OGŁOSZENIA PARAFIALNE 

32 NIEDZIELA ZWYKŁA – 11 listopada 2018 roku

1. Pan Jezus, chwaląc gest ubogiej wdowy, zachęca nas do większej ufności w Bożą Opatrzność. Wszyscy jesteśmy w ręku Pana Boga i musimy uczyć się na co dzień coraz większego zaufania do Niego. Zaufanie do Pana Boga powinno wyrażać się nie tylko w wymiarze indywidualnym, ale także rodzinnym i wspólnotowym. Jako jeden naród powinniśmy też wciąż bardziej dziękować Panu Bogu i ufać Jego Opatrzności.

2. Święto stulecia odzyskania niepodległości naszej Ojczyzny skłania nas do wyrażenia wielkiego dziękczynienia Panu Bogu za Jego opiekę nad Polską i jednocześnie do dalszej wytrwałej modlitwy za Ojczyznę. 

3. Przed kościołem Lektorzy i ministranci rozprowadzają kalendarze LSO. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na potrzeby LSO naszej parafii. Za wszelkie ofiary w ich imieniu składamy płynące z serca Bóg zapłać.

4. W środę 14.11, po Mszy św. wieczornej krótkie spotkanie Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

5. W czwartek 15.11, po Mszy św. wieczornej ,w refektarzu klasztornym, spotkanie  Zespołu synodalnego, materiały są do odebrania w zakrystii. Przypominamy, że zgodnie ze statutem od członków Zespołu wymagana jest obecność na posiedzeniach Zespołu.

6. W sobotę, tj. 27.11, po Mszy św. wieczornej, w kościele odbędzie się spotkanie w ramach katechezy dla małżonków tzw. Seminarium dla Małżeństw. Serdecznie zapraszamy na to spotkanie pary z różnym stażem małżeńskim.

7. W przyszłą niedzielę 18.11 obchodzić będziemy Światowy dzień Ubogich. W tym dniu Caritas parafialna rozprowadzać będzie chlebki miłosierdzia.

8. W niedzielę 25 listopada o godz. 1600, w refektarzu klasztornym, odbędzie się spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej. 

9. Codziennie modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach. O godz. 1720 wyczytywanie imion Zmarłych, o 1730 nabożeństwo Drogi Krzyżowej, (w niedzielę Różaniec), a o godz. 1800 Msza św. zbiorowa odprawiana na sposób gregoriański w intencji Zmarłych zgłoszonych na wypominki. W soboty Msza ta będzie sprawowana o godz. 730. Do animacji nabożeństwa Drogi Krzyżowejzapraszamy: w poniedziałek – FZŚ; we wtorek – młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania; w środę – dzieci; w czwartek – LSO; w sobotę – Caritas. Do animacji nabożeństwa różańcowego w niedzielę zapraszamy Róże różańcowe.

10. Na przełomie kwietnia i maja organizowana jest przez o. Tomasza Michalika z Biecza 6-dniowa wycieczka do Rumunii – szczegółowe informacje i zapisy do 20 stycznia u br. Antoniego w zakrystii.

11. Przed kościołem do nabycia jest prasa katolicka oraz kalendarze rolników.

12. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę.

Z KALENDARZA LITURGICZNEGO:

 

  • 12 listopada – Wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika;
  • 13 listopada – Wspomnienie Świętych Benedykta, Jana Mateusza, Izaaka i Krystyna – Pierwszych Męczenników Polskich;
  • 14 listopada – Wspomnienie św. męczenników Mikołaja Tavelićia i Towarzyszy;
  • 15 listopada – Wspomnienie św. Dydaka z Alcali, zakonnika, patrona braci zakonnych
  • 17 listopada – Święto św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy, Patronki FZŚ.

 

 

 

Wszystkim Wiernym uczęszczającym do naszej franciszkańskiej świątyni, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny czy inne jubileusze życzymy radości, spokoju oraz Bożych łask i darów w codziennym życiu osobistym i zawodowym. Zmarłych, którzy w ostatnim czasie odeszli do Pana polecamy Bożemu Miłosierdziu.

INTENCJA APOSTOLSTWA MODLITWY:
 
  • LISTOPAD

Aby język serca i dialogu przeważał zawsze nad językiem oręża. 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

CAŁODZIENNA ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

w klasztorze
ss. Bernardynek
w Kończyskach

Kancelaria parafialna

Czynna:

  • Poniedziałek, Środa, Piątek: 17:00 - 18:00
  • W Niedzielę, święta i pierwsze piątki miesiąca kancelaria jest nieczynna.
  • W sprawach nagłych, do chorego, sprawach pogrzebowych o każdej porze.

 

 

 

 

 

 

 

RDN Małopolska