IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

29 MARCA  2020 ROKU

Od dzisiejszej – piątej niedzieli Wielkiego Postu – zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu męki Pańskiej.

Przypominamy, że do odwołania w Mszach św. mogą uczestniczyć wyłącznie osoby zamawiające intencje mszalną, a które wcześniej zgłosiły chęć swojego uczestnictwa proboszczowi. Parafian pragnących uczestniczyć we Mszy św. prosimy o kontakt telefoniczny w tym tygodniu od poniedziałku do czwartku w godzinach od 1000 do 1200 i od godz. 1300 do 1400.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w naszym kościele od poniedziałku do piątku od godz. 1500 do 1800. W tym czasie istnieje możliwość skorzystania ze spowiedzi św. 

Dodatkowa okazja do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania – dla naszych parafian – w piątek i sobotę, 3 i 4 kwietnia, w godz. od 830 do 1230.

Przypominamy, że w kościele może znajdować się jednocześnie maksymalnie 5 osób. Prosimy o bezwzględne przestrzeganie tego przepisu. Przepis dotyczy również placu kościelnego.

Pragniemy poinformować, że intencja Mszy św. zamówiona na piątek, 3 kwietnia, na godz. 1030 zostanie odprawiona w tym samym dniu o godz. 730. Mszy św. o godz. 1030 i 1630 nie będzie.

W czwartek, 2 kwietnia, przypada 15. rocznica śmierci Świętego Jana Pawła II. Przez jego wstawiennictwo prośmy Boga o potrzebne dla nas łaski oraz o ustanie epidemii koronawirusa. Papież Polak przez długie lata swojego pontyfikatu własnym przykładem uczył nas, jak oddać się całkowicie Chrystusowi i jak świadczyć o wierze. Starajmy się go w tym naśladować.

Dziękujemy za złożone ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i świąteczny wystrój kościoła mieszkańcom Kończysk (500zł).

Wszystkim naszym Parafianom i Przyjaciołom życzymy błogosławionej niedzieli przeżytej we spólnocie rodzinnej. 

 

INTENCJA APOSTOLSTWA MODLITWY NA MARZEC

Intencja ewangelizacyjna — Katolicy w Chinach

Módlmy się, aby Kościół w Chinach trwał w wierności Ewangelii i wzrastał w jedności.

 

INTENCJA APOSTOLSTWA MODLITWY NA KWIECIEŃ

Intencja powszechna — Wyzwolenie się z uzależnień

Módlmy się, aby wszystkie osoby będące pod wpływem uzależnień uzyskały dobrą pomoc i towarzyszenie.

CAŁODZIENNA ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

w klasztorze
ss. Bernardynek
w Kończyskach

Kancelaria parafialna

Czynna:

  • Poniedziałek, środa, piątek: 
    16:30 - 17:30
  • W Niedzielę, święta i pierwsze piątki miesiąca kancelaria jest nieczynna.
  • W sprawach nagłych,
    do chorego, w związku z organizacja pogrzebu o każdej porze.

 

 

 

 

 

 

 

RDN Małopolska