II NIEDZIELA ZWYKŁA

15 styczeń 2017

 

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Na naszych oczach wiele rodzin przeżywa ból rozłąki z najbliższymi, którzy wyjechali w poszukiwaniu lepszej pracy i zarobków. Na naszych oczach trwa też dramat tysięcy rodzin opuszczających swoje domostwa z powodu wojen, biedy i prześladowań. Otoczmy ich dzisiaj szczególną modlitwą.

2. Dzisiaj o godz. 1500 w kościele rozpocznie się spotkanie opłatkowe dla grup parafialnych: Caritas, Róż różańcowych, FZŚ, Rady Parafialnej, Asysty procesyjnej – serdecznie zapraszamy!

3. W dniach od 18 do 25 stycznia w całym Kościele będzie trwał Tydzień Powszechnej Modlitw o Jedność Chrześcijan.

4. W sobotę, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w niedzielę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy o nich i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy odeszli już do Pana. Tak wiele im zawdzięczamy. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć.

5. W przyszłą niedzielę dodatkowa Msza św. o godz. 1500 w intencji Małżeństw i Rodzin.

6.Jest jeszcze 5 wolnych miejsc na wycieczkę do Wilna – zapisy w zakrystii tylko do końca stycznia. Osoby, które już dokonały zapisu proszone są o wpłatę I raty w wysokości 400 zł. do 25 stycznia.

7. Fundacja Rozwoju Kompetencji i Przedsiębiorczości prowadzi nabór do IV edycji projektu Młodzi Proaktywni, objętego Patronatem Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie. Głównym celem projektu jest pomoc osobom bezrobotnym w podjęciu pracy i zdobyciu doświadczenia zawodowego.  Projekt skierowany jest do ludzi młodych 18 – 29 rokiem życia, biernych zawodowo, zamieszkujących tereny wiejskie. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej projektu mlodzi.fundacjaproaktywni.pl

8. W budynku Ratusza w Zakliczynie przez cały styczeń od poniedziałku do piątku w godz. od 800 do 1300 można dokonać opłat ubezpieczenia budynków rolnych, OC rolnika oraz innych ubezpieczeń.

9. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę, które przeznaczone będą na pokrycie kosztów związanych z ogrzewaniem naszego kościoła i klasztoru.

10. Do wieczności w minionym tygodniu odeszła + s. Agnieszka Skwara z klasztoru ss. Bernardynek w Kończyskach – Dobry Jezu, a nasz Panie…

 

W tym tygodniu patronują nam:

  • we wtorek – św. Antoni, opat, żyjący na przełomie III i IV wieku, słynny pustelnik
  • w czwartek – św. Józef Sebastian Pelczar biskup przemyski, założyciel Sióstr Sercanek
  • w sobotę – św. Agnieszka, dziewica i męczennica

 

 

* * * * * * * * * * * * *

 

Wszystkim Wiernym uczęszczającym do naszej franciszkańskiej świątyni, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny czy inne jubileusze życzymy radości, spokoju oraz Bożych łask i darów w codziennym życiu osobistym i zawodowym.

 

Zmarłych, którzy odeszli do Pana polecamy Bożemu Miłosierdziu.

 

 

 

CAŁODZIENNA ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

w klasztorze
ss. Bernardynek
w Kończyskach

Kancelaria parafialna

Czynna:

  • Poniedziałek, Środa, Piątek: 17:00 - 18:00
  • W Niedzielę, święta i pierwsze piątki miesiąca kancelaria jest nieczynna.
  • W sprawach nagłych, do chorego, sprawach pogrzebowych o każdej porze.

 

 

 

 

 

 

 

RDN Małopolska

MIEJSCE NA REKLAMĘ 

kontakt: wikariusz parafii