5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU    22 marzec 2015     

      

1. Dziś – piąta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą czarną, od zwyczaju zasłaniania krzyży od dziś aż do Wielkiego Piątku włącznie na znak naszego smutku z powodu śmierci Zbawiciela. Przed kościołem można nabyć Franciszkański Biuletyn Informacyjny wydawany przez kleryków naszego Wyższego Seminarium – za złożone ofiary składamy serdeczne dziękujemy!

2. We wtorek od 8.30 do 17.00 z przerwą od godz. 12.00 do 14.00 w parafii pw. św. Idziego w Zakliczynie odbędzie się spowiedź św. przed świętami wielkanocnymi z udziałem kapłanów z naszego dekanatu. Zachęcamy naszych parafian, aby skorzystali z tej okazji z sakramentu pokuty i w ten sposób przygotowali się na dobre przeżycie rekolekcji wielkopostnych oraz świąt wielkanocnych.

3. W środę przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego, a zarazem Dzień Świętości Życia w tym dniu o godz.18.00 Msza św. o uzdrowienie duszy i ciała pod przewodnictwem o. Pacyfika Iwaszko. Od godz.17.00 okazja do spowiedzi św. o 17.30 nabożeństwo Różańcowe.

4. W czwartek w  naszej parafii rozpoczną się rekolekcje wielkopostne i będą trwały do Niedzieli Palmowej poprowadzi je o. Mariusz Chyrowskimagister nowicjatu oo. Redemtotystów w Lubaszowej.

Program rekolekcji jest następujący:

  • w czwartek o godz. 8.30 i 18.00 msza św. z nauką ogólną; po wieczornej Mszy św. spotkanie dla młodzieży pracującej uczącej się w tym dla kandydatów do Bierzmowania z trzech klas gimnazjum
  • w piątek od godz. 9.00 nabożeństwa pasyjne z kazaniem; popołudniu msza św. o godz.18.00 z nauką ogólną a po niej Parafialna Droga Krzyżowa która przejdzie ulicą Jagiellońską i Wyspiańskiego do klasztoru ss. Bernardynek w Kończyskach. Zapraszamy wszystkich Parafian: dorosłych, młodzież i dzieci do udziału w tym Nabożeństwie. W ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania także młodzież gimnazjalną. Prosimy o zabranie śpiewnika i świec. W tym dniu nie będzie nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 17.30.
  • uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Faściszowej swoje spotkania rekolekcyjne będzie miała w czwartek  i piątek od godz.11.30.
  • w sobotę o godz. 8.30 Msza św. z nauką ogólną o godz.10.00 Msza św. dla chorych z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych. Prosimy najbliższą rodzinę czy też sąsiadów o pomoc chorym w dotarciu do kościoła i z powrotem.
  • od godz. 9.30 odbędą się odwiedziny chorych z posługą sakramentalną przedświąteczną; prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii po Mszy św.

Wieczorem o godz.18.00 Msza św. z nauką ogólną po niej nauka stanowa dla małżonków. Msza św. będzie sprawowana w intencji małżeństw i rodzin podczas, której będzie można podjąć duchową adopcję dziecka poczętego.

  • w niedzielęzakończenie rekolekcji z nauką ogólną i końcowym błogosławieństwem po każdej Mszy św. oraz Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

Okazja do spowiedzi w czasie rekolekcji rano od godz.8.00 oraz wieczorem od godz.17.00.

Taca z czwartku, piątku i soboty jest przeznaczona dla o. Rekolekcjonisty oraz braci nowicjuszy oo. Redemptorystów w Lubaszowej. Program rekolekcji dostępny jest na stoliku w kruchcie i korytarzu – możemy go zabrać do domów.

5. W Niedzielę Palmową przed Mszą św. o godz.10.00 procesja z palmami, a po niej konkurs na najpiękniejszą palmę.

6. W czwartek o godz.18.00 Msza św. w intencji mieszkańców Kończysk o Boże błog. i potrzebne łaski.

7. Dziękujemy mieszkańcom Zdoni, Kończysk, Słonej oraz Zakliczyna z ul. Jagiellońskiej wraz z blokiem, z ul. Zielonej, Ruchu Oporu i Sobieskiego za złożone ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i dekorację świąteczną naszego kościoła.

8. Jeszcze do Niedzieli Palmowej można ofiarować dary w postaci długoterminowych produktów żywnościowych dla ubogich rodzin naszej parafii /kosz znajduje się przy ołtarzu Matki Bożej/.

9. W sklepiku możemy nabyć prasę katolicką oraz wielkanocne baranki i paschaliki oraz kartki świąteczne. Za złożone ofiary przeznaczone na Caritas Diecezjalny i Parafialny serdecznie dziękujemy.

10. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę.

 


* * * * *

Wszystkim Wiernym uczęszczającym do naszej franciszkańskiej świątyni, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny czy inne jubileusze życzymy radości, spokoju oraz Bożych łask i darów w codziennym życiu osobistym i zawodowym. Zmarłych, którzy w ostatnim czasie odeszli do Pana polecamy Bożemu Miłosierdziu.

 

 

CAŁODZIENNA ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

w klasztorze
ss. Bernardynek
w Kończyskach

Kancelaria parafialna

Czynna:

  • Poniedziałek, Środa, Piątek: 17:00 - 18:00
  • W Niedzielę, święta i pierwsze piątki miesiąca kancelaria jest nieczynna.
  • W sprawach nagłych, do chorego, sprawach pogrzebowych o każdej porze.

 

 

 

 

 

 

 

RDN Małopolska

Światowe Dni Młodzieży

  Kraków 2016