OGŁOSZENIA PARAFIALNE 

 

25 NIEDZIELA ZWYKŁA  - 19 wrzesień   2021 rok

 

 1. Dziś przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu. Pamiętajmy w naszych modlitwach o pracownikach mass mediów i starajmy się sięgać po prasę katolicką. Po Mszach św. członkowie Duszpasterskiej Rady Parafialnej zbierają dobrowolne ofiary na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
 2. We wtorek święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty, natomiast o godz. 17.00 zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klasy VII SP. w salce katechetycznej.
 3. W środę zapraszamy o godz. 17.00 kandydatów do bierzmowania z klasy VIII SP., a o godzinie 1900 spotkanie Grupy Synodalnej, które rozpocznie się półgodzinną Adoracją Najświętszego Sakramentu.
 4. W czwartek wspomnienie św. o. Pio
 5. Dzieci pierwszokomunijne z rodzicami, które w naszym kościele przystąpią do Pierwszej Komunii zapraszamy na spotkanie, w piątek po Mszy św. wieczornej w kościele (ok. godz.  1845).
 6. W przyszłą niedzielę o godz. 1500 Msza św. w int. narzeczonych, małżeństw i rodzin
 7. Wraz ze Wspólnotą Franciszkańskiego Zakonu Świeckich wyruszymy na doroczną Pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej w niedzielę, 26 września. Wyjazd o godz. 530
  z parkingu przed Klasztorem.
 8. W ubiegłą niedzielę na fundusz remontowy zebrano kwotę 5150 zł. Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary i wsparcie także to, poza tacą remontową.
 9. Sołtys sołectwa Kończyska zaprasza na spotkanie wiejskie, dzisiaj o godz. 1530 w świetlicy przy klasztorze sióstr Bernardynek.
 10.  Burmistrz Zakliczyna informuje o możliwości dokonania spisu powszechnego u rachmistrzów spisowych dzisiaj od 1400 do 1900 w Paleśnicy i Woli Stróskiej w czasie festynu Szczepimy się, oraz 22 i 25 września od         godz. 800 do 1200 w Urzędzie Miejskim w Zakliczynie
 11.  Koła Gospodyń Wiejskich z Bieśnika i Słonej w sobotę, oraz Stróż w niedzielę 26.09 organizują Festyn rodzinny w ramach akcji Szczepimy się. Więcej informacji na temat spotkań w gablocie.
 12.  W przyszłą niedzielę dla celów statystycznych odbędzie się liczenie wiernych uczestniczących w niedzielnej Eucharystii.
 13.  W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, a także Kalendarze: Dożynkowe, Rolników, oraz Miast i Wsi na rok 2022.
 14. Wszystkim Wiernym, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny czy inne jubileusze życzymy radości, zdrowia, spokoju oraz Bożych łask i darów w codziennym życiu osobistym i zawodowym.
 15. W minionym tygodniu Pan powołał do Siebie: + Martę Chudyba z Kończysk, polećmy ją oraz wszystkich naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

 

 

 

 

Wszystkim Wiernym uczęszczającym do naszej franciszkańskiej świątyni, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny czy inne jubileusze życzymy radości, spokoju oraz Bożych łask i darów w codziennym życiu osobistym i zawodowym. Zmarłych, którzy w ostatnim czasie odeszli do Pana polecamy Bożemu Miłosierdziu.

  

INTENCJA APOSTOLSTWA MODLITWY NA WRZESIEŃ

 

Módlmy się, abyśmy wszyscy dokonywali odważnych wyborów na rzecz stylu życiu powściągliwego i ekologicznego zrównoważonego, ciesząc się z ludzi młodych, którzy się w to zdecydowanie angażują. 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

CAŁODZIENNA ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

w klasztorze
ss. Bernardynek
w Kończyskach

Kancelaria parafialna

Czynna:

 • Poniedziałek, środa, piątek: 
  16:30 - 17:30
 • W Niedzielę, święta i pierwsze piątki miesiąca kancelaria jest nieczynna.
 • W sprawach nagłych,
  do chorego, w związku z organizacja pogrzebu o każdej porze.

 

 

 

 

 

 

 

RDN Małopolska