Hieronim, prezbiter i Doktor Kościoła, któremu zawdzięczamy łacińskie tłumaczenie Pisma Św. zwane Wulgatą;
  • w sobotę − św. Teresa od Dzieciątka Jezus, francuska karmelitanka, patronka misji.


* * * * * * * * * * * * *

Wszystkim Wiernym uczęszczającym do naszej franciszkańskiej świątyni, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny czy inne jubileusze życzymy radości, spokoju oraz Bożych łask i darów w codziennym życiu osobistym i zawodowym.

 

 

CAŁODZIENNA ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

w klasztorze
ss. Bernardynek
w Kończyskach

Kancelaria parafialna

Czynna:

  • Poniedziałek, Środa, Piątek: 17:00 - 18:00
  • W Niedzielę, święta i pierwsze piątki miesiąca kancelaria jest nieczynna.
  • W sprawach nagłych, do chorego, sprawach pogrzebowych o każdej porze.

 

 

 

 

 

 

 

RDN Małopolska

MIEJSCE NA REKLAMĘ 

kontakt: wikariusz parafii