UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO     20 kwiecień 2014

 

1. Obchodzimy dziś największą uroczystość naszej wiary. To od niej bierze początek i znajduje swoje dopełnienie nasza wiara. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego jest centrum roku liturgicznego, jego punktem kulminacyjnym, źródłem i szczytem tego, co celebrujemy w ciągu całego roku. Niech ta myśl szczególnie nam towarzyszy, gdy będziemy się spotykać w gronie rodzinnym czy wśród przyjaciół.

2.Jutro w II dzień Świąt Wielkanocnych porządek nabożeństw jak w niedzielę a taca jest przeznaczona na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II z filią w Tarnowie. O godz.18.00 msza św. o szczęśliwe zbiory i urodzaje dla mieszkańców Kończysk.

3. Nowenna przed Świętem Bożego Miłosierdzia codziennie o godzinie 17.30.

4. W tym tygodniu w liturgii trwa oktawa Zmartwychwstania Pańskiego, a to oznacza, że przez kolejnych osiem dni będziemy świętować uroczystość Zmartwychwstania Chrystusa. Dlatego też liturgiczna uroczystość św. Wojciecha, przypadająca 23 kwietnia, została w tym roku przeniesiona na 28 kwietnia, już po zakończeniu oktawy Wielkanocy. W piątek nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.

5. We wtorek II dzień nowenny przed Uroczystością św. Antoniego z Padwy. Po mszy św. modlitwy nowennowe i procesja z Najśw. Sakramentem. Zapraszamy asystę procesyjną do niesienia feretronów, mężczyzn do niesienia sztandarów, dziwczynki do sypania kwiatków i chłopców do dzwonienia, a wszystkich wiernych do wspólnej modlitwy.

6. Przypominamy że w przyszłą Niedzielę Miłosierdzia nie będzie mszy św. o godz. 10.00 z racji rozpoczęcia transmisji kanonizacji bł. Jana Pawła II i bł. Jana XXIII w Watykanie, zaś Msza św. o godz.11.30 zostanie przesunięta na godz.12.00. Intencja z godz.10.00 o szczęśliwe zdanie matury i Boże Błog. zostanie odprawiona na mszy św. o godz.12.00. W tym dniu o godz. 15.00 dodatkowa msza św. Oazy Rodzin, którą poprzedzi koronka do Miłosierdzia Bożego.

7. Dnia 27.04.2014 organizowana jest pielgrzymka do sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie Łagiewnikach. Zapisy w sklepie z dewocjonaliami w Zakliczynie przy ul. Malczewskiego.

8. Składamy  Bóg zapłać za dary serca w postaci produktów długoterminowych dla potrzebujących osób z naszej parafii. Zostało obdarowanych kilkanaście wielodzietnych rodzin oraz ubogich w imieniu których jeszcze raz serdecznie dziękujemy.

9. Młodzież z naszej parafii oraz parafii pw. św. Idziego Opata w Zakliczynie serdecznie zaprasza Misterium Męki Pańskiej pt. „Poszukiwany Jezus z Nazaretu” które odbędzie się w przyszłą niedzielę 27 kwietnia o godz.18.15 w ratuszu w Zakliczynie.

10. W środę swoje imieniny obchodzi brat Jerzy, któremu składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa, zdrowia, wszelkich łask w życiu zakonnym za wstawiennictwem św. Franciszka i św. Patrona.

Niech Zmartwychwstały Chrystus napełni nas swoją mocą i pokojem, a radość płynąca z doświadczenia tego, że zostaliśmy odkupieni, niech towarzyszy wszystkim naszym działaniom. Niech nasze życie będzie nieustannym świadectwem dawanym Temu, który w nas pokonuje wszelkie zło i grzech i prowadzi nas do zwycięstwa.

Wszystkim Parafianom i przybyłym Gościom życzymy pogodnego i pełnego Bożego błogosławieństwa przeżywania nie tylko tych świątecznych dni, lecz całego okresu paschalnego, który wielkanocną radość rozciąga na 50 dni – aż do uroczystości Zesłania Ducha Świętego.


* * * * *

Wszystkim Wiernym uczęszczającym do naszej franciszkańskiej świątyni, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny czy inne jubileusze życzymy radości, spokoju oraz Bożych łask i darów w codziennym życiu osobistym i zawodowym. Zmarłych, którzy w ostatnim czasie odeszli do Pana polecamy Bożemu Miłosierdziu.

 

 

 

 

 

CAŁODZIENNA ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

w klasztorze
ss. Bernardynek
w Kończyskach

Kancelaria parafialna

Czynna:

  • Poniedziałek, Środa, Piątek: 17:00 - 18:00
  • W Niedzielę, święta i pierwsze piątki miesiąca kancelaria jest nieczynna.
  • W sprawach nagłych, do chorego, sprawach pogrzebowych o każdej porze.

 

 

 

 

 

 

 

RDN Małopolska