NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

21 KWIETNIA 2019 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 
Błogosławiona radość pustego grobu staje się dzisiaj naszym udziałem. Przez okres Wielkiego Postu, rekolekcje, udział w nabożeństwach pasyjnych i sakrament pokuty przygotowaliśmy serca na spotkanie ze Zmartwychwstałym. Niech Chrystusowe zwycięstwo nad grzechem i śmiercią napełni nasze serca nową nadzieją. Wielkanocna radość niech zagości w naszych domach, pośród krewnych, przyjaciół i znajomych. Niech umacnia zwłaszcza dotkniętych cierpieniem, chorobą, wszelką ludzką krzywdą i zranionych grzechem.

Msze Święte w Poniedziałek Wielkanocny według porządku niedzielnego. 

W drugim dniu Świąt Wielkanocnych taca jest przeznaczona na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i Uniwersytetu Papieskiego im. Jana Pawła II z filią w Tarnowie.

Trwa nowenna przed Niedzielą Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy do jej odmawiania w oktawie Wielkanocy na zakończenie Mszy Świętej wieczornej, a w czwartek podczas Nabożeństwa do Bożego Miłosierdzia.

W tym tygodniu w liturgii trwa oktawa Wielkanocy, a to oznacza, że przez kolejnych osiem dni będziemy świętować uroczystość Zmartwychwstania Chrystusa. Z tej racji w piątek nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych. Z racji oktawy Wielkanocy liturgiczna uroczystość św. Wojciecha Biskupa i męczennika – głównego patrona Polski przeniesiona jest na 30.04. br.

We wtorek drugi dzień Nowenny do św. Antoniego z Padwy. Po Mszy św. o godz. 1800 procesja eucharystyczna. W tym dniu swoje imieniny obchodzi o. Wojciech Hołuj. Do wspólnej modlitwy w Jego intencji zapraszamy podczas Mszy św. o godz. 1800. Równie serdecznie zapraszamy asystę procesyjną, dzieci do sypania kwiatków i dzwonienia oraz wszystkich czcicieli świętego z Padwy do wspólnej modlitwy.

W środę 24.04. o godz. 1800 Msza św. w intencji o uzdrowienie duchowe i fizyczne, którą sprawować będzie o. Pacyfik Iwaszko z Sekretariatu Ewangelizacji naszej Prowincji.

W sobotę 27.04. w kościele o godz. 1000 spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

W przyszłą niedzielę o godz. 1500 dodatkowa Msza św. w int. Małżeństw i Rodzin.

W niedzielę Miłosierdzia Bożego rozpocznie się Tydzień Miłosierdzia – po każdej Mszy św. będą zbierane przed kościołem ofiary do puszek przeznaczone na Caritas diecezji tarnowskiej.

Dziękujemy członkom OSP z Woli Stróskiej za trzymanie straży honorowej przy grobie Pańskim.

Zwolniło się jedno miejsce na wycieczkę do Rumunii – informacje w zakrystii.

Solenizantów i jubilatów tygodnia polecamy opiece świętych patronów.

Za ofiary złożone na tacę składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

Wszystkim Wiernym uczęszczającym do naszej franciszkańskiej świątyni, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny czy inne jubileusze życzymy radości, spokoju oraz Bożych łask i darów w codziennym życiu osobistym i zawodowym. Zmarłych, którzy w ostatnim czasie odeszli do Pana polecamy Bożemu Miłosierdziu.

 

INTENCJA APOSTOLSTWA MODLITWY NA KWIECIEŃ

Za lekarzy i personel organizacji humanitarnych, przebywających na obszarach objętych wojną, którzy ryzykują własne życie, by ratować życie innych.