VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

1 maj 2016

 

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy maj – miesiąc, który w naszej polskiej tradycji jest naznaczony modlitwą razem z Maryją, Matką Jezusa. Nabożeństwo majowe w naszym kościele codziennie o godz. 1730

2. Przed kościołem można nabyć flagi narodowe na zbliżające się Święto Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Zadbajmy o to, aby barwy narodowe pojawiły się nie tylko w szkołach i urzędach, ale także w naszych domach.

3. We wtorek, 3 maja przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i głównej patronki naszej Ojczyzny. To również 225 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Msze świętej będą odprawione według porządku niedzielnego.

4. Spotkanie dzieci przystępujących do I Komunii świętej w najbliższy czwartek 5 maja o godz. 1600, zaś dzieci, które będą przeżywać rocznicę Komunii świętej w tym samym dniu po wieczornej Mszy świętej.

5. Spotkanie dla młodzieży gimnazjalnej która w tym roku przyjęła Sakrament Bierzmowania odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 1000, zaś w przyszłą niedzielę o godz. 830 w ich intencji zostanie odprawiona Msza święta.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca

 • w pierwszy czwartek to dzień wdzięczności za dar Eucharystii i Kapłaństwa – od godz. 1700 Adoracja Najśw. Sakramentu w intencji powołań kapłańskich i zakonnych, a o 1730 Nabożeństwo majowe
 • spowiedź święta przed pierwszym piątkiem – w czwartek w czasie adoracji od godz. 1700, a w sam pierwszy piątek – rano od godz. 630, zaś po południu od godz. 1445 dla dzieci i młodzieży oraz pół godziny przed wieczorną Mszą św. O godz. 1530 dodatkowa Msza św.
 • kapłani z posługą sakramentalną do chorych udadzą się w piątek o godz. 930
 • w sobotę o godz. 1715 odmówimy część Różańca świętego, Akt oddania się Niepokalanemu Sercu Maryi oraz w sposób szczególny będziemy się modlić w intencji wszystkich matek oczekujących potomstwa i tych proszących o dar macierzyństwa, a następnie odśpiewamy Litanie loretańską

7. W piątek rozpoczniemy Nowennę do Ducha Świętego.

8. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na wycieczkę dla młodzieży do Poznania, Lednicy i Gniezna z racji 1050-lecia Chrztu Polski. Informacje i zapisy w zakrystii.

9. Organizowany jest wyjazd na czuwanie nocne z Ojcem Pio w Krakowie Łagiewnikach: w dniu 11 czerwca br. Zapisy w zakrystii do 20 maja. Więcej informacji udziela o. Gerard, a zapisy prowadzi także o. Bonawentura u ss. Bernardynek w Kończyskach.

10. Szkoła muzyczna I stopnia w Domosławicach prowadzi nabór do szkoły na naukę gry na 18 instrumentach oraz do klasy wokalno-aktorskiej. Od września tego roku planowane jest uruchomienie filii w szkole w Paleśnicy. Bliższe informacje dostępne są w sekretariatach i stronach internetowych szkół. 4 maja br. o godz. 1700 w Paleśnicy odbędzie się spotkanie organizacyjne z dyrektorem szkoły.

11. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę i te z ubiegłej niedzieli dla Kościoła na Ukrainie, które wyniosły 1530 zł.

W tym tygodniu patronują nam:

 • we wtorek– św. Atanazy Wielki,biskup i doktor kościoła
 • w środę – św. Florian, rzymski żołnierz i męczennik, patron i orędownik strażaków
 • w piątek - Święci Apostołowie Filip i Jakub

Intencje Papieskie dla członków Żywego Różańca na miesiąc maj

 • ogólna: Aby we wszystkich krajach świata kobiety były traktowane z czcią i szacunkiem oraz by doceniano ich niezbędny wkład w życie społeczne.
 • ewangelizacyjna: Aby rozpowszechniał się w rodzinach, wspólnotach i grupach zwyczaj odmawiania różańca w intencji ewangelizacji i pokoju.

 


* * * * * * * * * * * * *

Wszystkim Wiernym uczęszczającym do naszej franciszkańskiej świątyni, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny czy inne jubileusze życzymy radości, spokoju oraz Bożych łask i darów w codziennym życiu osobistym i zawodowym.

 

 

CAŁODZIENNA ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

w klasztorze
ss. Bernardynek
w Kończyskach

Kancelaria parafialna

Czynna:

 • Poniedziałek, Środa, Piątek: 17:00 - 18:00
 • W Niedzielę, święta i pierwsze piątki miesiąca kancelaria jest nieczynna.
 • W sprawach nagłych, do chorego, sprawach pogrzebowych o każdej porze.

 

 

 

 

 

 

 

RDN Małopolska

Światowe Dni Młodzieży

  Kraków 2016