13 NIEDZIELA ZWYKŁA                   28 czerwiec 2015    

 

1. Dzisiejsza trzynasta niedziela zwykła jest zarazem pierwszą niedzielą tegorocznych wakacji. Udającym się na wakacje i urlopy przypominamy, że w czasie wolnym nikomu nie wolno zapomnieć o Panu Bogu, a wręcz przeciwnie, trzeba poświęcić Mu więcej czasu, by wynagrodzić Mu za zaniedbania, których dopuściliśmy się w ciągu roku. Serdecznie witamy wszystkich Gości przybyłych na wypoczynek do naszej parafii, naszej miejscowości i okolic.

2. Jutro – uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. w naszym kościele o godz. 700, 830, 1000 i 1800. Składka na tacę będzie przeznaczona na tzw. świętopietrze, czyli do dyspozycji papieża. Chociaż jutro nie ma obowiązku uczestnictwa we Mszy św. pod grzechem ciężkim, to jednak zachęcamy parafian i gości do wzięcia udziału w zgromadzeniu eucharystycznym.

3. Ostatnie Nabożeństwa czerwcowe w poniedziałek z racji uroczystości o godzinie 1730, a we wtorek po wieczornej Mszy św.

4. We wtorek tj. 30 czerwca o godzinie 1900 zapraszamy na spotkanie przedpielgrzymkowe wszystkich udających się na I Pieszą Franciszkańską Pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej w Tuchowie – spotkanie będzie miało miejsce w kościele.

5. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

  • w pierwszy czwartek – Godzina święta o godz. 1700, w naszej diecezji święto Najśw. Maryi Panny Tuchowskiej – szczegóły odpustu tuchowskiego na plakatach.
  • spowiedź św. przed pierwszym piątkiem – w czwartek w czasie adoracji od godz. 1700, a w sam pierwszy piątek – rano od godz. 630, zaś po południu od godz. 1445 dla dzieci i młodzieży oraz pół godziny przed wieczorną Mszą św. O godz. 1530 dodatkowa Msza św.
  • wyjazd kapłanów z posługą sakramentalną do chorych w piątek o godz. 930. Osoby chore, które nie korzystają z tej posługi, a chciałyby skorzystać z sakramentów – można zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  • w pierwszy piątek lipca przypada tym razem święto św. Tomasza, Apostoła. Jest to dzień imienin O. Proboszcza i O. Wikariusza parafii. Składka na tacę będzie przeznaczona na potrzeby misyjne Kościoła.
  • w sobotę o godz. 1730 odmówimy część Różańca świętego oraz modlić się będziemy w intencji matek oczekujących potomstwa. Msza św. wieczorna wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny.

6. W przyszłą niedzielę po porannej Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.

7. Przypominamy, że w kościele obowiązuje nas wszystkich odpowiedni strój. Jest on wyrazem nie tylko naszej kultury, ale również wyrazem dobrego wychowania. Nie powinno się przychodzić do świątyni z odsłoniętymi ramionami i głębokim dekoltem. Panowie i chłopcy powinni mieć w kościele długie spodnie. Zauważmy, że czym innym jest plażowy wypoczynek, a czym innym modlitwa w miejscu poświęconym Panu Bogu.

8. Zachęcamy do lektury pracy katolickiej, którą możemy nabyć w sklepiku w korytarzu kościelnym m.in.: Gościa Niedzielnego, Miłujcie się, oraz dla dzieci Ola i Jaś i Mały Gość Niedzielny wraz z dziennikiem do zapisywania najważniejszych chwil z wakacji.

9. Za ofiary złożone dzisiaj na tacę, a także te z ubiegłej niedzieli przeznaczone na prace konserwatorskie kruchty kościelnej składamy serdeczne Bóg zapłać!

10. Grupom parafialnym dziękujemy za wszelką pomoc, różnorakie podejmowane inicjatywy i zaangażowanie w życie naszej parafii, jednocześnie informując, że spotkań w czasie wakacyjnym nie będzie.

11. Wszystkim, którzy noszą imię: Piotr, Paweł lub Tomasz, życzymy wszelkiej pomyślności oraz wytrwania w wierze za przykładem ich niebieskich patronów.

 

* * * * *

Wszystkim Wiernym uczęszczającym do naszej franciszkańskiej świątyni, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny czy inne jubileusze życzymy radości, spokoju oraz Bożych łask i darów w codziennym życiu osobistym i zawodowym. Zmarłych, którzy w ostatnim czasie odeszli do Pana polecamy Bożemu Miłosierdziu.

 

 

CAŁODZIENNA ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

w klasztorze
ss. Bernardynek
w Kończyskach

Kancelaria parafialna

Czynna:

  • Poniedziałek, Środa, Piątek: 17:00 - 18:00
  • W Niedzielę, święta i pierwsze piątki miesiąca kancelaria jest nieczynna.
  • W sprawach nagłych, do chorego, sprawach pogrzebowych o każdej porze.

 

 

 

 

 

 

 

RDN Małopolska

Światowe Dni Młodzieży

  Kraków 2016