16 NIEDZIELA ZWYKŁA

21 LIPCA 2019 ROKU

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

 
Biblijny obraz Chrystusa przyjmującego zaproszenie do domu swoich przyjaciół: Marty, Marii i Łazarza jeszcze wyraźniej ukazuje nam Pana Boga, który pragnie być obecny w sercu i życiu każdego człowieka. Niech przez udział w dzisiejszej Eucharystii Pan Bóg zagości w naszych sercach. 

Wszystkim odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzymy radość i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół. 

We wtorek 23.07. przypada 77. Rocznica męczeńskiej śmierci bł. Krystyna Gondka. Uczczenie relikwii Błogosławionego po Mszach św.

W niedzielę 28 lipca po każdej Mszy św. błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów mechanicznych z racji wspominanego w liturgii 25 lipca św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. 

Również w przyszłą niedzielę serdecznie zapraszamy wszystkich na VII Parafialne Święto Rodziny, które rozpoczniemy Mszą św. o godz. 1500podczas, której zostaną odnowione przyrzeczenia małżeńskie. Po Mszy na placu rekreacyjnym za murami klasztoru odbędzie się piknik rodzinny połączony z kwestą na rzecz pana Marka Słowińskiego. Zachęcamy do współudziału w przygotowaniu Święta Rodziny. Chętnych prosimy o upieczenie ciast i dostarczenie ich do Sali bł. Krystyna Gondka w sobotę po wieczornej Mszy św. lub w niedzielę.

Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn przypomina, że wybory do Rady Powiatowej Małopolskiej Izby Rolniczej Powiatu Tarnowskiego odbędą się 28.07.br w godz. 800– 1800w Ratuszu w Zakliczynie. Szczegółowe informacje na stronie Zakliczyn.pl.

Składamy, płynące z serca, serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na tacę. 

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności Dorotę Bacę z Kończysk. Polećmy ją Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

 

Z KALENDARZA LITURGICZNEGO:

  • 22 lipca – Święto św. Marii Magdaleny
  • 23 lipca – Święto św. Brygidy Szwedzkiej, zakonnicy, patronki Europy;
  • 24 lipca – Wspomnienie św. Kingi, dziewicy, patronki diecezji;
  • 25 lipca – Święto św. Jakuba, Apostoła;
  • 26 lipca Wspomnienie Świętych Rodziców Najświętszej Maryi Panny Joachima i Anny.

 

Wszystkim Wiernym uczęszczającym do naszej franciszkańskiej świątyni, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny czy inne jubileusze życzymy radości, spokoju oraz Bożych łask i darów w codziennym życiu osobistym i zawodowym. Zmarłych, którzy w ostatnim czasie odeszli do Pana polecamy Bożemu Miłosierdziu.

 

INTENCJA APOSTOLSTWA MODLITWY NA LIPIEC

Aby politycy, uczeni i ekonomiści pracowali razem na rzecz ochrony mórz i oceanów.