OGŁOSZENIA PARAFIALNE 

 

III NIEDZIELA ZWYKŁA - 24 STYCZNIA  2021 roku 

1 Trzecią niedzielę zwykłą – zgodnie z postanowieniem papieża Franciszka –przeżywamy jako czas dziękczynienia za Słowo Boże. Ono jest nam dane w słowach Pisma świętego, które czytamy w czasie Liturgii w kościele, a także w domach podczas modlitwy indywidualnej i rodzinnej. Ojciec Święty wzywa nas, abyśmy w tę niedzielę w sposób szczególny z radością wysławiali Boga, który do nas mówi, ponieważ jest „dobry i łaskawy”. A będąc „dobry i łaskawy, wskazuje drogę grzesznikom, a pokornym pomaga czynić dobrze i uczy ubogich dróg swoich”. O godz. 15.00 Msza święta w intencji rodzin, małżeństw i narzeczonych.

2  Odpowiadając na prośbę Caritas Chorwacji, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski ogłosił niedzielę 24 stycznia „Dniem solidarności z Chorwacją”. Z tej racji we wszystkich polskich kościołach są zbierane datki na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Chorwacji. Również w naszej parafii po wszystkich Mszach św. zbieramy ofiary pieniężne do puszek na ten cel.

3 We czwartek liturgiczne wspomnienie św. Tomasza z Akwinu prezbitera i Doktora Kościoła.

4 W piątek święto poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie

5 Komunikat w związku ze święceniami biskupimi nowego biskupa pomocniczego diecezji tarnowskiej:  Drodzy Diecezjanie!

W sobotę 30 stycznia br., będziemy przeżywać w Kościele tarnowskim radość związaną z przyjęciem święceń biskupich przez nowego biskupa pomocniczego naszej diecezji, księdza Artura Ważnego. Uroczysta Msza święta, połączona z udzieleniem sakry biskupiej, będzie celebrowana w tym dniu o godz. 10.00 w kościele parafialnym w Tarnowie-Mościcach pod przewodnictwem metropolity krakowskiego arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Ze względu na panującą sytuację epidemiczną i związane z nią ograniczenia, nie będzie możliwy udział dużej grupy wiernych w uroczystości święceń. Dlatego też zachęcam do łączności za pośrednictwem Telewizji Trwam oraz diecezjalnego Radia RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz, które będą transmitować to wydarzenie. Jeszcze raz proszę Was gorąco o modlitwę w intencji Biskupa Nominata, szczególnie w dniu jego konsekracji biskupiej, aby mógł owocnie służyć Kościołowi tarnowskiemu i podejmować z apostolską gorliwością stojące przed nim obowiązki i nowe wyzwania.

Wszystkim Diecezjanom udzielam z serca pasterskiego błogosławieństwa

6 W zakrystii można nabyć prasę Katolicką: Gościa Niedzielnego w którym m.in. Relacja z błogosławieństwa lektorów w naszej parafii, oraz Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci.

7 Serdeczne życzenia i dar modlitwy niech towarzyszą wszystkim obchodzącym w najbliższych dniach urodziny i imieniny

 

Z KALENDARZA LITURGICZNEGO 

 

 • 25 stycznia — Święto Nawrócenia św. Pawła, Apostoła; 
 • 26 stycznia — wspomnienie św. Tymoteusza i Tytusa, biskupów;  
 • 28 stycznia — wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prez. i dok. Kościoła; 
 • 29 stycznia — Święto Poświecenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie;
 • 30 stycznia — wspomnienie św. Hiacynty Mariscotti, dziewicy;  

 

Wszystkim Wiernym uczęszczającym do naszej franciszkańskiej świątyni, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny czy inne jubileusze życzymy radości, spokoju oraz Bożych łask i darów w codziennym życiu osobistym i zawodowym. Zmarłych, którzy w ostatnim czasie odeszli do Pana polecamy Bożemu Miłosierdziu.

  

INTENCJA APOSTOLSTWA MODLITWY NA STYCZEŃ 

 

Módlmy się, aby Pan dał nam łaskę, byśmy żyli w pełnym braterstwie z braćmi i siostrami z innych religii, modląc się za siebie wzajemnie, z otwartością na wszystkich.

 

 

CAŁODZIENNA ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

w klasztorze
ss. Bernardynek
w Kończyskach

Kancelaria parafialna

Czynna:

 • Poniedziałek, środa, piątek: 
  16:30 - 17:30
 • W Niedzielę, święta i pierwsze piątki miesiąca kancelaria jest nieczynna.
 • W sprawach nagłych,
  do chorego, w związku z organizacja pogrzebu o każdej porze.

 

 

 

 

 

 

 

RDN Małopolska